Kantory internetowe

rewwers

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Czy korzystacie z kantorów internetowych? Chciałbym związać się z jakimś na dłużej i nie wiem, na który się zdecydować. Słyszałem dobre opinie o kantor.internetowy.pl ponoć jest nowy, ale rzetelny, a bardzo przekonują mnie w nim kursy walut. Czy znacie jeszcze jakieś inne, które też warto wypróbować?
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
Ja używam monedo.pl, tam kasę się wymienia między użytkownikami, którzy sami ustalają kurs, dzięki czemu jest dużo niższy niż w tradycyjnym kantorze. Trzeba tam założyć sobie konto, potem weryfikują dane z danymi widniejącymi przy koncie bankowym, także nie ma możliwości podawania fałszywych nazwisk, no i dodatkowo transakcje są potwierdzane kodem, który dostaje się na telefon komórkowy, czyli też nie ma opcji, że ktoś nam coś namiesza. No chyba, że zna hasło do konta i ma nasz telefon, ale to raczej mało realne. Dokonałem tam 2 wymian i każda przebiegłą bezproblemowo.
 

Parszy

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2012
Posty
23
Punkty reakcji
1
Miasto
Konin
Ciekawa opcja , aczkolwiek trochę "cinkciarsko" to brzmi. Musisz używac konta walutowego czy jak to się odbywa ?
 

orkus

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2011
Posty
84
Punkty reakcji
3
Wiek
44
Tak, w przypadku monedo.pl musisz mieć konto walutowe i dodatkowo to konto musi być założone w polskim oddziale banku na Twoje dane.
 
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wałbrzych
Ja używam monedo.pl, tam kasę się wymienia między użytkownikami, którzy sami ustalają kurs, dzięki czemu jest dużo niższy niż w tradycyjnym kantorze. Trzeba tam założyć sobie konto, potem weryfikują dane z danymi widniejącymi przy koncie bankowym, także nie ma możliwości podawania fałszywych nazwisk, no i dodatkowo transakcje są potwierdzane kodem, który dostaje się na telefon komórkowy, czyli też nie ma opcji, że ktoś nam coś namiesza. No chyba, że zna hasło do konta i ma nasz telefon, ale to raczej mało realne. Dokonałem tam 2 wymian i każda przebiegłą bezproblemowo.

Czyli MONEDO nie działa na zasadzie kantoru, tak??
 

szaramyszka

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2011
Posty
42
Punkty reakcji
1
Kantor pobiera spread, a jak korzystasz z Monedo, to omijasz tę opłatę, to jest ta różnica między kantorem a portalem wymiany walut, pomija się ten etap pośredniczenia, i na tym się zarabia.
 

siti0550

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja tam nie mogę się przekonać do tych e-kantorów. Wolę się jednak przejść do tradycyjnego kantoru i tam wymienić lub kupić dane pieniądze.
 

Papitta

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wszelkie kantory internetowe czy platformy typu monedo, które, jak ustaliliśmy, kantorami nie są - MUSZĄ być uczciwe, nie mogą sobie pozwolić na najmniejsze błędy, bo inaczej by nie istniały. Kwestia bezpieczeństwa w internecie jest dziś tak często poruszana, istnieje tak wiele zabezpieczeń transakcji, że chyba bezpieczniej kupować w necie niż w zwykłym sklepie ;)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Bardzo wygodna rzecz.
Niestety - trzeba mieć w banku konto walutowe, a to jest bardzo "odkrywcze" dla organów państwa
 

Gracek90

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Osobiście mogę polecić ci kantor https://www.wymieniajtaniej.pl/ z którego usług sam mam przyjemność korzystać.Ich oferta jest atrakcyjna przynajmniej dla mnie, tak więc może też powinieneś trochę poczytać o tej firmie?
 

cykacz

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Ja już nieraz korzystałam z https://internetowykantor.pl/ i zawsze byłam zadowolona. Nie dość, że mają kursy walut ok, to jeszcze transakcja zawsze przebiega szybko i bezproblemowo. Jeśli ktoś pierwszy raz chce wymieniać, to polecam. Z innych w zasadzie nie miałam przez to potrzeby korzystać, ale może dla porównania sobie spróbuję następnym razem :)
 

hvera

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
1
Ja korzystając z kantorów internetowych zawsze najpierw zaglądam na strefawalut.pl i porównuję kursy i oceny poszczególnych stron i wybieram tę, w której ich stosunek jest najlepszy
 
A

ania.s

Guest
hvera napisał:
Ja korzystając z kantorów internetowych zawsze najpierw zaglądam na strefawalut.pl i porównuję kursy i oceny poszczególnych stron i wybieram tę, w której ich stosunek jest najlepszy
Tanie franki można znaleźć w niemal każdym kantorze różnice sa niewielkie.
 

oMarcino

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
79
Punkty reakcji
0
Kantor stacjonarny, gdzie często wymieniałem otworzył serwis kantormania.pl i zacząłem wymieniać przez internet i muszę przyznać, że poza o wygodą to kurs też jest dużo bardziej korzystny, co przy większych wymianach jest bardzo odczuwalne.
 
P

piotrwarsz82

Guest
oMarcino napisał:
Kantor stacjonarny, gdzie często wymieniałem otworzył serwis kantormania.pl i zacząłem wymieniać przez internet i muszę przyznać, że poza o wygodą to kurs też jest dużo bardziej korzystny, co przy większych wymianach jest bardzo odczuwalne.
a zdradzisz, który to kantor stacjonarny jest właścicielem kantormanii ?
 

oMarcino

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
79
Punkty reakcji
0
piotrwarsz82 napisał:
Kantor stacjonarny, gdzie często wymieniałem otworzył serwis kantormania.pl i zacząłem wymieniać przez internet i muszę przyznać, że poza o wygodą to kurs też jest dużo bardziej korzystny, co przy większych wymianach jest bardzo odczuwalne.
a zdradzisz, który to kantor stacjonarny jest właścicielem kantormanii ?
warszawski kantor na słowackiego przy hali marymont , zresztą jest info na stronie wystarczy zajrzeć ;)
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
A korzystał ktoś z Monero? Kolega ostatnio zachwalał, ale ja się nie znam, a mam trochę obcej waluty po wakacjach i chciałabym się jej pozbyć...
 
I

immanentne

Guest
Ja nigdy z takiego kantoru nie korzystałam. W zasadzie to nie do końca nawet rozumiem jak to działa, ale jak będe kiedyś potrzebowac to może wtedy się zainteresuję :)
 

hvera

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
1
Jeżeli chciałabyś się dowiedzieć więcej na ten temat - polecam zestawienie kantorów internetowych StrefaWalut, to, o którym wspominałam już wcześniej :)
 
Do góry