Zły nawyk

Arianv5

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Witam.

Mam taki nawyk strzelam palcami i szyją (inaczej nie wiem jak wytłumaczyć) i staram się nie robić tego ale czasami mi się zapomni. Znacie jakieś sposoby na to by tego nie robić ??

Ps: nie pytam o skutki strzelania palcami i szyją bo je znam dlatego napisałem ten temat

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Gdy będziesz świadomy tego, co masz zamiar zrobić, nie rób tego. Wbrew sobie. Możliwe, że się odzwyczaisz.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Mam taki nawyk strzelam palcami i szyją (inaczej nie wiem jak wytłumaczyć) i staram się nie robić tego ale czasami mi się zapomni. Znacie jakieś sposoby na to by tego nie robić ??
Spróbuj nad tym panować. To trudne, ale tez wchodzi w nawyk. Ktoś bardzo bliski też tak czasami robił. Teraz wystarczy tylko spojrzenie i uśmiech. Są to już sporadyczne zachowania.
 
B

Blancos

Guest
Ja mam dobry sposób. Zabrzmi smiesznie, ale... to akurat powinno działać.

Weź sobie załóż na rękę gumkę recepturkę. Za każdym razem jak odruchowo to zrobisz to strzel sobie mocno z gumki po ręce. W ten sposób dojdzie do skojarzenia tego odruchu z bólem, co może spowodować poprawę.
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Myślę, że tu ważna jest silna wola. Musisz się w sobie mocno zaprzeć. Poza tym łatwiej jest jak osoba obok zwraca na to uwagę. :)
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Może po prostu pomyśl o negatywnych skutkach. Jak wiesz, do czego to prowadzi, to im częściej będziesz o tym myślał, tym mniej razy się zapomnisz. No i najważniejsza jest silna wola, bo bez tego nie da się przezwyciężyć swoich nawyków.
Sama miałam dawno temu taki głupi nawyk, że bawiłam się swoimi kolczykami, cały czas je zapinałam i rozpinałam itd. Wszyscy zaczęli mi o tym gadać, potem rozwaliło mi się z 5 par kolczyków i w końcu mi przeszło.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Myślę ,żę to może być natręctwo, czyli przymus wykonywania określonych czynności.Jest to choroba-Nerwica natręctw.Mogę się oczywiście mylić.Sięgnij pamięcią wstecz ,kiedy to się zaczęło ,w jakich okolicznościach?Być może w ten sposób radziłeś sobie w konkretnej trudnej styuacji.Pomyśl nad tym.

Jednak to raczej zwykłe tiki nerwowe-poczytaj o tym
 
Do góry