oglos5

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Czy ktoś z was drodzy rodzice praktykował puszczanie swoim dzieciom odpowiednich nagrań relaksacyjnych na sen?
Ma to na celu szybsze usypianie dziecka, spokojniejszy i głębszy sen, rano dziecko wstaje bardziej wypoczęte i wyspane. Czy ktoś z was robił taki coś?

Ja zakupiłam dla siebie takie nagrania i świetni działają, odprężają i w ogóle lepiej po nich sypiam. Jak jednak przekonać do nich dzieci? Chciałam włączyć im to na dobranoc, na wierzy ( z płyty) ale nie wiem czy nie wyłączą i czy się sprawdzi bo ja słucham na słuchawkach...
 
R

robert.sk

Guest
Oglądałem kiedyś testy takiej muzyki relaksacyjnej dla dzieci chyba w Galileo bo podejrzewali, że to tylko placebo jednak udowodniono ( co pokazały tez te testy), że taka muzyka relaksacyjna wprawia mózg w inne taktowanie czy coś takiego. Wtedy on odpoczywa i regeneruje ciało, czego efektem jest uspokojenie, relaks, szybsze zasypianie itp.

Wspominali, że jednym z przeznaczeń tej muzyki relaksacyjnej jest puszczanie dzieciom przed snem aby szybciej chodziły spać i nie marudziły a rodzice wiadomo :)
 
M

maja.ruda

Guest
Mojej przyjaciółce lekarz rodzinny kiedy polecił takie nagrania muzyki relaksacyjnej dla dzieci żeby szybko usypiały.
Kupiła cały pakiet GE relaxis i świetnie się sprawdziły.

Ostatnio sama sobie to od niej pożyczyłam i słucham kiedy jestem zmęczona bądź rozdrażniona. Wspaniałe uczucie uspokojenia i relaxu :)
 

Owerlock

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Końskie
Sam jestem użytkownikiem tych nagrań GE relaxis od jakiegoś pół roku.
Dzieciom włączam to na dobranoc na odtwarzaczu. Błyskawicznie zasypiają, nie budzą się w nocy.

Kiedyś poszczałem im muzykę klasyczną na sen ale nie była aż tak skuteczna.
 
M

maja.ruda

Guest
Owerlock napisał:
Sam jestem użytkownikiem tych nagrań GE relaxis od jakiegoś pół roku.
Dzieciom włączam to na dobranoc na odtwarzaczu. Błyskawicznie zasypiają, nie budzą się w nocy.

Kiedyś poszczałem im muzykę klasyczną na sen ale nie była aż tak skuteczna.
Też kiedyś słuchałam muzyki klasycznej jednaGE relaxis[/url] jest znacznie lepsze. Pewnie dlatego, że w tym celu zostało stworzone :)Fajnie, że można te nagrania zastosować dla siebie i dla dzieci
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
Mój relaksuje się przy poważnej, puszczona na półcicho. Rewelacja i podobno wpływa na rozwój intelektualny.
 
R

robert.sk

Guest
Mój relaksuje się przy poważnej, puszczona na półcicho. Rewelacja i podobno wpływa na rozwój intelektualny.

Podobno wspomaga rozwój intelektualny - z tym racja. Dzieje się tak, ponieważ uspakaja umysł i daje mu bodźce, które wprowadzają go w odpowiedni stan. Możesz też spróbować nagrań muzyki relaksacyjnej, ponieważ te szybciej wprowadzają umysł w odpowiednie taktowanie.
 
Ś

Śwagier

Guest
Sam jestem użytkownikiem tych nagrań GE relaxis od jakiegoś pół roku.
Dzieciom włączam to na dobranoc na odtwarzaczu. Błyskawicznie zasypiają, nie budzą się w nocy.

Kiedyś poszczałem im muzykę klasyczną na sen ale nie była aż tak skuteczna.

Co fakt to fakt. Znalazłem ten temat tydzień temu i zdecydowałem się zakupić polecaną przez Ciebie muzykę dla dzieci. Rzeczywiście świetnie działa, dzieci usypiają w 15 minut przy nagraniu "zachód słońca na łące" :)
 
Do góry