Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 2 głosy

Muzyka relaksacyjna dla dzieci

muzyka relaksacyjna Muzyka relaksacyjna dla dziec muzyka na sen dla dziecka muzyka dla dziecka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 oglos5

oglos5

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 27 sierpień 2012 - 12:49

Czy ktoś z was drodzy rodzice praktykował puszczanie swoim dzieciom odpowiednich nagrań relaksacyjnych na sen?
Ma to na celu szybsze usypianie dziecka, spokojniejszy i głębszy sen, rano dziecko wstaje bardziej wypoczęte i wyspane. Czy ktoś z was robił taki coś?

Ja zakupiłam dla siebie takie nagrania i świetni działają, odprężają i w ogóle lepiej po nich sypiam. Jak jednak przekonać do nich dzieci? Chciałam włączyć im to na dobranoc, na wierzy ( z płyty) ale nie wiem czy nie wyłączą i czy się sprawdzi bo ja słucham na słuchawkach...
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 Guest_robert.sk_*

Guest_robert.sk_*
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2012 - 17:18

Oglądałem kiedyś testy takiej muzyki relaksacyjnej dla dzieci chyba w Galileo bo podejrzewali, że to tylko placebo jednak udowodniono ( co pokazały tez te testy), że taka muzyka relaksacyjna wprawia mózg w inne taktowanie czy coś takiego. Wtedy on odpoczywa i regeneruje ciało, czego efektem jest uspokojenie, relaks, szybsze zasypianie itp.

Wspominali, że jednym z przeznaczeń tej muzyki relaksacyjnej jest puszczanie dzieciom przed snem aby szybciej chodziły spać i nie marudziły a rodzice wiadomo :)
  • 0

#3 Guest_maja.ruda_*

Guest_maja.ruda_*
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 12:02

Mojej przyjaciółce lekarz rodzinny kiedy polecił takie nagrania muzyki relaksacyjnej dla dzieci żeby szybko usypiały.
Kupiła cały pakiet GE relaxis i świetnie się sprawdziły.

Ostatnio sama sobie to od niej pożyczyłam i słucham kiedy jestem zmęczona bądź rozdrażniona. Wspaniałe uczucie uspokojenia i relaxu :)
  • 0

#4 Owerlock

Owerlock

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 12:35

Sam jestem użytkownikiem tych nagrań GE relaxis od jakiegoś pół roku.
Dzieciom włączam to na dobranoc na odtwarzaczu. Błyskawicznie zasypiają, nie budzą się w nocy.

Kiedyś poszczałem im muzykę klasyczną na sen ale nie była aż tak skuteczna.
  • 0

#5 Guest_maja.ruda_*

Guest_maja.ruda_*
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2012 - 16:50

Dzieciom włączam to na dobranoc na odtwarzaczu. Błyskawicznie zasypiają, nie budzą się w nocy.

Też kiedyś słuchałam muzyki klasycznej jednaGE relaxis[/url] jest znacznie lepsze. Pewnie dlatego, że w tym celu zostało stworzone :)Fajnie, że można te nagrania zastosować dla siebie i dla dzieci

Użytkownik Althaea edytował ten post 18 kwiecień 2013 - 14:20

• 0

#6 livren

livren

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 105 postów

Napisano 04 wrzesień 2012 - 09:05

Mój relaksuje się przy poważnej, puszczona na półcicho. Rewelacja i podobno wpływa na rozwój intelektualny.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Guest_robert.sk_*

Guest_robert.sk_*
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2012 - 18:11

Mój relaksuje się przy poważnej, puszczona na półcicho. Rewelacja i podobno wpływa na rozwój intelektualny.

Podobno wspomaga rozwój intelektualny - z tym racja. Dzieje się tak, ponieważ uspakaja umysł i daje mu bodźce, które wprowadzają go w odpowiedni stan. Możesz też spróbować nagrań muzyki relaksacyjnej, ponieważ te szybciej wprowadzają umysł w odpowiednie taktowanie.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#8 Guest_Śwagier_*

Guest_Śwagier_*
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2012 - 12:45

Co fakt to fakt. Znalazłem ten temat tydzień temu i zdecydowałem się zakupić polecaną przez Ciebie muzykę dla dzieci. Rzeczywiście świetnie działa, dzieci usypiają w 15 minut przy nagraniu "zachód słońca na łące" :)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: muzyka relaksacyjna, Muzyka relaksacyjna dla dziec, muzyka na sen dla dziecka, muzyka dla dziecka

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0