zatkane uszy po basenie

kinianicko

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Serris Francja
po dniu spedzonym na basenie , przestalam slyszec. to trwa juz tydzien , bralam leki na zapalenie ucha , ale nie pomoglo.
Co mam zrobic. jak uniknac antybiotyku ( moj organizm zle je znosi ) ?
prosze o porade
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Iść do lekarza? Chyba lepiej przecierpieć niedogodności z przyjmowaniem antybiotyków niż ogłuchnąć... Zapytaj lekarza o nowoczesne antybiotyki, są droższe, ale bez tak wielu skutków ubocznych
 
B

Bakegitsune

Guest
hmm jesli całkowicie straciłaś słuch to może to być uszkodzenie fizyczne zwiazane z cisnieniem..
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Leki na zapalenie ucha najprawdopodobniej tu nie pomogą. Najlepiej jest po prostu iść do lekarza w celu ustalenia przyczyny takiego stanu ucha.
 

Berkel

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
125
Punkty reakcji
8
Udaj się z tym jak najszybciej do lekarza. Chociaż ja też nieraz miałem zatkane uszy po basenie, ale to nie trwało kilka dni.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Podskakiwać na jednej nodze, głowę przechylić w stronę nogi "podskakujacej, tarmosząc dłonią małżowinę uszną aż wyleci z ucha trochę ciepłej wody.
Potem powtórzyć "operację" z drugim uchem.

Laryngolog może to przedmuchać, jeśli już jest za późno na samowyleczenie
 

edila

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
annnaaa napisał:
przyczyną może być zalegająca woskowina. Niekoniecznie musi to być stan zapalny. zatkane ucho przyczynya swoją drogą: jak odetkać ucho
Dokładnie. Ja mam strasznie wrażliwe uszy i często z nimi problemy, właściwie od dzieciństwa. Często mam zatkane uszy po basenie, a czasami nawet po zwykłej, "szybkiej" kąpieli. Leczę się u dr Krajewskiego w klinice Krajmed, którego szczerze polecam. Jest bardzo dobrym laryngologiem i zawsze ratuje mnie i moje uszy :)
 
Do góry