Problem ze stresem i zmęczeniem

R

robert.sk

Guest
Od dłuższego czasu mam problem ze zmęczeniem. Od kilka lat chodziłem na siłownię (amatorsko) czyli nie przetrenowałem się.
Do tego zawsze miałem dobraną suplementację.

Ostatnio przestałem koło grudnia. Co do odżywiania to staram odżywiać się dobrze, nie mam żadnych nałogów.
Praca siedząca, przed komputerem.

Zmęczenie odczuwam już w sumie od 11 rano, wstaję o 8. Czy ktoś może mi coś polecić na zmęczenie, żebym w ciągu dnia mógł zebrać siły?
Czasem pomaga mi sen w południe ale kiedy jestem w pracy nie zawsze mam na to czas.

Może ktoś miał podobny problem?
 

Berkel

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
125
Punkty reakcji
8
Chyba najlepiej by było zmienić harmonogram dnia. Zamiast robić sobie drzemki po południu, po których jesteś jeszcze bardziej rozbity, iść wcześniej spać wieczorem.
 

Lbubsazob

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
270
Punkty reakcji
27
Wiek
11
Zamiast robić sobie drzemki po południu, po których jesteś jeszcze bardziej rozbity, iść wcześniej spać wieczorem.
To chyba nie zawsze działa, zależy od osoby. Ja mam tak, że im wcześniej pójdę spać, tym dłużej śpię i na drugi dzień jestem bardziej padnięta. Żeby na drugi dzień funkcjonować, muszę chodzić spać około 0.30.

Do autora tematu:
Zmęczenie odczuwam już w sumie od 11 rano, wstaję o 8. Czy ktoś może mi coś polecić na zmęczenie, żebym w ciągu dnia mógł zebrać siły?
Czasem pomaga mi sen w południe ale kiedy jestem w pracy nie zawsze mam na to czas.
Myślę, że powinieneś się zorientować, ile godzin snu jest Ci potrzebne, aby być wyspanym i nie męczyć się następnego dnia. No i przede wszystkim odpocząć. Możliwe, że coś Cię stresuje i jeżeli nie możesz całkowicie wyeliminować źródła Twojego stresu, to przynajmniej je ograniczyć.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Czy ktoś może mi coś polecić na zmęczenie, żebym w ciągu dnia mógł zebrać siły?

Najlepiej żebyś kładł się wcześniej spać - przed północą sen jest najzdrowszy. Na godzinę przed snem możesz również wyjść na spacer i dotlenić się.
 
M

maja.ruda

Guest
Możliwe jest też to, że masz płytki sen, podczas którego Twój organizm nie odpoczywa i nie regeneruje się. Dlatego tak szybko się męczysz (około 11)

Miałam coś podobnego, byłam z tym u lekarza, było nawet podejrzenie cukrzycy. Sama znalazłam coś takiego jak muzykę relaksacyjną na sen i to o dziwo pomogło :)
Słuchałam tych nagrań relaksacyjnych bezpośrednio przed snem, (dodam, że miałam też kłopoty z zasypianiem, potrafiłam po 3 godziny leżeć zmęczona i nie usypiać). Jeśli chcesz o tym poczytać to na wikipedii są informacje o tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Muzykoterapia

Jeśli też chciałbyś spróbować takich nagrań na Twoje zmęczenie to kupiłam je tutaj: http://medytacja.zmianazycia.pl/
Widziałam je też w Empiku ale tam są sporo droższe.
 
Z

Zmiennikzycia

Guest
Najlepiej żebyś kładł się wcześniej spać - przed północą sen jest najzdrowszy. Na godzinę przed snem możesz również wyjść na spacer i dotlenić się.
Dokładnie dotlenienie się przed snem jest ważne. Jeśli nie spacer to można tez wietrzyć pokój otwierając okno pół godziny przed snem.
Wtedy będziesz miał niższa temperaturę w pokoju i bardziej na tlenione powietrze. .
 

nastia898

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
może zacznij robić sobie takie seanse relaksacyjne, czyli taki moment, kiedy nie musisz nic robić, a jedynie położyć się lub poczytać książkę, ewentualnie posłuchać muzyki. musisz mieć chociać chwilę czasu na to, by sie wyciszyc. polecam tez zazywac magnez, by nie dopadly Cie drzenie miesni i powiek, ktore jest spowodowane niska zawartoscia magnezu, a to z kolei powodowane jest przez stres.
 
M

maja.ruda

Guest
może zacznij robić sobie takie seanse relaksacyjne, czyli taki moment, kiedy nie musisz nic robić, a jedynie położyć się lub poczytać książkę, ewentualnie posłuchać muzyki. musisz mieć chociać chwilę czasu na to, by sie wyciszyc. polecam tez zazywac magnez, by nie dopadly Cie drzenie miesni i powiek, ktore jest spowodowane niska zawartoscia magnezu, a to z kolei powodowane jest przez stres.
Dokładnie takie seanse relaksacyjne są bardzo dobre. Ja robiłam je z tą muzyką relaksacyjną i naprawdę pomagały.
Tylko trzeba zarezerwować sobie to pół godziny czasu żeby nikt CI nie przeszkadzał :)
 
R

robert.sk

Guest
Możliwe jest też to, że masz płytki sen, podczas którego Twój organizm nie odpoczywa i nie regeneruje się. Dlatego tak szybko się męczysz (około 11)

Miałam coś podobnego, byłam z tym u lekarza, było nawet podejrzenie cukrzycy. Sama znalazłam coś takiego jak muzykę relaksacyjną na sen i to o dziwo pomogło :)
Słuchałam tych nagrań relaksacyjnych bezpośrednio przed snem, (dodam, że miałam też kłopoty z zasypianiem, potrafiłam po 3 godziny leżeć zmęczona i nie usypiać). Jeśli chcesz o tym poczytać to na wikipedii są informacje o tym: http://pl.wikipedia....i/Muzykoterapia

Jeśli też chciałbyś spróbować takich nagrań na Twoje zmęczenie to kupiłam je tutaj: http://medytacja.zmianazycia.pl/
Widziałam je też w Empiku ale tam są sporo droższe.

Coś o tym wspinał mi też lekarz może rzeczywiście to mi pomoże. Dzięki za kilka rad.

Co do cukrzycy też zrobię sobie badanie.
 
M

maja.ruda

Guest
Co do cukrzycy to poczytaj o objawach ale możesz też iść zrobić sobie test u lekarza.
Z tych nagrań tez możesz skorzystać bo sprawdzają się tez w wielu innych sytuacjach więc na pewno nie będziesz żałował
 

Owerlock

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Końskie
Możliwe jest też to, że masz płytki sen, podczas którego Twój organizm nie odpoczywa i nie regeneruje się. Dlatego tak szybko się męczysz (około 11)

Miałam coś podobnego, byłam z tym u lekarza, było nawet podejrzenie cukrzycy. Sama znalazłam coś takiego jak muzykę relaksacyjną na sen i to o dziwo pomogło :)
Słuchałam tych nagrań relaksacyjnych bezpośrednio przed snem, (dodam, że miałam też kłopoty z zasypianiem, potrafiłam po 3 godziny leżeć zmęczona i nie usypiać). Jeśli chcesz o tym poczytać to na wikipedii są informacje o tym: http://pl.wikipedia....i/Muzykoterapia

Jeśli też chciałbyś spróbować takich nagrań na Twoje zmęczenie to kupiłam je tutaj: http://medytacja.zmianazycia.pl/
Widziałam je też w Empiku ale tam są sporo droższe.

Prawdę piszesz. Ja sam miałem kłopoty z zasypianiem i problemy ze stresem ( przez pracę ).
Zakupiłem to te sesje i naprawdę mi pomogło. Jestem ich czynnym użytkownikiem id jakiegoś pół roku. Naprawdę pomagają.
 

Beata Kowalczyk

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Może popracuj nad oddechem. Ostatnio kupiłam dobrą książkę o naturalnych metodach walki ze stresem "Życie piękna katastrofa" w księgarni psychologicznej. Może Ci się przyda.
 
A

acidic

Guest
Tez mialam taki problem, glownie wplywa na to u mnie pogoda ( fala upalow doslownie mnie dobila). Obecnie lykam Revitasens na poprawe koncentracji i nastroju. Juz widze efekty :) Ogolnie nie przepadam za takimi wynalazkami, ale tutaj sklad jest przebadany przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, wiec mam pewnosc ze lykam cos sprawdzonego i wartosciowego dla organizmu :)
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
Nie polecam żadnych specyfików farmaceutycznych tylko aktywność fizyczną, tylko nie krótko przed wieczorem, bo to może powodować problemy ze snem.
Na pewno rozluźnia i dodaje sił na kolejne dni
 
A

Amber27

Guest
Ja gdy mam naprawdę nerwowy dzien biorę tabletkę nervomixu i lecę dalej. Inaczej stres mnie paraliżuje. Jest ziołowy więc bezpieczny.
 
N

nianiaSweet

Guest
a przez jak długi czas możesz go brać, chodzi mi głównie o ciągłość brania?
 
M

maalamy

Guest
Ten control to można brać długo, chyba nie ma ograniczeń, jest też wersja forte z walerianą ale można ją brać tylko 2 tygodnie chyba
 
N

nianiaSweet

Guest
czyli łagodniejszą wersję możesz brać praktycznie non stop z mocniejszą niekoniecznie długo, ale z drugiej strony takiego silniejszego stresu doświadczamy rzadziej,a myślę że właśnie w takich przypadkach bierze się mocniejsze wersje leku.
 
A

Amber27

Guest
Ogólnie powinniśmy radzic sobie jakość ze stresem, a tabletki brać w wyjątkowych sytuacjach. Nervomix jest bezpieczny, ale bez przesady.
 
Do góry