PBF - o co tu chodzi?

aroox

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Ostatnio w sieci natnknąłem się na termin PBF, nie wiedziałem co to jest więc postanowiłem poczytać o tym na necie. Po długiej i monotonnej lekturze nie rozumiem dalej zasad funkcjonowania tych for, dlatego mam kilka pytań:
1. Czy po zarejetrowaniu się i utworzeniu KP mam możliwość biernego udziału w grze (tzn przechodzenie do każdej lokacji, itp.), czy mam jednak jakieś ograniczenia?
2. Skąd wiem ile moja postać ma HP?
3. Co się dzieje gdy moja postać ginie?
4. Skąd gracz wie co robi z innym graczem? (widziałem na jednym forum jak ktoś pisał w pierwszym poście w danej lokacji że wnosi na rękach dziewczynę do starego domu, a w następnym poście odzywa się jakaś dziewczyna i ciągnie przygodę. Skąd on wie czy dziewczyny nie ma gdzie indziej i czy nie robi czegoś innego?)
5. Czy GM może w dowolnej chwili rozpocząć walkę?
6. Jak wygląda walka jeżeli jestem na jednej mapie z innym graczem?
7. Skąd GM wie czy umarłem czy nie?
8. Co oznacza skrót "z/t"?
9. Jakie zadanie mają NPC? (chodzi mi o to że co mi da gdy np u handlarza bronią kupię sobie lepszą broń? Skąd mam mieć na to kasę i co ona mi daje? czy GM uwzględnia to przy walce? Następnie NPC ds zadań. Czy jeżeli otrzymam zadanie zabicia czegoś to GM w danej lokacji zrobi mi walkę z tym czymś?)
10. Czy gracz w danej lokacji sam zakłada sobie tematy czy ma je z góry ustalone i musi tylko w nich pisać?
11. Czy mogę pisać post pod postem?
Zasadniczo NA RAZIE to wszystko co chciałbym wiedzieć :)
 
Do góry