Guild Wars 2 - czy ktoś będzie grał?

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
gw2w.jpg

Hejka! Szybkie pytanko do graczy ze społeczności forumowiska - czy ktoś ma w planie nabyć tę świetną produkcję? Dla niezorientowanych opis:

Guild Wars 2 to gra MMO, która nie wymaga uiszczania comiesięcznego abonamentu. Twórcy przygotowali wielki, otwarty świat fantasy Tyria, który – wspólnie z tysiącami innych użytkowników – przemierzamy wedle własnego uznania, wykonując zadania związane z głównym wątkiem fabularnym, misje poboczne bądź też walcząc z innymi użytkownikami w specjalnym trybie PvP.
Krainy, które mieliśmy okazję przemierzać w pierwszej odsłonie Guild Wars, uległy zniszczeniu w wyniku ataku Dawnych Smoków. Asurowie, Nornowie i Charrowie, a także Ludzie mogą nie przetrwać tej katastrofy. Muszą połączyć swoje siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu. Gracz, przechodząc poszczególne etapy będzie miał okazję poznać wydarzenia z wielu różnych perspektyw. Wszystkie wspomniane rasy są grywalne, co oznacza, że możemy przejąć nad nimi kontrolę podczas rozgrywki.
Grając w Guild Wars 2 awansujemy na kolejne poziomy doświadczenia, pozyskujemy nowe zdolności oraz przedmioty. Rozgrywka skupia się na wykonywaniu kolejnych zadań polegających przede wszystkim na walce z przeciwnikami przy wykorzystaniu rozmaitych broni – poszczególne ciosy można łączyć w efektowne kombinacje – oraz czarów. Kluczowe jest to, że działania podejmowane przez gracza mają wpływ na zmiany, jakie zachodzą w Tyrii oraz na przebieg historii kierowanej postaci, w tym również na to, kto przeżyje w trakcie misji, a kto z niej nie powróci.
Guild Wars 2, oprócz tradycyjnych lokacji, oferuje tzw. dungeony (lochy), czyli miejsca przeznaczone dla bardziej wymagających graczy szukających wyzwania. Przeciwnicy są tam znacznie bardziej wytrzymali, a ich pokonanie nagradzane jest znacznie lepszymi elementami wyposażenia i innymi elementami ekwipunku. W każdej tego typu miejscówce poznamy także nowe wątki fabularne.
Najważniejsze cechy gry:
  • druga część wysoko ocenianego MMO od NcSoft
  • kilka grywalnych ras: ludzie, Asurowie, Nornowie, Charrowie
  • misje główne, poboczne oraz walka w trybie PvP oraz zadania w lochach (dungeony)
  • rozbudowany system rozwoju postaci
  • poprawione sterowanie
  • ulepszona oprawa audiowizualna

km6gdl.jpg


Grę można nabyć w wielu sklepach internetowych, chociażby na gram.pl: http://www.gram.pl/s...pc/guild-wars-2
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Jak powiedział, tak zrobił:

28082012146fudwt.jpg


Od dziś szczęśliwy posiadacz GW2.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Ok, ludziki. Nie zagrałem zbyt długo, wbiłem raptem 5 lvl., jednak mogę słówko napisać. Jakieś pierwsze wrażenia, przemyślenia, itp. Miałem roczny staż w WoWie, więc do króla MMO to mogę przyrównywać.

Po pierwsze: karny...no dla Arena net za problemy z logowaniem. Po drugie: łał. Gra robi wrażenie, to trzeba przyznać. Jak na mmo nowej generacji przystało nie znajdziemy tutaj npc, którzy mają dla nas jakieś zadanie (nie piszę, że w ogóle, ale za chwile zobaczycie o co mi chodzi), ale nowe zadania będą nam wpadać automatycznie, gdy wejdziemy na dany obszar. Jak dla mnie bomba! Dla przykładu: gra w wowa polega na: npc - zabić 10 mobów - oddać, jechać do kolejnego punktu w krainie - powtarzać do końca gry.

10126679203416899584_4cuz8.jpg


Już na pierwszym lvlu miałem przyjemność walczyć z tym przyjemniaczkiem. Robi wrażenie, prawda?

Graficznie gra wygląda bardzo, bardzo, bardzo ładnie! Udźwiękowienie stoi na wysokim poziomie, nawet... bardzo. Jeśli zaś o sam gameplay chodzi, to produktowi od ncsoft bliżej do ich produkcji, jak: Lineage 2, czy Aion, niż do WoW'a. Nie uważam to za minus, jednak animacje w wowie przypadły mi do gustu. No i w Guild Wars 2 gram przy 30 klatkach.

Co mnie urzekło? Eksploracja świata! Aww! To jest to, miśki! Mamy na danym obszarze określoną ilość punktów, gdzie musimy wejść, oraz ciężko dostępne punkty widokowe, do których zanim się wejdzie, to trzeba się ostro pomęczyć. Za odkryte punkty dostajemy xp, oraz możemy się potem tam bezproblemowo teleportować.

Walka. Teoretycznie GW2 to non-target. W praktyce i tak zaznaczmy moba i castujemy spelle. Co mi się podoba? Jako mag mogę biegać i castować spelle bezproblemowo. W WoWie musiałem stac w miejscu i klikać: 1, 2, 3, 4.

10126679203416899584_rqudr.jpg


Jeśli chodzi o maga, czyli klasę postaci, którą gram - mamy 4 typy magii, które możemy bezproblemowo przełączać. Są nimi: ogień, woda, błyskawica, oraz ziemia. Dostajemy na początek 5 skilli podstawowych, które odblokowują się w trakcie rzucania innych skilli z tego samego typu magii, 6 specjalny a reszta slotów, to już nas własny build i jak nam się podoba, tak możemy naszą postać dostosować do naszych potrzeb i wymagań. :)

Czy warto kupić GW2? Jak najbardziej!
A już w kolejnych mini-podsumowankach: PvP, endgame.
 

Tomash3

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
A ja z niecierpliwością czekam na wypłatę i od razu kupuję :D Jeszcze bardziej mnie zachęciliście :)
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Odkopuję temat jako, że dopiero co premierę miał drugi dodatek - Path of Fire!

I teraz pytanie czy w ogóle ktoś gra w GW2? Albo ma zamiar? Bo zastanawiam się bardzo poważnie nad kupnem. A fajnie by było mieć ekipę na high lvl ;)
 
Do góry