Czy warto brać w ciąży witaminy?

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Kobiety, czy przyjmowanie witamin w ciąży jest wskazane? Lepiej brać pojedyncze witaminy, czy lepiej specjalne zestawy witamin, tj. Centrum Materna. Jakie macie spostrzeżenia i doświadczenia w tym temacie?
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Mężczyzna napisze, że najlepiej konsultować to z lekarzem, który powinien skierować cię na odpowiednie badania i na podstawie wyników podejmować decyzję. Niestety tak różowo nie jest i bardzo często lekarze wciskają syf, z którego mają mniejsze lub większe zyski a korzyści z tego może nie być żadnych. Najlepiej iść do zaufanego lekarza, albo zasypać pytaniami jeśli sam się do tego nie garnie, bądź nie jest specjalnie zainteresowany informowaniem o stanie zdrowia
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
W ciąży lekarze zwykle zalecają przyjmowanie witamin - są to specjalne zestawy witamin przeznaczone dla kobiet w ciąży i karmiących piersią tj. Pharmaton Matruelle, Prenatal Classic.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Kobiety, czy przyjmowanie witamin w ciąży jest wskazane?

Co za głupie pytanie - oczywiście, że w ciąży należy przyjmować witaminy . Wskazane jest przyjmowanie zwłaszcza witaminy B9, czyli kwasu foliowego, który jest niezbędny w diecie ciężarnych kobiet.
 
M

magiczna

Guest
Co za głupie pytanie - oczywiście, że w ciąży należy przyjmować witaminy . Wskazane jest przyjmowanie zwłaszcza witaminy B9, czyli kwasu foliowego, który jest niezbędny w diecie ciężarnych kobiet.

Kwas foliowy faktycznie jest bardzo ważny, szczególnie przed ciążą i w 1 trymestrze. Co do reszty witamin - na pewno nie ma co łykać na własną rękę jakiś suplementów które zawierają niekoniecznie potrzebne witaminy, lepiej tylko to co zaleci lekarz
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Mężczyzna napisze, że najlepiej konsultować to z lekarzem, który powinien skierować cię na odpowiednie badania i na podstawie wyników podejmować decyzję.

Kobieta też tak napisze. Dołoży też, że najlepiej dobrze się odżywiać.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Kwas foliowy faktycznie jest bardzo ważny, szczególnie przed ciążą i w 1 trymestrze. Co do reszty witamin - na pewno nie ma co łykać na własną rękę jakiś suplementów które zawierają niekoniecznie potrzebne witaminy, lepiej tylko to co zaleci lekarz

Jak dobrze sie odżywia to moim zdaniem nie ma też potrzeby przyjmowania jeszcze dodatkowo innych witamin. Ale oczywiscie nie pomijając tutaj kwasu foliowego, który jest niezbędny.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Z tą tylko różnicą, że przyjmowanie go również powinno być kontrolowane. Najlepiej przez lekarza.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Mysle ze nie ma co kontrolować stosowania kwasu foliowego, tylko jesli jest napisane na opakowaniu dawka 0,4mg na dobę to tego powinnysmy sie trzymac.
 
M

magiczna

Guest
Tez myślę że Folik można przyjmować zupełnie na własną rękę, ale juz inne witaminy powinno się konsultować z lekarzem.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
folik jak najbardziej jest wskazany - warto zacząć go suplementować w czasie starań już :) co do innych witamin, to jeśli dieta ciężarnej jest ok i nie ma żadnych niedoborów (np. nie spada żelazo i nie ma anemii), to nie potrzeba przyjmować witamin. moja siostra dopiero pod koniec trzeciego trymestru musiała przyjmować małą dawkę żelaza bo jej spadł a tak to poza folikiem (i lacibios femina ale to nie witaminy tylko probiotyk ginekologiczny), nic nie przyjmowała - dziecko zdrowe się urodziło i ona też nie wykończona :)
 
M

magiczna

Guest
folik jak najbardziej jest wskazany - warto zacząć go suplementować w czasie starań już :) co do innych witamin, to jeśli dieta ciężarnej jest ok i nie ma żadnych niedoborów (np. nie spada żelazo i nie ma anemii), to nie potrzeba przyjmować witamin. moja siostra dopiero pod koniec trzeciego trymestru musiała przyjmować małą dawkę żelaza bo jej spadł a tak to poza folikiem (i lacibios femina ale to nie witaminy tylko probiotyk ginekologiczny), nic nie przyjmowała - dziecko zdrowe się urodziło i ona też nie wykończona :)

Tez myślę że najlepiej brać tylko to co niezbędne, nie ma co się faszerować niepotrzebnymi suplementami:)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Zresztą chyba jest tez tak że lekarze nie zalecają przyjmowania takich suplementów, nie ma po prostu takiej potrzeby, zwłaszcza jesli zdrowo się odzywiamy.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Jasne że warto począwszy od foliku poprzez magnez w walce ze skurczami. ja taki przyjmowałam i to przez całą ciąże nieomal. Teraz wiem że lekarze zalecają też preparaty z kwasami omega 3. szwagierka brała syrop Prenalen. ponoć dzieci mądrzejsze się rodzą :D
 

monia8

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
51
Punkty reakcji
0
Chyba najpierw należy się skonsultować z lekarzem, ja biorę falvit mama i jest ok
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
chciałam poczytać o różnych witaminach dla młodych mam i mam jedno pytanie czy te witaminy na prawdę różnią się tak od siebie? czy przypadkiem nie jest wszystko jedno co się będzie brało
 

Ernesst

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2012
Posty
80
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
warszawa
Wydaje mi się, że to nie jest tak oczywista sprawa. Każda kobiet ma inne zapotrzebowanie, które zależy min od wieku przyszłej matki czy stylu życia, dlatego warto skonsultować to z lekarzem. Obecnie na rynku jest wiele suplementów diety, które łącza w sobie więcej niż tylko witaminy, ale tez minerały czy potrzebny kwas foliowy.
 

rabela

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2009
Posty
281
Punkty reakcji
2
no własnie tylko jak lekarz jest taki a nie inny ... to przepisuje wszystkim kobietom to samo bo mu obojętnie a to wiesz jak nie wiesz na kogo trafisz... i to jest najgorsze
 
Do góry