Bankomaty wypłacające bez karty, już niedługo!

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Duża sieć bankomatów - Euronet, już niedługo udostępni możliwość wypłaty pieniędzy, bez użycia karty. Autoryzacja będzie odbywała się za pomocą telefonu kom. Obecnie prowadzone są rozmowy z największymi bankami.

Co myślicie o takim pomyśle?


źródło: Dziennik Gazeta Prawna
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
jestem za! ilość noszonych kart a to vitay, a to shell, a to club card, dowod, prawo jazdy i wiele wiele innych, powoli brakuje miejsca w obszernym portfelu. Są na ten temat jakieś artykuły godne uwagi? jeżeli tak to bym prosił o wstawienie kilku w tym temacie ;)
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Mało przyszłościowe i bardziej gadżeciarskie rozwiązanie. Świat dąży do transakcji bezgotówkowych, więc pieniądze i zarazem bankomaty prędzej, czy później odejdą w niepamięć. W szwecji już się rozmawia o całkowitym wycofaniu fizycznych pieniędzy z obiegu. W przyszłości znikną nawet karty płatnicze, bo zapewne pojawi się jedna uniwersalna np. dowód osobisty z chipem, albo płatności telefonem komórkowym, co już można robić.
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Mało przyszłościowe i bardziej gadżeciarskie rozwiązanie. Świat dąży do transakcji bezgotówkowych, więc pieniądze i zarazem bankomaty prędzej, czy później odejdą w niepamięć. W szwecji już się rozmawia o całkowitym wycofaniu fizycznych pieniędzy z obiegu. W przyszłości znikną nawet karty płatnicze, bo zapewne pojawi się jedna uniwersalna np. dowód osobisty z chipem, albo płatności telefonem komórkowym, co już można robić.

Myślę że u nas jeszcze w dalszym ciągu sieci obsługi bezgotówkowej są za mało rozwinięte. Na tle np. Szwecji wypadamy bardzo blado. Podejrzewam że ten patent jeszcze podziała w Polsce.

Przyznam że to co napisałeś jest ciekawe, chętnie zamieniłbym wszystko na dowód ... Słyszałem o takim pomyśle i miał być nawet wdrażany w Polsce, ale sprawa padła przez kryzys i cięcia :/
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Na tle całej europy wypadamy blado, szwecja jest jednym z liderów transakcji bezgotówkowych. Stosunkowo niewiele osób korzysta z kart płatniczych, więc jak ludzie mają korzystać z czegoś, co wydaje się bardziej skomplikowane, chociaż wcale takie nie będzie. Polski dowód z chipem miał być, ale jak wspomniałeś szybko go nie będzie, no i inną bajką jest korzystanie z niego jak z karty płatniczej, nawet nic na ten temat o uszy mi się nie obiło
 
M

MacaN

Guest
Ja jestem jak najbardziej za :) jak znajdę telefon to nie dość, że go sprzedam, to jeszcze kasę wyciągnę :)
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Ja jestem jak najbardziej za :) jak znajdę telefon to nie dość, że go sprzedam, to  jeszcze kasę wyciągnę :)

A kolejny problem gdy Ci się rozładuje to będzie klapa. Niby udogodnienia świat idzie do przodu, ale może nam to się jeszcze czkawką odbić :p
 
M

MacaN

Guest
Dokładnie :) Ogólnie to najlepiej mieć gotówkę :p Chyba niewielu z was zarabia tyle, żebyście musieli trzymać kasę w banku, co ? :p Może mały sejfik w domu / mieszkaniu by wystarczył ? Ale to już nie moja sprawa. Oni to wprowadzą, a ludzie, którzy z tego będą korzystać i nagle zostaną wykorzystani sami sobie będą winni.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Na pewno nie będę z tej formy płatności korzystał. Ze względów bezpieczeństwa oczywiście.
 

kociokwik

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Też jestem ciekaw jak będzie z bezpieczeństwem. Ja tam lubie miec kase w kieszeni\portfelu.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Jak nie kijem, to pałką.
Czekam na dotyk liniami papilarnymi lub reakcji na moje spojrzenie albo na DNA - ślinę na wysuniętym lekko języku.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Znacznie cenniejsza byłaby możliwość wpłacania gotówki "panu bankomantowi"
Nie tylko do banku, ale na przykład regulowanie rachunków za prąd, telefon itp.
Dodaję informację, że niektóre banki nie przyjmyjmują tak zwanych zleceń trwałych, a bankomat bywa bliżej niż poczta.
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Jakoś nie widzi mi się wstukiwanie 26 cyferek oraz danych odbiorcy na miernej klawiaturze ekranowej/tradycyjnej z sekundowym opóźnieniem na środku ulicy pełnej wiary, albo filii banku gdzie każdy widzi co robię.
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Znacznie cenniejsza byłaby możliwość wpłacania gotówki "panu bankomantowi"
Nie tylko do banku, ale na przykład regulowanie rachunków za prąd, telefon itp.
Dodaję informację, że niektóre banki nie przyjmyjmują tak zwanych zleceń trwałych, a bankomat bywa bliżej niż poczta.

tzw. wpłatomaty już istnieją i bazują na tym banki internetowe, ale w sumie nie obraziłbym się gdyby np. wspomniany Euronet wprowadził taka usługę w swoich bankomatach ;)
 
Do góry