Kradzież karty do bankomatu.

Anarion

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Z góry przepraszam jeżeli umieściłem temat nie tam gdzie trzeba, ale tutaj jest coś o prawie.
Przejdę do sprawy. Wczoraj skradziono mi kartę do bankomatu, nie wiem jak, ale ktoś ukradł. Podejrzewam kto to, ale ten ktoś nie chce się przyznać, wypytywałem go o to, ale się nie przyznał. Wiem natomiast kiedy i gdzie była użyta po kradzieży, stąd też mam podejrzenia co do złodzieja. I tu zaczyna się moje pytanie. W sklepie, w którym użyto karty jest kamera, i czy ja jako osoba poszkodowana mogę pójść do tego sklepu i poprosić o to czy mogli by mi pokazać fragment z nagrania w tym czasie, albo czy mógłbym im pokazać zdjęcie danej osoby i by mi tylko potwierdzili czy to ta osoba. Chciałbym to sam załatwić, bo nie chcę iść z tym na policję, a wiadomo wtedy byłby nakaz czy coś i by sprawdzili i tamta osoba miałaby problemy, a ja nie chce, żeby aż do tego doszło.
Więc jeśli moglibyście mi pomóc to proszę piszcie.
Pozdrawiam.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Zablokowałeś kartę?
Jeśli nie to zadzwoń jak najszybciej lub pojaw się najbliższym oddziale banku.
O ile dni mi się nie mylą (zombie ^_^) wczoraj była sobota, więc najprawdopodobniej wszelkie płatności wykonane tą kartą nie zostały praktycznie wykonane i będziesz mógł odzyskać wszystkie środki. Heh, ale tu jest warunek, że kradzież wypadałoby zgłosić ^_^
W sklepie, w którym użyto karty jest kamera, i czy ja jako osoba poszkodowana mogę pójść do tego sklepu i poprosić o to czy mogli by mi pokazać fragment z nagrania w tym czasie, albo czy mógłbym im pokazać zdjęcie danej osoby i by mi tylko potwierdzili czy to ta osoba.
Spróbować możesz, wątpię jednak w to, że Ci pomogą.
Możesz sobie wynająć detektywa np. żeby dorobić się dodatkowych kosztów ^_^
A szczerze jeśli wiesz co to była za osoba, to jeśli chcesz to się tam dogaduj z nią (Twoja sprawa), jeśli nie będzie jednak skora do ugody to radziłabym udać się z tym na policję.
wiadomo wtedy byłby nakaz czy coś i by sprawdzili i tamta osoba miałaby problemy, a ja nie chce, żeby aż do tego doszło.
No super, tylko że właśnie ta osóbka z kolei Tobie narobiła teraz masę problemów.
 

Anarion

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
kartę zablokowałem od razu jak zauważyłem, że mi zniknęła... jutro przejdę się do tego sklepu, może jak usłyszą, że zostało zapłacone skradzioną kartą to może coś w nich 'pęknie' i mi pomogą. ale dzięki za odpowiedź.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Spróbuj zgłosić kradzież policji, podając swoje przypuszczenie co do osby złodzieja.
Pomoże - nie pomoże ... Dowiesz się jak życzliwa jest policja poszkodowanemu obywatelowi.
A może zechcą pomóc?
 

Andrzej Baczko

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
123
Punkty reakcji
0
zablokuj kartę. A w sklepie mogą Ci udostępnić. Powiedz jaka jest sytuacja, jeśli nie będą chcieli to z policją bdziesz musiał załatwić.
 

tred102

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0

Sposoby zastrzeżenia karty


  • zadzwonić na Linię i wówczas Operator w trakcie rozmowy zastrzeże kartę
  • możesz także w automatycznym teleserwisie wybrać 3, po czym nastąpi połączenie z Operatorem Linii, który dokona zastrzeżenia karty. Po zastrzeżeniu karty możesz od razu zamówić nową kartę w miejsce zastrzeżonej
  • samodzielnie zastrzec kartę w systemie transakcyjnym
 

kaziuziuta

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
95
Punkty reakcji
2
Bez przesady nagranie z kamery techniecznej, mozna udostepnić tylko policji,i to tylko wtedy gdy ma nakaz sądowy. W rzeczywistości jednak na wniosek policji nagranie z kamery jest bardzo szybko dostepne . Oczywiście bez policji tutaj się nie obędzie
 

arturo27

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
Bez przesady nagranie z kamery techniecznej, mozna udostepnić tylko policji,i to tylko wtedy gdy ma nakaz sądowy. W rzeczywistości jednak na wniosek policji nagranie z kamery jest bardzo szybko dostepne . Oczywiście bez policji tutaj się nie obędzie

Dokładnie, sklep raczej nie będzie skłonny udostępnić takiego nagrania bez udziału policji, bo w grę wchodzi też ochrona danych osobowych.
 

Anna.K

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2013
Posty
7
Punkty reakcji
0
racja, tylko na wniosek policji możesz się czegoś dowiedzieć. Potem mozęsz wycofać zeznania.
 

Przemkoo

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że dobrowolnie Ci nie pokarzą tego nagrania. Musisz chyba mieć jakies pozwolenie od policji, czy coś takiego.
 

moonekk

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wątpie, że udostępnią ci od tak to nagranie raczej musisz zgłosić sprawę na polciję.
 

aska1911

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wiek
32
pierwsze co zrób jeśli tego nie zrobiłaś zadzwoń do swojego banku i poproś o zablokowanie twojej karty z powodu kradzieży. Drugie idz na policje i zgłoś kradzież bo wątpię czy właściciel miejsca w którym karta była uważana chciałby ci pokazać nagranie z monitoringu.
 
Do góry