blog darmowy, czy płatny?

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Hej,

chciałem założyć bloga, jak myślicie czy jest jakiś dobry darmowy blog?

Zastanawiam się czy nie kupić serwera i założyć np. na WordPressie, czy po prostu zarejestrować się na jakimś portalu blogowym i korzystać z takiego?

Czy ktoś miał taki dylemat?
 

Valxer

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja miałem i zdecydowałem się jednak na blogspot, masz tam całkiem duże możliwości a i zareklamować ci się pomogą.
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
no właśnie chyba założę od razu na serwerze, nie są to koszty powalające, nawet jak nie wyjdzie :p

Czy ktoś korzystał z czegoś innego niż WordPress?? Znam tylko jego z systemów blogowych, a może jest coś lepszego? Oczywiście darmowe systemy ;)
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
tak pomijając reklamy, to wordpress jest bardzo wygodny, a hosting w cenie 50 zł (w jakiejkolwiek firmie) oraz + domena 10 zł i co roczne odnawianie za 50 zł to nie dużo wobec możliwości rozwoju, które daje platforma Wordpress i własny hosting :)
 

Dariusz20

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Jeżeli masz dobry temat, to lepiej przerzucić się na płatny, masz więcej możliwości edycji, oraz zarabiania jak np. giełda linków, na której na darmowej platformie nie zarobisz.
 

jotka1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
66
Punkty reakcji
4
Moim zdaniem nie warto od początku inwestować w płatne domeny. Lepiej to zrobić, gdy Twój blog osiągnie już jakąś popularność. No chyba że jesteś pewien, że masz tak genialną tematykę, że czytelnicy sami przyjdą...
 

alfredos

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Myślę że na początek nie ma co od razu kupować hostingu ( a nóż znudzi Ci sie blogowanie). Spróbuj na czymś darmowym blogger.com lub wordpress.com.
Wpisy będą też Ci się dobrze indeksowały :)
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
alfredos napisał:
Myślę że na początek nie ma co od razu kupować hostingu ( a nóż znudzi Ci sie blogowanie). Spróbuj na czymś darmowym blogger.com lub wordpress.com.
Wpisy będą też Ci się dobrze indeksowały :)
Zacząłem od Wordpressa i jest OK, postawiłem nawet na nim stronę :), ale bloguje na bloggerze zdecydowanie wygodniej ;)
 

sylwia4012

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ja na początek wybrałabym darmowy, tak jak nie którzy tutaj sądzą. Bo rzeczywiście nie wiadamo jak się to wszystko potoczy czy ci się nie znudzi lub czy innym się spodoba twoja tematyka. Ja mam swojego bloga na tky.pl , akurat tutaj bo był darmowy a też nie wiedziałam czy blogowanie to jest na pewno coś co chciałabym robić, ale nawet dość mi to idzie i sprawia mi to przyejmność :)
 

Karolina Witczak

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2014
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Na początek zdecydowanie lepiej założyć blog darmowy. Jak wejdziesz w rytm, blog zacznie przynosić odwiedziny, komentarze a i zarobki, pomyśl o przeniesieniu go na płatne rozwiązania. Preferuję stopniowy rozwój :)
 

ebiznes-manager

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Drzewica
Od razu rób na płatnym, zwłaszcza że to dzisiaj dużo nie kosztuje. Opłaty wyjdą ci za domenę i hosting ze 100zł na rok
 
Do góry