wakacje na wlasna reke

miszailow

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
jestem w kropce. wybieram sie z kolegami na wyczekiwane od dluzszego czasu wakacje. chcielismy pojechac do wloch troche zwiedzic i odpoczac. zdania sa podzielone jak powinnismy sie zorganizowac. polowa ekipy jest za biurem podrozy a druga polowa chce cos organizowac na wlasna reke. ja wlasciwie nie mam zdania. z jednej strony nasluchalem sie o plajtach wiec moze to sensowne samemu zadbac o wszystko. ale z drugiej nie wiem czy to to nie porywanie sie z motyka na slonce. macie jakies doswiadczenia w tym temacie? w sieci natknalem sie na opinie ze warto pozegnac sie z biurami np http://www.wiadomosc...rka_238175.html nie ukrywam ze licza sie tez finanse. nie chcialbym umoczyc ciezko zarobionych pieniedzy.
 

marek_j

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
2
Chcecie zwiedzić i odpocząć. Jeżeli chcielibyście tylko odpocząć to zdecydowanie lepiej wybrać biuro podróży, tam nawet myśleć nie trzeba co chcecie zjeść na obiad, bo biuro pomyśli za Was. Wygoda i relaks, ale ja wolę ogarniać sam sobie. Nie lubię zorganizowanych wyjazdów. Niestety wyjazd na własną rękę większą grupą może być ciężki do ogarnięcia. Wiadomo - ile osób, tyle opinii i czasem ciężko je pogodzić. Wtedy z biurem podróży jest łatwiej, bo to oni wybierają hotel/wycieczki fakultatywne itp., więc Wam pozostaje tylko zaakceptować i dać hajs albo nie.
Generalnie, fajnie jest zorganizować wyjazd na własną rękę. Człowiek ma potem wielką satysfakcje, jak wróci zadowolony. Ale takie rzeczy to powinno się ogarniać wcześniej, a nie w sierpniu. Moja siostra jak w czerwcu leciała LOTem do Pekinu to bilety zamawiała już w marcu (i sprytnie, bo bardzo tanio ją wyniosły). Więc jeżeli chcecie wyjechać jeszcze w tym miesiącu to obstawiam, że ciężko Wam będzie znaleźć jakiś nocleg, a tym bardziej, że jedzie Was większa grupa.
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Ja w majowy weekend wybrałem się z żona do Paryża stopem. Nic konkretnego nie ustawialiśmy poza noclegiem w Paryżu. Wszystko spontanicznie, decyzja o wyjeździe w ciągu 1 godziny. Była to niesamowita przygoda, podróż była ciężka ale sprawiła wiele radości :).

Ja polecam wyprawy na własna rękę może nie aż tak jak nasze :p
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Od wielu lat sami wyszukujemy sobie miejsc i zamawiamy noclegi. Jeśli trasa jest dłuższa, to urlop spędzamy w kilka rodzin, jeśli nie to sami. Jak do tej pory jestem zadowolona. Zawsze dobrze trafiamy, nie ma pośredników, nie jesteśmy zależni i sami ustalamy to, czego nam potrzeba.

Ale znajomi podróżują z biurami i tez nie narzekają. Zatem jak widać wszystko zależy od własnego zaangażowania i potrzeb.
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Od wielu lat sami wyszukujemy sobie miejsc i zamawiamy noclegi. Jeśli trasa jest dłuższa, to urlop spędzamy w kilka rodzin, jeśli nie to sami. Jak do tej pory jestem zadowolona. Zawsze dobrze trafiamy, nie ma pośredników, nie jesteśmy zależni i sami ustalamy to, czego nam potrzeba.

Ale znajomi podróżują z biurami i tez nie narzekają. Zatem jak widać wszystko zależy od własnego zaangażowania i potrzeb.

Mnie motywuje jeszcze swoboda. Coś cię denerwuje to jedziesz dalej, coś wybitnie przypada do gustu, to możesz zostać dłużej. Nie ma autokaru, który czeka na wycieczkę, nie musisz być zależnym.

Co prawda kosztuje to trochę wysiłku, poszukania ofert, przejazdów, noclegów, ale przyznaje to może być nawet przyjemne ;)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Mnie motywuje jeszcze swoboda. Coś cię denerwuje to jedziesz dalej, coś wybitnie przypada do gustu, to możesz zostać dłużej. Nie ma autokaru, który czeka na wycieczkę, nie musisz być zależnym.

Co prawda kosztuje to trochę wysiłku, poszukania ofert, przejazdów, noclegów, ale przyznaje to może być nawet przyjemne ;)

Masz rację. Może heheh. Autokar nie dla mnie. W życiu codziennym jestem zorganizowana co do minuty. A na urlopie lubię luz. Tak dla odmiany. Właśnie wówczas najlepiej odpoczywam. Dziś nie ma problemu z wyszukaniem czegokolwiek. Net daje wielkie możliwości, a także doświadczenia innych.
 
Do góry