Problemy z paznokciami u stóp

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
Hej! Poradźcie, pomóżcie...
Stan paznokci u moich stóp jest opłakany. Płytki są popękane, ciągle się kruszą, ostatnio ułamało mi się pół paznokcia dużego palca, a dziś odpadł paznokieć z małego. Nie wiem co mam z tym robić i jak sobie radzić.
Dodam, że ciągle maluję paznokcie i pewnie dlatego są takie osłabione...
 

Mini*Mi

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2010
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miałam podobny problem i pomógł mi Regenerum - kupiłam go w aptece.
Mam nadzieję, że Ci pomoże:)
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
dziękuję, poczytałam o tym serum, wydaje się być w porządku :) Jutro ide do apteki, dzięki za radę!
 
T

tuks

Guest
Po pierwsze pewnie nosiłaś ciasne buty - to niszczy paznokcie, mogę wrastać, a mogą całkowicie się rozpaść.
Kolejna kwestia to kosmetyki - w takich przypadkach produkty dobre to podstawa. U mnie są to kosmetyki New Nails, które faktycznie pozwalają mi to, aby moje paznokcie wyglądały doskonale. Póki co mi się to udaje ;-)
 

Plaszczka

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie chcę cię nadmiernie martwić, ale to może być grzybica :( Paznokcie nie "odpadają" z jakichś błahych powoód. Idź lepiej do dermatologa.
 
K

kabol

Guest
Potwierdzam to co pisali poprzednicy - zacznij dbać o paznokcie. Akurat odżywka New Nails jest jednym z lepszych produktów tego typu i jeszcze przy okazji w dobrej cenie.
Na przyszłość - brak odpowiedniej dbałości o paznokcie, jest zwyczajnym robiebieniem sobie na siłę poważnych problemów,. Uwierz mi, że tego nie chcesz.
 
D

Dobrawa

Guest
Też wydaje mi się, że może to być grzybica. Niestety mało kto idzie wtedy do dermatologa, a powinniśmy jak najszybciej działać. Moja koleżanka męczyła się z łamliwymi paznokciami i jasnymi narastającymi skórkami i okazały się grzybicze. Lekarz dal jej taki lek pulsacyjny Trioxal i niedlugo było po problemie. Teraz ma paznokcie w lepszym stanie niż moje :)
 

chochołka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
24
Punkty reakcji
0
Dobrawa, ja znalazłam bardzo dużo informacji na temat grzybicy, jak mój mąż ją miał na stronce leczpaznokcie.pl, więc polecam, jakby co ;)
 
D

Dobrawa

Guest
Znam tą stronkę i czytałam. Jest dosć znana w sieci. Piszą ciekawie, żeby pokazać ludziom jak ta choroba potrafi być niebezpieczna i że nie wolno jej bagatelizować. Grzybica paznokci wyleczyć oczywiście się da, ale ważne żeby zabrać się za to odpowiednio.
 

helia

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
nie rozumiem polecania jakichś drogeriowych odżywek kiedy dziewczynie odpadają kawałki paznokci... w takim przypadku potrzebna jak najszybsza wizyta u dermatologa
 
D

Dobrawa

Guest
Oczywiście, ze tak. Tylko lekarz będzie wiedzial jak jej pomoc skutecznie, a nie testowaniem byle czego tak co by zaleczyć. Poza tym wszelkie mazidla raczej zaleczają, a nie leczą. Jednak stawiałabym na środek doustny.
 

chuckchuck

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2015
Posty
121
Punkty reakcji
0
też od razu udałabym się do lekarza, nie sądzę że kawałki paznokci odpadają od lakierów...
 
Do góry