www.fotohit.com.pl

Ann Volden

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,
prosiłabym o opinie na temat jakosci usług firmy:
www.fotohit.com.pl
Macie jakies doswiadczenia z nimi? :)
 

wojtektwo

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Bardzo nie polecam. Nie wiem czy mogę zgodnie z prawem wrzucić tutaj korespondencję z jednym z pracowników. Generalnie nie polecam, zdjęcia w tragicznej jakości pobrudzone przez maszynę drukującą, zadruk na nie całym papierze, kolory mocno przekłamane, brak detali na zdjęciach. W korespondencji ciągła atmosfera od strony firmy "my jesteśmy firmą od 1999, my wiemy najlepiej, klient generalnie się nie zna i się powinien douczyć". W dużej mierze poszło o to, że skany zdjęć które mi przysłali spakowałem winrarem i wysłałem do nich, po czym zażyczyli sobie niespakowane, pod pretekstem, że spakowanie RARem pogarsza jakość zdjęć. Na nic się zdały moje tłumaczenia, że WINrar jest metodą archiwizacji plików z kompresją bezstratną, czyli po rozpakowaniu otrzymujemy co do bita te same dane. W dodatku firma po takiej mojej wypowiedzi stwierdziła, że plik rar może zostać uszkodzony podczas przesyłania... TAK może, niestety plik JPG również (i tutaj myślę, że nie zwrócili by uwagi tylko takie wydrukowali i wysłali). Natomiast przy rozpakowywaniu pliku RAR, program sprawdza sumy kontrolne i przy jego uszkodzeniu przynajmniej podałby im błąd CRC. Firma udostepniając dane do połączenia do ich FTP daje dostęp, do zdjęć nie tylko jednego użytkownika... czyli mogę przeglądać czyjeś zdjęcia/fotoksiążki, jak również mógłbym je skaskować. Reklamacja dotycząca jakości jest aktualnie rozpatrzana - zobaczymy z jakim skutkiem.
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Hmm ja do tej pory raz wywoływałam u nich zdjęcia i wszystko było ok. Przy wrzucaniu zdjęć do programu (a nawet wcześniej) wiedziałam już które z nich są dobrej jakości, które gorszej... Zaskoczenia nie było. Zadruk był na całym papierze (nie wiem czy to chodzi tylko o coś takiego jak zaznaczenie odpowiedniej opcji tj. "pełny papier" a nie "pełny kadr"), nic też nie było pobrudzone. Ja osobiście nie miałam przykrych doświadczeń i miałam zamiar w najbliższym czasie ponownie skorzystać z ich usług.

edit. literówka ;)
 

9999

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Niestety, również nie polecam, choć z pierwszego zamówienia (fotoksiążka) byłam zadowolona. I właśnie dlatego zdecydowałam się zamówić kilkanaście kopii w ponownym zamówieniu. Dostałam fotoksiążki ze źle przyciętą okładką (aż to ucięcia ostatniej litery tekstu, która była oddalona od krawędzi projektu o ok. 2 cm), ciemniejszym przynajmniej o ton tłem stron wewnętrznych. I to nie w pojedynczym egzemplarzu, co mogłabym uznać za przypadek, ale we wszystkich. Mimo reklamacji podpartej zdjęciami porównawczymi, firma uważa, że nie ma sobie nic do zarzucenia, bo książki są docinane ręcznie, a maszyna z jakiegoś powodu nie może wydrukować tła, które pochodzi z firmowego programu w tym samym odcieniu, co miesiąc wcześniej. Na "pocieszenie" (to cytat, takiego sformułowania użyto), proponują mi specjalną cenę na kolejne zamówienia. Sęk w tym, że zepsuto mi aktualne zamówienie za kwotę grubo ponad tysiąc złotych i jakoś nie mam ochoty zamawiać u nich więcej, za to wymagam naprawienia fuszerki, jaką zrobiono. Szef w dość niemiłej rozmowie telefonicznej powiedział mi, że skoro nie chcę u nich już nic zamawiać, to on niczego poprawiał nie będzie i mogę sobie z tym iść do sądu.
J.D.
 

Dominik Peh

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja też NIE POLECAM usług tej firmy. Za nic mają klienta. Wolą go stracić niż oddać 20 zł za kuriera, który miał 3 dni poślizgu. Zamawiałem zdjęcia w poniedziałek z zaznaczeniem, że muszą być na środę. Później już mnie nie interesują. Zdjęcia przyszły w piątek. Proponowałem rabat i zwrot kosztów kuriera, ale skąd. Przesyłka była na szczęście pobraniowa. Nie odebrałem. Stracili ponad 100 zł, klienta i zarobili kolejny negatywny wpis na forum. Widać szefostwo żyje w wielkim dobrobycie.
 

Wiolaas

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
ogólnie jestem zadowolona, wywołuję już od dwóch lat u nich zdjęcia. Główny atut to cena i profesjonalny papier :) czas wiadomo zależy jaka przesyłka, ale nigdy nie narzekałam. Ostatnio skusiłam się na fotoalbum i wyszedł super, chociaż jako laik nie wszystko ogarniałam na początku. Myślę użytkowniku 99999 że miałaś źle projekt przygotowany, ja się zorientowałam podczas przeglądania podglądu przed wysłaniem że mam też za blisko krawędzi napisy, naszczęście to zauważyłam i zmieniłam. Wiadomo jak mają niskie ceny to nie będa za nas projektować :p coś za coś.
Ale nową stronę mają dość chaotyczną no i czuć brak wielu rzeczy do któych byłam przyzwyczajona :(
 
Do góry