Kontuzja stopy

Its me

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Hej, tydzień temu podczas grania w siatkę niefortunnie upadłem na stopę która dość boleśnie się "wykręciła". Po jakichś dwóch dniach ból zelżał, natomiast pojawiła się opuchlizna na zewnętrznej części stopy delikatnie poniżej kostki, oraz siniak w dolnej częsci stopy, prawie na całej jej długośći. Jednak dalszej poprawy nie było, nadal momentami delikatnie pobolewa mnie stopa, i opuchlizna pozostałą prawie taka sama. Prosiłbym o jakieś porady czy może uciskać tą stopę, obwijać bandażem ponieważ sam nie mam za dużego doświadczenia w takich kwestiach. Pozdrawiam.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Temat już może stracił na aktualności, niemniej miałem niedawno coś podobnego i pomocne było smarowanie Altacetem. Oczywiście, po RTG i upewnieniu się że z kośćmi wszystko OK.
 

wrexer

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Od Altacetu mocniejszy jest Bengay. Bardzo dobra maść dostępna bez recepty. Do tego dochodzą okłady z lodu i stopa jest jak nowa :)
 

mYlene

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2012
Posty
63
Punkty reakcji
0
Na początek polecam RTG celem sprawdzenia całości kośćca, a następnie - ŻADNEGO OWIJANIA ! - altacet, bengaj, naproxen i przy smarowaniu delikatny masaż w okolicy opuchniętego miejsca... może być okład z lodu lub lód w sprayu i noga będzie jak nowa :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
I jak noga? Miałam podobną historię i został mi po niej powracający ból od czasu do czasu. Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić Dip Rilif. Przyjemnie chłodzi i uśmierza ból, przy czym działa naprawdę dość długo. Dobra sprawa po tego typu kontuzjach. Mnie poleciła trenerka na fitnesie, ale lekarz powiedział, że mogę śmiało smarować, bo w składzie jest ibuprofen i mentol, które na pewno nie zaszkodzą stawom, a pomogą mi powrócić do formy.
 
D

Dorka123

Guest
Też znam i polecam dip rilif, mój mąż sportowiec amator na skręconą kostkę go używał, na inne kontuzje też i zawsze pomaga :)
 
D

Dobrawa

Guest
Dip Rilif jest bardzo skuteczny, ale jak tak Ci się dzieje to trzeba iść do lekarza. Żel ma działanie przeciwzapalne, ale może to być coś poważniejszego. Przypuszczam, że nie odpuszczasz tej nodze i stąd powracająca opuchlizna i ból.
 
Do góry