Komputer resetuje się przy włączaniu gier

EvilPL99

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam!
Mam następujący problem, gdy włączam jakąś grę to komputer po chwili automatycznie się resetuje, a po włączeniu wyskakuje komunikat "System odzyskał sprawność po poważnym błędzie". Dzieję się to od niedawna. Co ciekawe nie dotyczy to jednej gry, która uruchamia się normalnie, bez przeszkód. Czytałem o tym na różnych forach, ale rozwiązania nie znalazłem. Bardzo proszę o pomoc.
PS: Jeśli temat został zamieszczony w złym dziale, to proszę o przeniesienie i przepraszam.
 

osa1622

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2009
Posty
151
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Miasto
Ostrów Wlkp.
Zapewne się przegrzewa. Wyczyść radiator i wentylator na procku i jeśli masz to na karcie graficznej i chipsecie.
 

EvilPL99

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Niby wszystko dzisiaj wyczyściłem i nadal to samo, ale spróbuje jeszcze raz...
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Zapewne się przegrzewa. Wyczyść radiator i wentylator na procku i jeśli masz to na karcie graficznej i chipsecie.
Taa, jasne wyciągajmy dalej pochopne wnioski - zapewne kosmici maczali w tym palce.

@EvilPL99: Proszę podać info bez którego nie ma sensu jakakolwiek pomoc:
-jaki system operacyjny
-podst. specyfikacja komputera [procesor/ram/karta graficzna], czy stacjonarny czy laptop - podac nazwe
-podać przykładowe gry które zawieszają komputer
-przepisać z niebieskiego ekranu śmierci kod błędu i podać go bym mógł sprawdzić, jaki proces zawiesza ładowanie plików [dllek] gry.
 

EvilPL99

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
System operacyjny: Windows XP Professional
Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4600+ 2,41GHz
RAM: 960 MB
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6150SE
Komputer: Stacjonarny
Gry, które zawieszają: FIFA08, Harry Potter i Kamień Filozoficzny (NFS - Most Wanted nie zawiesza systemu o dziwo)
Nie ma żadnego niebieskiego ekranu, po prostu resetuje się nagle, jakbym nadusił przycisk resetu.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Ok, już nie będę sie wypowiadał o tym komputerze [ to nie jest komputer nadający się do gier ale sam pewnie o tym wiesz]. Skoro masz Xp prof zrób w ten sposób: Mój komputer -> właściwości -> zakładka: zaawansowane -> uruchamianie i odzyskiwanie przycisk: ustawienia -> Awaria systemu: znajdź i odznacz checkbox "automatycznie uruchom ponownie". Następnie Kliknij ok.
Uruchom grę która zawiesza system i gdy wyskoczy ekran śmierci przepisz kod błędu w postaci 0x00000000 i przepisz nazwę pliku crashującego system. Pamiętaj by tylko raz odpalić tą grę, ponieważ częste resety systemu prowadzą do błędów formatu plików a to już Nieszczęście.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Kiedys na starym kompie mialem podobnie i przyczyna byla karta graficzna.

RAM: 960 MB

Nie za malo na gry ?
 

EvilPL99

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
~Huehuecoyotl
Wiem, że mało, ale kupiłem 2 gb RAM i okazało się, że zepsute, a na reklamacje jeszcze się nie zdecydowałem, bo nie mam u kogo sprawdzić, czy na pewno fabrycznie uszkodzona kość.

Teraz jak włączam tego Harry'ego Pottera to wyskakuje mi komunikat:
Critical Error
General protection fault!
History: appInit

Ok, wystarczy, że włączyłem osłony avasta i niebieski ekranik od razu wywalił
biggrin.png


IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
Informacje techniczne:
STOP: 0x0000000A (0x00000000, 0x0000001C, 0x00000001, 0x804FB058)
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Przyznam, że pierwszy raz mam doczynienia z tym rodzajem błędu. Spróbujmy odwołać się do rady Microsoftu: http://support.microsoft.com/kb/929338/pl
 

prestru

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Wieś
Kod błędu wskazuje że są raczej problemy z jakimś sterownikiem.

Problem być może można rozwiązać poprzez cofnięcie systemu do punktu kiedy wszystko działało poprawnie , ale nie daję gwarancji że pomoże.

Dodam tyle że często te problemy są powiązane ze sterownikiem ale przez źle działającą pamięć RAM.

Sprawdź sobie ram Memtestem.Ściągnij sobie ISO nagraj na pytę.Będzie ona botowalna. Włóż płytę do napędu.Zrestartują PC. Wejdź do biosu przestaw na co trzeba (chyba ze już masz ustawienie First Boot na CD-DVD a jeśli nie to ustaw potem F10 Enter i obserwuj co się dzieje na monitorze.)

Przypuszczam ze masz raczej problem z pamięciami a nie sterownikiem .Poza tym z opisu wynika ze masz zintegrowaną Kartę Graficzną i proponuje dokupienie 1G bo masz jej za mało i z niektórymi grami sterownik sobie nie radzi bo ma jej za mało dlatego występuje ten problem.

Jeszcze możesz spróbować wgrać nowszy sterownik ale nie daję głowy że będzie poprawa chociaż spróbowac zawsze można


Link do MEMTEST: http://www.memtest.org/#downiso
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
No tak, kiepsko dzialajacy RAM z cala pewnoscia tez moze byc przyczyna. Kiedys jak mialem jakies dziwne kombinacje RAMu na starym kompie tez mi resetowalo i to jeszcze z poziomu biosa.
 

prestru

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Wieś
Można też spróbować przełożyć Pamięć/Pamięci w inne sloty ale......Trzeba kombinować jak się da...

Sumując daj znać co z tego wynikło bo sam jestem ciekaw i zapewne inni użytkownicy którzy odpowiadali w tym Temacie :122:
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Może zamiast bawić się we wróżkę wykorzystaj plik minidump do zdiagnozowania przyczyny twoich problemów (o ile tworzy się takowy po crashu).



Przypuszczam ze masz raczej problem z pamięciami a nie sterownikiem .Poza tym z opisu wynika ze masz zintegrowaną Kartę Graficzną i proponuje dokupienie 1G bo masz jej za mało i z niektórymi grami sterownik sobie nie radzi bo ma jej za mało dlatego występuje ten problem.

cytat tygodnia...
 

prestru

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Wieś
Przypuszczam ze masz raczej problem z pamięciami a nie sterownikiem .Poza tym z opisu wynika ze masz zintegrowaną Kartę Graficzną i proponuje dokupienie 1G bo masz jej za mało i z niektórymi grami sterownik sobie nie radzi bo ma jej za mało dlatego występuje ten problem.

cytat tygodnia...

Jak masz lepszy to dawaj

Poczytaj całośc wypowiedzi a potem krytykuj , minidump podpowiedz koledze jak to działa i do czego służy.
Wystarczające jest to co napisał.
Kod błędu który podał wskazuje na steronik Karty Graficznej chodż nie ulega wątpliwości że winę poniekąd ponosi Pamięć i tu moze byc przyczyna dlatego poleciłem test pamięci ale może też spróbować uaktualnić sterownik karty graficznej.czasem to pomaga.

Poczytaj , Pomyśl i napisz albo się z tym prześpij :122:
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
No więc. Plik minidump zawiera zrzut pamięci wykonany tuż przed crashem. Uważam, że tłumaczenie tego jest zbędne gdyż zaraz po wklepaniu w google hasła "minidump" wyskakuje wystarczająco dużo użytecznych linków. Na przykład taki: http://support.microsoft.com/kb/315263/pl . @Prestu nie używasz znaków interpunkcyjnych więc bardzo ciężko zrozumieć co konkretnie masz na myśli. Interpretacja pliku mindump pozwoli na zdiagonozowanie przyczyny restartu na 99%. @evil99 możliwe, że poza kodem błędu wyświetla Ci się również nazwa pliku który powoduje restart systemu. Tą nazwę również możesz wykorzystać do diagnozowania przyczyny twoich problemów.
 

EvilPL99

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Nie wiem dlaczego i co zrobiłem, ale błąd już nie występuje. Tylko gra Harry Potter i Kamień Filozoficzny cały czas nie chce działać i wyskakuje błąd:
Critical Error
General protection fault!
History: appInit
Może ktoś miał już podobny problem?
PS: Dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu zagadki tych resetów i w ogóle, która, jak się okazało, sama się rozwiązała :p
 

prestru

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Wieś
[quote post="3017390" timestamp="1343499026"]
No więc. Plik minidump zawiera zrzut pamięci wykonany tuż przed crashem. Uważam, że tłumaczenie tego jest zbędne gdyż zaraz po wklepaniu w google hasła "minidump" wyskakuje wystarczająco dużo użytecznych linków. Na przykład taki: http://support.micro...om/kb/315263/pl . @Prestu nie używasz znaków interpunkcyjnych więc bardzo ciężko zrozumieć co konkretnie masz na myśli. Interpretacja pliku mindump pozwoli na zdiagonozowanie przyczyny restartu na 99%. @evil99 możliwe, że poza kodem błędu wyświetla Ci się również nazwa pliku który powoduje restart systemu. Tą nazwę również możesz wykorzystać do diagnozowania przyczyny twoich problemów.[/quote]

Ok Postaram się robić znaki interpunkcyjne chodź to trudne na laptopie który posiadam
310.gif


A więc no masz rację tyle że dla "zielonych" podam to: http://www.blackhats...ardware-15.html Opis co i jak krok po kroku i co z czym się je...
mnie wystarczył jednak jeden kod błędu a mianowicie 0x0000000A który to można sprawdzić na stronce Microsoftu.
Link: http://support.micro...om/kb/314063/pl

​Z reguły podstawowe a raczej najczęstsze błędy znajdziemy na tej stronie którą wyżej podałem.
[quote post="3018177" timestamp="1343585807"]
Tylko gra Harry Potter i Kamień Filozoficzny cały czas nie chce działać i wyskakuje błąd: Critical Error General protection fault! History: appInit[/quote]

Co do następnego problemu Link: http://www.tech-arch...04-06/0489.html Niestety treść dostępna po angielsku ale dotyczy gry Harry Potter.

Jaką wersję Service Pack posiadasz na tym swoim XP?Jaką masz wersje bibliotek DirectX? Uaktualniałeś sterownik Karty Graficznej?
 

EvilPL99

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Mam Service Pack 3, DirectX 9.0c, a sterowniki zaktualizowane przez Menedżer urządzeń.

~Dante
Skorzystałem z pomocy Microsoft'u (Twój link), ale jak ściągnąłem ten plik to mi wyskoczyło, że wersja dodatku Service Pack jest nowsza, niż ta aktualizacja i nie ma potrzeby instalowania tego uaktualnienia. Możliwe, że dlatego problem zniknął.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Dzięki za info na PW jednak nie mam już czasu by dalej śledzić ten wątek. Wybacz, ktoś inny ci na pewno pomoże [patrz wyżej].
Pozdro
 

prestru

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Wieś
Sterowniki to sobie aktualizuj na stronie producentów a nie z poziomu Menadżera Urządzeń Windowsa i to jeszcze XP.To niewypał panie kolego.

pobierz sobie sterownik Karty graficznej ze strony Nvidii.
Kliknij sobie link i poczytaj http://www.gram.pl/p...dnik.asp?p=2889 Pobierz sobie ten program który jest tam opisany do odinstalowania sterowników.

WAŻNE:
1.Jeśli posiadasz jedno Konto w systemie i jesteś adminem jest ok.Jeśli nie to program do odinstalowania sterownika musisz zainstalować jako administrator i logiczne jest że jako administrator uruchamiasz System w trybie Awaryjnym.
2.Nie kieruj się poradą opisaną w punkcie pierwszym (Odinstaluj sterownik karty graficznej metodą standardową: POMIŃ TO) tylko przeczytaj punkt drugi a mianowicie odinstaluj Sterownik karty przy uruchomionym Windowsie w Trybie Awaryjnym poprzez ten program. Po odinstalowaniu uruchom XP normalnie i zainstaluj pobrany Sterownik Karty....
 
Do góry