Szminki - temat główny

Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
37
Używacie szminek?​
Jakich kolorów? Jakich firm?​
Które szminki są godne polecenia a których się wystrzegać?​
 

Jasiunia

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja z racji moich wiecznie popękanych ust nigdy nie lubiłam szminek, bo po jakimś czasie było widać pęknięcia, białe skórki i pomalowane usta wyglądały beznadziejnie. Ale kiedyś dostałam od mamy w prezencie MeMeMe Long Wear Lip Cream Satynowa pomadka i byłam bardzo zdziwiona efektem, szminka super zmiękcza i nawilża usta, prawie jak błyszczyk, a trzyma się dużo dłużej niż błyszczyk. No a kolor to oczywiście mocna czerwień :)
 

wszystkojasne

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
39
Punkty reakcji
0
Mam pomadkę z kobo i z revlona. Kolor fuksja i czerwień. Mają bardzo intensywny pigment i pomadka utzrymuje się spokojnie 4 godziny.
 

Ola44

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
generalnie to preferuję balsam na usta - czasem błyszczyk i to tyle...
ale doszłam do wniosku że powinnam zainwestować w jakąś szminkę - różne okazje się zdażają, przydałaby się.
Siostra powiedziała, że zanim wydam majątek na szminkę, której nie będę uzywała to powinnam ssprawdzić czy będzie mi się dobrze chodziło z czymś na ustach i opyliła mi swoją z oriflame - jakaś power shine satin. No i ok, powiedzmy że się przyjęła. To jest pomadka i błyszczyk w 1. Całkiem trwała, wygodna i przyjemnie pachnie.
I teraz mam pytanie - jako że nie jestem specem w tym zakresie - pozostac przy tym typie pomadek czy kupic oddzielnie szminkę i na nią nakładać błyszczyk. Co się lepiej sprawdzi?
imgres
 

potajsku

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Mam pomadkę z kobo i z revlona. Kolor fuksja i czerwień. Mają bardzo intensywny pigment i pomadka utzrymuje się spokojnie 4 godziny.
Też mam pomadkę Revlona, a gdzie kupujesz wszystkojasne?? Bo ogólnie ciężko znaleźć tą firmę w drogeriach. Mi się udało znaliźć na cocolita.pl szminkę revlon w pięknym czerwonym kolorze za całe 12,5 :) Kolor jest przepiękny. Na co dzień też jej używam, tylko wtedy już nie maluję oczu. Poza tą jedną szminką mam wazelinę do ust i pomadkę nawilżającą z nivea.
 

goshka

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2011
Posty
18
Punkty reakcji
0
Zazwyczaj jest dylemat, szczególnie jesienią i zimą: pomadka ochronna czy szminka. Szczerze mówiąc w normalnych drogeriach nie ma produktów, które byłyby 2w1 i łączy zalety pomadki z kolorem szminki. Fajną opcją jest tutaj szminka NVEY Eco Advanced Care Lip Colour. Dziewczyny, które robią zakupy kosmetyczne za granicą pewnie ją już znają, ale w Polsce też już jest. Ta szminka jest o tyle fajna, że ma składniki odżywcze, olej rycynowy, z krokosza barwierskiego i witaminą E.
 

carol25

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2013
Posty
3
Punkty reakcji
2
Ja polecam szminki Karaja. Ogólnie to sa drogie, bo 43 zł, ale maja teraz fajną ofertę z wyprzedaży Rouge Velvet za 9 zł. Fajnie nawilża i usta się nie kleją. Mam jasną cerę i kupiłam nr 305 delikatnie podkreśla usta i długo sie trzyma. Do kupienia na ich stronie
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja mam szminkę z Avonu i jestem zachwycona jej trwałością...nie schodzi z ust nawet po posiłku
 

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
Teraz są modne odcienie intensywnego różu..
podobają mi się przeraźliwie, podobno mi dobrze a jakoś się nie mogę przekonać..
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Szminki są piękne, ale jakoś nie umiem się do nich przekonać bo wysuszają usta :( chyba, że nie trafiłam jeszcze na jakąś dobrą. Mam jedną z Oriflame ale stosuje od święta.
 

Orimanago

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Przeglądnij całą ofertę szminek Oriflame a napewno coś znajdziesz :)
pl.oriflame.com/products/product-list.jhtml?prodCat=makeup&brandCat=ptmklipstick&start=1&pHowMany=16

katalog zawsze bieżący
pl.oriflame.com/products/catalogue-viewer.jhtml

:)
 

gabbi

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2014
Posty
14
Punkty reakcji
1
U mnie też występuję problem z suchymi ustami i jeśli nie uda mi się kupić dobrze nawilżającej szminki/pomadki, to nici z malowania ;) Lubię odcienie od naturalnych po jaskrawe fiolety :)
 

helia

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
szminki od chanel są bo prostu nie do zadarcia ! warto wydać na nie tyle kasy...
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Najlepiej wybrać szminkę nie błyszczącą, tylko matową, ponieważ błyszczące maja tendencje do zostawiania śladów na usmiechu ;)
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
Mi podobają sie takie mega matowe kto wie jak się nazywają i gdzie je kupic?
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Ja z kolei wole błyszczyki w naturalnych odcieniach czerwieni, ale nie krwistej;-)
 
Do góry