Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

NDR Big Band - Władysław Adzik Sendecki


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

Janusz

Janusz
 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 2899 postów
 • PłećMężczyzna

#1 wytwornialodz

wytwornialodz

  Nowicjusz

 • Piaskownica
 • Pip
 • 6 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 13:23

03.08.2012r.
V Letnia Akademia Jazzu

godz.11:00 – 15:00 warsztaty: muzycy NDR Big Band „Big Band jako konglomerat indywidualności jazzowych cz. 2” /wstęp wolny/
godz.18:30 projekcja: „Pianiści cz.1” z cyklu „Od raga do rocka z Joe Berendtem” reż. Andrzej Wasylewski /wstęp wolny/
godz. 20:00 koncert: Władysław „Adzik” Sendecki oraz NDR Big Band „My Polish Heart” /wstęp biletowany/

Wstęp:
Na wykłady, warsztaty i projekcje wstęp wolny.
Na koncert bilety w cenie 20zł do nabycia w Wytwórni oraz na www.ticketpro.pl.
Posiadacze karty klubu Wytwórnia mogą zakupić karnet w cenie 100zł, który upoważnia do wstępu na wszystkie koncerty V Letniej Akademii Jazzu (05.07-09.08.2012r.). Karnety są dostępne wyłącznie w Wytwórni.

Organizator: Fundacja Wytwórnia
godz.11:00 – 15:00 warsztaty: muzycy NDR Big Band „Big Band jako konglomerat indywidualności jazzowych cz. 2” /wstęp wolny/
Soliści Big Bandu NDR traktują swoje koncerty, jako okazję do edukacyjnych spotkań z młodymi ludźmi i przekazywania im swojej ogromnej wiedzy muzycznej. Prowadzone przez nich warsztaty to jedyna w swoim rodzaju okazja, by zapoznać się z tajnikami tworzenia orkiestrowego brzmienia w jazzie.

godz.18:30 projekcja: „Pianiści cz.1” z cyklu „Od raga do rocka z Joe Berendtem” reż. Andrzej Wasylewski /wstęp wolny/
"Od raga do rocka z Joe Berendtem" to cykl dokumentalny zrealizowany przez Andrzeja Wasylewskiego dla TVP 2 przy współpracy telewizji Sudwestfunk w klubie jazzowym PSJ Akwarium w 1986 r. W prezentowanych filmach zobaczymy znaczące postaci polskiego jazzu, wśród nich m.in. Krzesimira Dębskiego, Krzysztofa Komedę, Jerzego „Dudusia“ Matuszkiewicza, Tomasza Stańkę czy Jana „Ptaszyna“ Wróblewskiego, jak również gwiazdy światowego jazzu, m.in. Louisa Armstronga, Milesa Davisa, Johna Coltrane’a, Herbiego Hancocka, Duka Ellington oraz Dave’a Brubecka.

godz. 20:00 koncert: Władysław „Adzik” Sendecki oraz NDR Big Band „My polish heart” /wstęp biletowany/
NDR Big Band to orkiestra niemieckiego radia publicznego w Hamburgu. Jej pierwszy koncert jazzowy odbył się w maju 1974 r. w hamburskiej "Fabrik". Zespół koncertuje na całym świecie, bierze także udział w specjalnych projektach artystycznych, które niekiedy nie mieszczą się w ramach muzyki jazzowej. NDR Big Band sięga również po muzykę polskich jazzmanów.
Władysław "Adzik" Sendecki to muzyk uznany przez "New York Village Voice" za jednego z pięciu najlepszych pianistów na świecie. Założyciel jazz-rockowych grup Extra Ball i Sun Ship. W 1981 roku wyemigrował do Szwajcarii i rozpoczął międzynarodową karierę. W połowie lat 90. przeniósł się do Hamburga, gdzie w 1996 roku został członkiem NDR Big Band, z którym jako solista koncertuje do dziś. W Wytwórni muzycy wykonają program "My Polish Heart".


 • 0
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0