Viburcol

N

natulka123

Guest
Witajcie. Z tego co mi wiadomo to Viburcol jest lekiem homeopatycznym, stosowanym u dzieci w stanach niepokoju. Jednakże zastanawiam się dlaczego nagle ten lek po tylu latach jest na receptę? Kiedyś mogłam kupić bez. Jaką macie opinię o tym leku? Pomagał waszym dzieciom?
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
generalnie lek jest bardzo dobry, jak mało który nie powoduje skutków ubocznych (bynajmniej z tego co ja miałam kontakt z nim) jeżeli chodzi o recepte to nie wiedziałam żę znalazl się na niej. Czy to nie oznacza że jest refundowany ???
 

dunkiii

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
To że trafił na listę leków na recepte oznacza to, że aby kupić czopki homeopatyczne dla naszego dziecka będziemy musieli najpierw wystać swoje w kolejce u lekarza ! Wiadomo, że młode mamy nie mają na to czasu. Ja stosowalam u Kacperka Viburcol i działał bardzo dobrze. To skuteczny a przedewszystkim bardzo bezpieczny środek !
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
na innym forum organizowali się by podpisać to
http://www.petycje.p...powinny....html

i miejmy nadzieję żę uda sie wycofać kilka leków z recpety bo nie tylko tyczy się to Viburcol.
NFZ robi sobie jaja z tą listą lekó refundowanych itd. tak nie powinno być
 
N

natulka123

Guest
To bardzo dobrze. Leki homeopatyczne nie powinny być sprzedawane na receptę. Mam nadzieję, że ta petycja coś wskóra i nie będziemy zmuszeni stać w kolejkach do lekarza.
 
N

natulka123

Guest
O to bardzo fajnie. Opisana tam sytuacja faktycznie nie jest ciekawa. Zdecydowanie Viburcol powinien być wydawany bez recepty.
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
wogóle taka dziwna sytuacja jest , Viburcol C jest na recepte a Viburcol N nie był albo jest bez recepty, dziwny podział leków
 
N

natulka123

Guest
A pewnie to jest jedno i to samo. Zmienili opakowanie i nazwę i już wprowadzają receptę. Ciekawe kiedy ziółka będą dostępne tylko po konsultacji z lekarzem
 

siwka

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
62
Punkty reakcji
0
według mnie powinno to być juz wprowadzone na recepte patrząc jak starsze osoby faszerują się każdym rodzajem leku i ślepo się uzależniają od niego... szkoda mi czasami tego społeczeństwa gdzie na boł głowy jedynym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza
 
N

natulka123

Guest
Nie przesadzajmy. Zioło to zioło, a nie farmaceutyk. Nie uzależnia i ma działanie wspomagające. Dlatego nie wiem dlaczego viburcol jest na receptę.
 

felka

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
NIektórzy stosują paracetamol u dzieci ;/ to dopiero tragedia i takich maluchów stosować takie mocne środki przeciwbólowe. Nie wiem co potem się dzieje z ich wątrobą potem ale na pewno nie jest najlepiej. Poza tym nie wiadomo jak te środki stosować i można łatwo przekroczyć odpowiednią dawkę ;/ lepiej stosować homeopatyczne leki takie jak np wlasnie viburcol.
 

silencio

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
A słyszałyście, że viburcol znowu jest sprzedawany bez recepty? Widać, podpisywanie petycji coś dało. W końcu leki homeopatyczne na bazie ziół nie powinny być na receptę. Tym bardziej, że są całkowicie bezpieczne.
 
N

natulka123

Guest
Dobra wiadomość :) A dlaczego potrzebna była recepta? Wiadomo coś?
 

Kolorina

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dobrze, że nie są juz na receptę. Ja podawałam mojej córeczce czopki viburcol, bo tylko one tak naprawdę pomagały. Dzięki nim przesypiała noce spokojnie i nie wybudzała się z płaczem. Pomagały nam też podczas przeróżnych infekcji, kiedy mała była niespokojna i nie mogła zasnąć.
 
Do góry