Książki ;PP

tylko_ja.4

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
witam forumowiczów i forumowiczki ;D
mam PILNE pytanie. chciałabym coś dobrego przeczytać /wakacje, wiadomo.../ chodze do biblioteki i nie mam pomysłu kompletnie. możecie coś polecić?
Harrego Pottera mam obcykanego, zabralam się za Władcę Pierścieni, Zwiadowców...
z tym że tak: nie lubię romansów, horrory tez nie za bardzo.
coś dla "starszej młodzieży" jakkolwiek by to nie brzmiało ;D
i co sądzicie o Sapkowskim?
dzięki z gory za odpowiedzi, mam nadzieję że dużo ich będzie.
 

MatMax

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2008
Posty
55
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Sapkowski i cykl Wiedźmin osobiście polecam. Cykl składa się łącznie z 7 książek i każda moim zdaniem jest dobra. Możesz też zabrać się za cykl Diuna. Też polecam :eek:k:
 

Hangeyes

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
93
Punkty reakcji
1
Również polecam Wiedźmina. W zeszłym roku jakoś w połowie sagi przestałem czytać i teraz zaczynam od początku, bo mi już sporo rzeczy uleciało.

Chmielewska też fajnie pisze. Z tego, co wiem, to zazwyczaj książki komediowo-kryminalne. Konkretnej książki niestety nie jestem w stanie polecić, bo przeczytałem tylko jedną, "Wszyscy jesteśmy podejrzani".

W sam raz na wakacje pasuje Dirk Gently. Dwie książki Douglasa Adamsa: "Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego" i "Mroczny podwieczorek dusz". To pierwsze podchodzi pod science-fiction, to drugie chyba bardziej pod urban fantasy, ale głowy za to nie dam. Pozytywnie zakręcone książki, z których można dowiedzieć się na przykład w jaki sposób na amen zablokować kanapę na klatce schodowej.

W ramach lekkich lektur na wakacje polecam też Dana Browna. "Cyfrowa Twierdza" bardzo mi się podobała pod tym względem, że może nie było to jakieś wielkie przeżycie estetyczne, ale naprawdę potrafiła wciągnąć. Z drugiej strony, chyba nikt kto oczekuje przeżyć estetycznych nie sięgnie bo Browna.

No i Dexter. Jeff Lindsay pisze o seryjnym mordercy, ale wbrew pozorom nie jest to jakaś bardzo poważna i mroczna powieść. Owszem, klimat jest, ale nie tak ciężki, jak to sugeruje tematyka. Na podstawie pierwszej części zrobiony został serial, ale jedynie pierwszy sezon jest oparty o fabułę z książki. Wszystkie części są trochę makabryczne pod względem tego co się w nich dzieje, ale sam opis raczej nie przekracza granic dobrego smaku, a napięcie często jest rozładowywane przez komentarze głównego bohatera. Tutaj też nie ma sensu oczekiwać najwyższych lotów wrażeń artystycznych, ale w zamian dostaje się ciekawą, dynamiczną i bardzo wciągającą fabułę.
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
Cykl o Wiedźminie jest bardzo dobry moim zdaniem. Innych książek Sapkowskiego nie czytałam.
Ja polecam książki Murakamiego, są bardzo wciągające i nietypowe ;) coś dla starszej młodzieży, to może Gwiezdny pył Gaimana albo Świat Dysku Pratchetta.
 
Do góry