Maksymalnie 8 lat - tyle Facebookowi dają analitycy

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561

Dominacja tego portalu społecznościowego będzie miała swój kres. Analitycy twierdzą, że stanie się to już za 5-8 lat.

W telewizyjnym wywiadzie założyciel Ironfire Capital twierdzi, że w ciągu kolejnych lat Facebook zniknie – podobnie jak wcześniej Yahoo. Podkreśla przy tym, że Yahoo wciąż zarabia pieniądze, wciąż jest dochodowe i zatrudnia 13 000 pracowników. Jednak jest warte 10% tego, co w 2000 roku, czasach swojej świetności.

Jackson twierdzi, że są trzy generacje firm internetowych. Pierwsza z nich to duże portale jak Yahoo. Drugą kategorią są portale społecznościowe, jak Facebook. Ostatnią – firmy skoncentrowane na zarabianiu przez platformy mobilne, a tam Facebooka nie ma, ale chce się pojawić. Jednak według Jacksona, nieważne jak duży sukces dana firma osiągnęła w jednej generacji, to i tak nie będzie go w stanie powtórzyć w kolejnej.


źródło: http://tech.wp.pl


Mi osobiście wydaje się, że może to się stać nawet wcześniej. 4 lata jest według mnie datą realną. Podobnie jest obecnie z portalem NK.pl traci na popularności. NK oczywiście funkcjonuje na naszym rodzimym rynku ale myślę, że porównanie jak najbardziej trafne.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Podobnie jest obecnie z portalem NK.pl traci na popularności. NK oczywiście funkcjonuje na naszym rodzimym rynku ale myślę, że porównanie jak najbardziej trafne.

Kłóciłbym się. Zadaniem nk było zrzeszanie starych znajomych, no... po zmianie w normalny portal społecznościowy to jeszcze uchodziło, ale teraz głównie tam dominują gry itp. niepotrzebnie zasyfili to i próbowali połączyć wszystko w jedno, zapominając o pierwotnym celu, przez co stracili użytkowników.

Z fb może być inaczej, ponieważ właśnie jego celem jest portal społecznościowy w którym jest wszystko w jednym.
 

marcinmk

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Zgadzam się, bardzo szybko skończy się FB tak jak NK może całkowicie nie zniknie ale popularność diametralnie zmaleje. I to właśnie przez to że jest niby wszystko ale w marnej jakości.
Stare powiedzenie mówi jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do d...y. FB dla mnie zawsze wyglądał jak jeden wielki bu..el .
 

Zorund

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Miasto
Wieluń
Możliwe, że za dekadę świetność portali społecznościowych przeminie. Jednak takie zaplecze jakie ma obecnie FB pozwala mu się dostosować do zmieniających trendów.
 

Corneliu5

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem może powstać portal, który będzie dawał większe poczucie prywatności i nie będzie tak powszechny, w którym np będziemy mieli tylko najważniejszych znajomych, a nie zbierać osoby po 400, 800 czy 1000, żeby to pokazywało jaki jesteś popularny itd...(bo niestety ludzie tak robią) W tej chwili fb jest zawsze wszędzie i to ludziom może w końcu zacząć doskwierać. A portal, który byłby czymś trochę innym, dałby większe poczucie prywatności, mniej uzależniał i mniej przytłaczał, mógłby chyba odnieść sukces i zdetronizować fb.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Corneliu5 napisał:
A portal, który byłby czymś trochę innym, dałby większe poczucie prywatności, mniej uzależniał i mniej przytłaczał, mógłby chyba odnieść sukces i zdetronizować fb.
Gdyby zdetronizował fb to też stałby się masówką, nielepszą od tego co mamy teraz. Swoją drogą bardziej ucywilizowanym serwisem jest np. Google +.
 

jotka1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
66
Punkty reakcji
4
Niektórzy twierdzą, że użytkownicy Facebooka przesiądą się na google+. I to np powoduje poruszenie wśród firm. Niektóre już się zaczynają przygotowywać i tworzą sobie podstawy na g+, nawet poprzez dodawanie tam takich samych postów jak na Fb.

Osobiście uważam, że Fb na pewno się kiedyś skończy, ale dałabym mu więcej niż 8 lat. Jest jeszcze wiele rozwiązań, które mogą być wprowadzone. Wydaje mi się, że niedługo stanie się on nie tylko serwisem społecznościowym, ale będzie miał o wiele więcej funkcji.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Pojadę klasykiem: 8 lat to wieki w internecie i dziś nie dałbym pewnych ośmiu lat żadnej firmie. Największą słabością dużych firm jest utrata innowacyjności. Facebook będzie wprowadzał kolejne zmiany o wiele dłużej niż w początkowych latach funkcjonowania serwisu. O wiele dłużej i stopniowo wśród użytkowników. Kolosalny statek jest o wiele mniej zwrotny niż mały, zwinny okręcik.
 

jotka1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
66
Punkty reakcji
4
No jasne. Zgadzam się całkowicie. Ale kolosalnemu statkowi trudniej o zatopienie niż małemu okrętowi ;]
 
S

sucharki

Guest
zgadzam się z przedmówcami, 8 lat to "kupa" czasu ;p poza tym czytałam gdzieś ostatnio, że w polsce zaczyna rosnąć popularność twittera, chociaż nie do końca można go do fejsa porównać...
 

Janusz_kopytko2

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Miasto
miasto inspiracji
Wszystko co kiedyś nagle było popularne w internecie nagle traciło również popularność, tak było z fotka.pl, nk i tak będzie z facebookiem, kwestia czasu zanim na rynku nie pojawi się coś nowego, co przykuje uwagę znudzonych użytkowników, nowymi bajerami, wyglądem itp. Sądzę że ten kres nastąpi szybciej niż w przeciągu 5-8 lat, kto wie czy może teraz gdzieś na świecie nie powstaje portal który za jakiś czas zastąpi popularnego facebooka?
 

Incubus3

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2013
Posty
60
Punkty reakcji
10
Miasto
Toruń
Nie wydaje mi się, żeby Facebook miał zniknąć z internetu w przeciągu 8 lat. Na razie trzyma się dobrze, wprowadza ciekawe i dobre - według niektórych - możliwości, opcje. Osobiście nawet podoba mi się Facebook, bo przez niego mogę w szybki sposób skontaktować się ze znajomymi, zobaczyć jak wyglądają po kilku latach - ludzi to kręci i nie zostawią Facebooka.
 

jedynytaki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Wydaje mi sie że już zaczyna się coniektórym nudzić, sam zastanawiam się czy nie skaować profilu, nic ciekawego nie ma a i kontakt ze znajomymi gorszy.NK też była fajna i wszyscy odeszli do FB, przyjdzie kolejny portal na który inni się przesiądą...
 

jotka1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
66
Punkty reakcji
4
NK może i była fajna, ale w pewnym momencie kompletnie straciła na funkcjonalności. Był to portal skierowany typowo na utrzymywanie znajomości itp. Twórcy nk przestali wprowadzać nowe rozwiązania i użytkownicy od nich odeszli.

Natomiast Mark dba o to, aby co jakiś czas na Fb pojawiało się coś fajnego. Poza tym Fb to całkiem inny poziom komunikacji. Nie tylko między użytkownikami, ale również na poziomie marka-klient. Jestem pewna, że się zbyt szybko nie skończy.
 

Incubus3

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2013
Posty
60
Punkty reakcji
10
Miasto
Toruń
jedynytaki napisał:
Wydaje mi sie że już zaczyna się coniektórym nudzić, sam zastanawiam się czy nie skaować profilu, nic ciekawego nie ma a i kontakt ze znajomymi gorszy.NK też była fajna i wszyscy odeszli do FB, przyjdzie kolejny portal na który inni się przesiądą...
Na razie nie zapowiada się, aby miała powstać jakaś prawdziwa konkurencja dla Facebooka. Google stworzył Google+ i mają użytkowników tylko dlatego, że konto na Google+ zakłada się automatycznie wraz z e-mailem(gmail.com). Poza tym nie można skasować konta na Facebooku, niestety, z tego co pamiętam można jedynie zawiesić.
 

seba211

Stały bywalec
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
331
Punkty reakcji
219
Facebook zacznie kombinować z innowacyjnością do tego momentu, że niektórym będzie to przeszkadzało, a wtedy nastąpi czas innego portalu, później innego itd.
 

jotka1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2013
Posty
66
Punkty reakcji
4
Incubus3 napisał:
Poza tym nie można skasować konta na Facebooku, niestety, z tego co pamiętam można jedynie zawiesić.
Można bez problemu skasować konto na Facebooku :)
 

boniek123

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wszystko kiedyś zniknie ;). nie trzeba być geniuszem żebym przewidzieć iż fb upadnie kiedyś
 

Rakuzanka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2013
Posty
64
Punkty reakcji
1
Gressil napisał:
Dominacja tego portalu społecznościowego będzie miała swój kres. Analitycy twierdzą, że stanie się to już za 5-8 lat.
W telewizyjnym wywiadzie założyciel Ironfire Capital twierdzi, że w ciągu kolejnych lat Facebook zniknie – podobnie jak wcześniej Yahoo. Podkreśla przy tym, że Yahoo wciąż zarabia pieniądze, wciąż jest dochodowe i zatrudnia 13 000 pracowników. Jednak jest warte 10% tego, co w 2000 roku, czasach swojej świetności.
Jackson twierdzi, że są trzy generacje firm internetowych. Pierwsza z nich to duże portale jak Yahoo. Drugą kategorią są portale społecznościowe, jak Facebook. Ostatnią – firmy skoncentrowane na zarabianiu przez platformy mobilne, a tam Facebooka nie ma, ale chce się pojawić. Jednak według Jacksona, nieważne jak duży sukces dana firma osiągnęła w jednej generacji, to i tak nie będzie go w stanie powtórzyć w kolejnej.

źródło: [url][url]http://tech.wp.pl[/url][/url]

Mi osobiście wydaje się, że może to się stać nawet wcześniej. 4 lata jest według mnie datą realną. Podobnie jest obecnie z portalem NK.pl traci na popularności. NK oczywiście funkcjonuje na naszym rodzimym rynku ale myślę, że porównanie jak najbardziej trafne.
ja już znudziłam się facebookiem szczerze mówiąc:)
 
A

alfabeta11

Guest
Chyba wszystko na tym świecie jest tak skonstruowane, że w pewnym momencie musi upaść. Innej możliwości nie ma. Tak samo będzie i z tym gigantem. Pozostaje jedynie pytanie kiedy to się stanie.
W przypadku Facebooka jest ten problem, że on istnieje także poza swoją stroną. Będzie musiało nastąpić przemodelowanie części sieci.

Ale wydaje mi się, że upadek tej platformy już powoli się zaczyna. Coraz więcej osób które znam zamyka tam konta. W internecie też widzę sporo postanowień o zamknięciu kont.
 
Do góry