Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Fotelik do samochodu od 9 kilo

fotelik samochodowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 18 luty 2014 - 10:39

No ja mam 9-18kg.

A co do maxi cosi 2way pearl to nie ma testów tego fotelika, dlatego nie brałam go pod uwagę, a Romer ma wysokie noty we wszystkich kategoriach, dlatego to przeważyło.

Chyba 2way pearl jest teraz w trakcie testów niezależnych, mam nadzieję, że wyniki pojawią się jak najszybciej, zanim my się będziemy przesiadać do fotelika następnego. Pierwszy wybraliśmy pebble wlasnie po wynikach

• 0

#22 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 20 luty 2014 - 22:29

Testy są zawsze 2 razy w roku maj i październik.

• 0

#23 dudu23

dudu23

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 26 luty 2014 - 14:50

Nasz starszy synek jezdzi w foteliku Maxi Cosi rodifix,ale on jest dopiero15-36, ale bardzo fajny bo sam ma uchwyty isofix i mozna go w samochodzie bez pasow zamontowac... Dziecko przypina sie pasami z samochodu i jest bardzo wygodny :)

• 0

#24 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 10:28

Nasz starszy synek jezdzi w foteliku Maxi Cosi rodifix,ale on jest dopiero15-36, ale bardzo fajny bo sam ma uchwyty isofix i mozna go w samochodzie bez pasow zamontowac... Dziecko przypina sie pasami z samochodu i jest bardzo wygodny :)

a czy braliście jakąś bazę do tego? ja wzięłam bazę do pebble bo nie mam isofixa, co do testów to niezależne testy nie muszą być koniecznie w maju i październiku

• 0

#25 dudu23

dudu23

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 27 luty 2014 - 13:10

a czy braliście jakąś bazę do tego? ja wzięłam bazę do pebble bo nie mam isofixa, co do testów to niezależne testy nie muszą być koniecznie w maju i październiku

Ten fotelik montuje sie bez bazy tylko uchwytami do zaczepow w fotelu samochodowym... a do pebble pewnie macie ta nowa baze easyfix? my sie zastanawiamy nad kupnem takiej dla mlodszego i fotelik jednak duze ulatwienie ta baza... masz pewnosc ze zawsze dziecko dobrze przypiete..

• 0

#26 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 01 marzec 2014 - 18:44

jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka podczas podróży to najbezpieczniejsze foteliki ma maxi cosi,zobacz sobie ,poczytaj, popytaj w sklepach,zobacz ranking na prawdę są bardzo dobre i bezpieczne, fajną opcją są też adaptery do wózków dzięki którym można montować fotelik do wózka-super sprawa bo nie trzeba zawsze zabierać ze sobą gondoli

:) tak my mieliśmy maxi cosi ale 0-9kg, bo faktycznie do wózka nam pasował.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 Traveler40

Traveler40

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 06 marzec 2014 - 14:14

Ja kupiłam swój w AkpolBaby i sprawuje się świetnie
Regulowany i bardzo dobrej jakości, model to bodajże Romer safix plus TT

• 0

#28 dudu23

dudu23

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 18:16

a ten 2 way pearl z MC jest montowany na bazie? Bo ostatnio z ciekawosci zagladalam na stronke i on chyba jest z tych montowanych tylem do kierunku jazdy? to chyba o wiele bezpieczniejsze niz normalnie nie?

• 0

#29 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 21 marzec 2014 - 10:40

a ten 2 way pearl z MC jest montowany na bazie? Bo ostatnio z ciekawosci zagladalam na stronke i on chyba jest z tych montowanych tylem do kierunku jazdy? to chyba o wiele bezpieczniejsze niz normalnie nie?

tak, dudu 2way pearl można montować tyłem do kierunku jazdy a wiadomo, że im dłużej dziecko tyłem jeździ tym lepiej, bo to bezpieczniejsza pozycja

• 0

#30 dudu23

dudu23

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 16:58

No tak właśnie mi sie zdawało, a mam jeszce jedno pytanie czy baza od fotelika Pebble bedzie pasowała pozniej do Pearl?

• 0

#31 slodziak

slodziak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 27 marzec 2014 - 18:44

Najlepiej kupić fotelik który rośnie z dzieckiem zawsze na dłużej starczy a będzie na pewno bezpieczny.Możesz sobie zobaczyć fotelik mobi,moja siostra go ma i później mamy też go mieć bo na razie mamy pebble. Zaufaliśmy maxi cosi i powiem Ci że to był bardzo dobry wybór,bardzo dobrej jakości produkty i są bezpieczne.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 29 marzec 2014 - 09:39

Najlepiej kupić fotelik który rośnie z dzieckiem zawsze na dłużej starczy a będzie na pewno bezpieczny.Możesz sobie zobaczyć fotelik mobi,moja siostra go ma i później mamy też go mieć bo na razie mamy pebble. Zaufaliśmy maxi cosi i powiem Ci że to był bardzo dobry wybór,bardzo dobrej jakości produkty i są bezpieczne.

co masz na myśli mówiąc, że maxi cosi rośnie razem z dzieckiem? chodzi mi, zebyś sprecyzowała. dudu, wydaje mi się, że baza od pebble powinna pasować potem, jednak najlepiej zrobisz, jak napiszesz do maxi cosi, chociażby na facebooku i się upewnisz

• 0

#33 ardek89

ardek89

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 10:16

Ja polecam foteliki firmy RECARO, dostałem taki fotelik od kuzyna, który ma już trochę starsze dziecko i jestem bardzo zadowolony, wykonany z przyjemnych materiałów i ogólnie komfortowy, a co najważniejsze bezpieczny ;) Znaleźć można w różnych cenach, ale myślę że nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie kw.pl/Fotelik_samochodowy_RECARO_Young_Expert_9_18_kg_Cherry_NEGOCJUJ_CENE_item6075790.html

model podobny do tego, który ja posiadam, gorąco polecam.

• 0

#34 dudu23

dudu23

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 20:07

Fajnie by bylo zeby, pasowala zawsze to jedem wydatek mniej... a moj starszy synek ma rodifixa i on faktycznie rosnie z dzieckiem w sensie ze ma regulowany zaglowek az do 150cm wzrostu dziecko moze w nim jezdzic...

• 0

#35 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 30 marzec 2014 - 13:04

Fajnie by bylo zeby, pasowala zawsze to jedem wydatek mniej... a moj starszy synek ma rodifixa i on faktycznie rosnie z dzieckiem w sensie ze ma regulowany zaglowek az do 150cm wzrostu dziecko moze w nim jezdzic...

o to nie wiedziałam, że rodifix aż tak jest regulowany, no bo w sumie to główka decyduje o zmianie fotelika, bardziej niż ta waga orientacyjna, co do bazy to tak jak mówiłam napisz do maxi cosi i ci odpiszą, będziesz mieć pewność, mi odpisali kiedyś tego samego dnia, więc nie olewają

• 0

#36 slodziak

slodziak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 05 kwiecień 2014 - 13:14

nie dawno przeczytałam bardzo mądry tekst że każdy fotelik jest dobry póki nic się nie dzieje i zgadzam się z tym gorzej jak jest jakiś wypadek;/dlatego uważam że powinniśmy się kierować rankingiem,atestami i opiniami,zdobywać jak najwięcej info przed zakupem no i dopasować fotel do samochodu,zerknij sobie fotel priori xp bardzo dobry model

• 0

#37 dudu23

dudu23

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 60 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 16:38

tak ten rodifix jest az tak regulowany ale to dla tych starszych dzieci bo przedzial 15-36kg co do ciekawostek tow zaglowku ma takie niby poduszki powietrzne ze w razie czego amortyzuja uderzenie oczywiscie nie wybuchaja ani nic tylko lagodza sile uderzenia...

• 0

#38 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 13 maj 2014 - 07:35

tak ten rodifix jest az tak regulowany ale to dla tych starszych dzieci bo przedzial 15-36kg co do ciekawostek tow zaglowku ma takie niby poduszki powietrzne ze w razie czego amortyzuja uderzenie oczywiscie nie wybuchaja ani nic tylko lagodza sile uderzenia...

no i to też jest in plus dla rodifixa, wiem,w iem, ze to dla starszych dzieci, mój maluszek ma teraz pebble, jaki będzie następny i jeszcze następny to nie wiem, na pewno nie kupię fotelika z tym przedziałem 9-36kg bo dziecko 9-kilogramowe a 36-kilogramowe to kolosalna różnica i to nie może być bezpieczne

• 0

#39 zlota-raczka

zlota-raczka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 16 maj 2014 - 20:21

pierwsze słysze że fotelik z isofixem nie przypina się pasami w samochodzie,są przecież specjalne otworki na pasy

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 Biedronka123

Biedronka123

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 28 maj 2014 - 21:47

my tez mamy teraz pebble, bardzo fajny fotelik, wygląda na komfortowy i dziecko sie zachowuje w nim spokojnie wiec pewnie mu wygodnie

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0