Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Fotelik do samochodu od 9 kilo

fotelik samochodowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 oliwka29

oliwka29

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 13:22

Jaki polecicie fotelik samochodowy dla dziecka od 9 kilo ? potrzebuje dla młodszego dziecka, nie chce takiego jak mam dla starszej córy bo nie jestem zbytnio zadowolona , głownie tapicerka do bani- poprzecierana że masakra
no i zastanawiam się czy lepiej taki jedno - czy wielogrupowy kupić ?
Oczywiscie bezpieczny - to podstawa ale żeby tez był wygodny i funkcjonalny.
Waga nie ma znaczenia bo raczej będzie na stałe w samochodzie
Doradźcie prosze
  • 0

#2 MarekMX

MarekMX

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 09:33

Jeżeli weźmiesz fotelik dla grupy 9-18kg to na pewno będzie on lepiej dopasowany i wygodniejszy dla dziecka, natomiast jeżeli planujesz zakup czegoś z przedziału 9-36kg plusem jest to że nie trzeba wydawać pieniędzy na każdy fotelik z grupy, ale nie będzie już tak dobrze dopasowany oraz zimową porą kiedy trzeba będzie dziecko grubo ubrać może być już ciasno. Zazwyczaj i tak foteliki z przedziału 9-36kg nie starczają do końca i trzeba w ostatnim etapie dokupić podkładkę dla dziecka.
A jakie masz typy fotelików?? Jaki przedział cenowy??
  • 0

#3 xeno1735

xeno1735

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 07 sierpień 2012 - 17:41

my mamy Coasta z Graco - właśnie przedział 9 -18kg - uważamy, że taki jest najbardziej dopasowany, później zmieni się go na większy. :)
to, co najważniejsze, to bezpieczeństwo - ten, co my mamy, ma boczne wzmocnienie, 5punktowe pasy bezpieczeństwa, specjalny materiał na pasach, który pochłania energię, jaka wytworzy się podczas zderzenia. poza tym łatwo się go reguluje, super regulacja oparcia 5stopniowa.
  • 0

#4 nutinka

nutinka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 11 listopad 2012 - 16:14

Ja też się obawiałam że jak kupię fotelik od razu od 9 do 36 to mały będzie w nim latał, ale naprawde jest w porzadku. Kupilismy jakiś czas temu Recaro i jestem mega zadowolna z niego. Reguluje sie we wszystkich mozliwych miejscach wiec jest super dopasowany. Kupilismy go na promocji w Pierwszym Uśmiechu za coś 8 stów więc myśle że spoko bo przeciez posluzy juz do konca a moze kiedys i bedzie dla kolejnego dzidziusia ;) A tapicerke ma zdejowana do prania, tez ten 5 puktowy pas, pozycje sobie ustawiasz pokretlem. Naprawde polecam.
  • 0

#5 Kamma_N

Kamma_N

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 459 postów

Napisano 13 listopad 2012 - 10:46

My kupowaliśmy dopasowany do wagi fotelik, pasował bardzo fajnie ale wiadomo, trzeba wydac pieniadze 2x tak naprawde w takiej sytuacji wiec kwestia tego czy chcecie i macie taka możliwośc, jeśli nie no to kupujcie ten z większym przedziałem
  • 0

#6 didi89

didi89

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 28 listopad 2013 - 01:03

A ja polecam Romera King Plus . 4 gwiazdki w testach adac ...I to powinno przekonać .

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 evis

evis

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 11:42

didi89 jesteś zadowolona? łatwy w montażu/demontażu? ja zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix ale muszę jeszcze się upewnić czy to najlepszy wybór. Podobno zbiera same dobre opinie :)

didi89 jesteś zadowolona? łatwy w montażu/demontażu? ja zastanawiam się nad Maxi Cosi Cabrio Fix ale muszę jeszcze się upewnić czy to najlepszy wybór. Podobno zbiera same dobre opinie :)

• 0

#8 Zanzibar

Zanzibar

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 12:48

evis cabrio fix to bardzo dobry fotelik, więc nie masz co się zastanawiać, sprawdź tylko czy będzie pasował do Twojego auta, większość sklepów pozwala na wypróbowanie w aucie

• 0

#9 Patka88

Patka88

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 14:55

A ja mam fotelik maxi cosi :) szukałam długo ale ostatecznie się zdecydowałam właśnie na niego :) lekki, wygodny i bezpieczny więc czego chcieć więcej?? no może tego żeby go rozdawali za darmo ale no niestty z niczym tak nie jest ;(

• 0

#10 zlota-raczka

zlota-raczka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 08 styczeń 2014 - 20:40

zobacz sobie fotelik tobi, bardzo fajny,wygodny dla malucha,bezpieczny,ma fajne pasy bezp. łatwo się czyści,nam dała siostra po swoich dzieciach i nie jest zniszczony,więc jakościowo dobry,no i ma opcje rośnie z dzieckiem także super,może Tobie też się spodoba i spełni oczekiwania

• 0

#11 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 17 styczeń 2014 - 18:01

Właśnie jestem na etapie poszukiwań fotelika w tym przedziale wagowym. Chciałam bardzo iść za przykładem Szwedów i kupić fotelik ustawiony tylem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsza forma przewozu dziecka, niż w ta tradycjna przodem. Niestety po przymiarkach do mego samochodu (skoda roomster) okazało się, że żaden z dostępnych na naszym rynku fotelik tego typu nie pasuje. Kot pochylenia do prządu jest zbyt duży i nie do przyjęcia. Także siędzę czytam informacje, testy bezpieczeństwa, robie listę i niedługo ruszam ponownie do sklepów na przymiarki.

Także przed zakupem polecam lekture, wybranie sobie kilku modeli które spełniają wasze oczekiwania i pojechania na przymiarkę, by nie okazało się tak jak w moim przypadku, że niestety nie zawsze będzie pasował do naszego samochodu upatrzony model fotelika :/

Powodzenia :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Zanzibar

Zanzibar

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 121 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 15:20

Właśnie jestem na etapie poszukiwań fotelika w tym przedziale wagowym. Chciałam bardzo iść za przykładem Szwedów i kupić fotelik ustawiony tylem do kierunku jazdy. Jest to najbezpieczniejsza forma przewozu dziecka, niż w ta tradycjna przodem. Niestety po przymiarkach do mego samochodu (skoda roomster) okazało się, że żaden z dostępnych na naszym rynku fotelik tego typu nie pasuje. Kot pochylenia do prządu jest zbyt duży i nie do przyjęcia. Także siędzę czytam informacje, testy bezpieczeństwa, robie listę i niedługo ruszam ponownie do sklepów na przymiarki.

Także przed zakupem polecam lekture, wybranie sobie kilku modeli które spełniają wasze oczekiwania i pojechania na przymiarkę, by nie okazało się tak jak w moim przypadku, że niestety nie zawsze będzie pasował do naszego samochodu upatrzony model fotelika :/

Powodzenia :)

a sprawdzałaś wśród fotelików maxi cosi? bo tam są różne i moze coś dopasujesz do swojego auta. jedź do sklepu i przymierzaj w aucie koniecznie, tyłem do kierunku jazdy jest bezpieczniej

• 0

#13 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 21:44

Odpada, foteliki montowane pasami, podowują, że pasażer nie ma miejsca z przodu..a na isofixe dziecko jest pochylone do przodu..tak, niestety dziwnie mamy wprofilowane kanapy :( no i te maxi cosi tylem do kierunku jazdy nie ma go w testach...nic w przyszłym tyg.kolejna przymiarka fotelików :/
  • 0

#14 evis

evis

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 24 styczeń 2014 - 11:57

jeszcze nie zdecydowałam. ciężki wybór :))) wiem ze foteliki maxi cosi pasują do wózka z quinny więc mozna połączyć :)

• 0

#15 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 27 styczeń 2014 - 16:03

jeszcze nie zdecydowałam. ciężki wybór :))) wiem ze foteliki maxi cosi pasują do wózka z quinny więc mozna połączyć :)

Tak, ale te w przedziale 0-9 :) a my tu rozprawiamy o tych fotelikach już od 9 kg wzwyż :)

• 0

#16 slodziak

slodziak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 05 luty 2014 - 19:24

Kiedyś także miałam taki dylemat, dużo szukałam,czytałam pytałam w sklepach u producentów i wybrałam maxi cosi,mamy od nich fotelik,przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ale także jakości i wygodny dziecka. To co się dowiedziałam przed zakupem wszystko się zgadza więc teraz ja mogę spokojnie polecić ich foteliki.

• 0

#17 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 05 luty 2014 - 22:56

My kupiliśmy Roomer Trifix. Ma bardzo dobre oceny w testach we wszystkich kategoriach, mocowany isofixem, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa , regulacja podgłówka, zmiana pozycji siedzącej do spoczynkowej, ładna bryłą. Wybór fotelików jest duży, warto przed zakupem poczytać, a przede wszystkim przymierzyć :)

• 0

#18 Guest_ItaliaAmore_*

Guest_ItaliaAmore_*
  • Goście

Napisano 10 luty 2014 - 10:52

My kupiliśmy Roomer Trifix. Ma bardzo dobre oceny w testach we wszystkich kategoriach, mocowany isofixem, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa , regulacja podgłówka, zmiana pozycji siedzącej do spoczynkowej, ładna bryłą. Wybór fotelików jest duży, warto przed zakupem poczytać, a przede wszystkim przymierzyć :)

to sprawdź sobie nowość maxi cosi 2way pearl, w tym przedziale wagowym, ja na pewno nie zdecyduję się jak przyjdzie co do czego na opcję 9-36kg, bo dziecko 9kg a 36kg to KOLOSALNA różnica i taki fotelik nie może być bezpieczny

• 0

#19 GreenKat

GreenKat

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 148 postów

Napisano 10 luty 2014 - 22:03

No ja mam 9-18kg.
A co do maxi cosi 2way pearl to nie ma testów tego fotelika, dlatego nie brałam go pod uwagę, a Romer ma wysokie noty we wszystkich kategoriach, dlatego to przeważyło.

Użytkownik wiki9969 edytował ten post 24 marzec 2014 - 17:49

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 zlota-raczka

zlota-raczka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 15 luty 2014 - 13:24

jeśli chodzi o bezpieczeństwo dziecka podczas podróży to najbezpieczniejsze foteliki ma maxi cosi,zobacz sobie ,poczytaj, popytaj w sklepach,zobacz ranking na prawdę są bardzo dobre i bezpieczne, fajną opcją są też adaptery do wózków dzięki którym można montować fotelik do wózka-super sprawa bo nie trzeba zawsze zabierać ze sobą gondoli

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0