Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

refluks -żołądkowo-przełykowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Guest_słaby_*

Guest_słaby_*
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 18:00

Witam.Mam 29 lat i choruję na refluksa żołądkowo-przełykowego jestem po laparaskopii z 7 lat miałem problemy z przełykaniem treści pokarmu do żołądka i są takie dni że mam problemy z przełykaniem głównie chleba a inne potrawy potrafię przełknąć i mam niewielkie owrzodzenie i lekarz gastrolog powiedział mi że takie coś można wypalić i nie wiem jaka ta nazwa jest prawidłowa i wiem tylko że to jest coś typu gastroskopiii tylko dłużej trwa i czy muszę mieć zrobioną szczepionką WZW.
  • 0

#2 ForumMeble

ForumMeble

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 09 sierpień 2012 - 11:04

Wypowiedź bez ładu i składu. Ja jestem juz rok po laparoskopi i do tej pory nie narzekam. Czuję się po niej odrodzony. Polecam taki zabieg, bo jest daje on szansę na normalne życie.
  • 0

#3 majq

majq

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 16:47

Polecacie jakiegoś gastrologa w Warszawie? W jaki sposób można sprawdzić czy ma się owrzodzony przełyk?
  • 0

#4 drLeyla

drLeyla

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 16:56

No na pewno nie domowym sposobem... jedno co wiem z doświadczenia, to fakt, że przy wrzodach człowiek skręca się z bólu :ninja2: Jeżeli cokolwiek podejrzewasz idz do lekarza... już nawet badanie krwi może stwierdzić, czy coś jest nie tak.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#5 Katarzyna i Jerzy

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów

Napisano 27 czerwiec 2013 - 19:49

Zarzucanie pokarmów do przełyku ma swoje przyczyny w nadkwasocie lub niedokwasocie żołądka, przepuklinie zwieracza (rozworu), który powinien zatrzymywać pokarm w żołądku. Refluks staje się z czasem nawykowy, grozi wrzodami przełyku i trzeba mu koniecznie zaradzić.

- ustal czy cierpisz na nadkwasotę czy niedokwaśność, a także czy do żołądka nie jest zarzucana żółć z wątroby(badanie sondą żołądkową), można wtedy zastosować odpowiednie leki,

- jedz mniej a częściej,

- gdy pali, wypij niedużą ilość wody mineralnej niegazowanej,

- unikaj pokarmów pikantnych, alkoholu, mocnej kawy, herbaty, coli, mleka, napojów gazowanych, tłustych i obsmażanych potraw, czekolady, kakao, papierosy, 

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0