refluks -żołądkowo-przełykowy

S

słaby

Guest
Witam.Mam 29 lat i choruję na refluksa żołądkowo-przełykowego jestem po laparaskopii z 7 lat miałem problemy z przełykaniem treści pokarmu do żołądka i są takie dni że mam problemy z przełykaniem głównie chleba a inne potrawy potrafię przełknąć i mam niewielkie owrzodzenie i lekarz gastrolog powiedział mi że takie coś można wypalić i nie wiem jaka ta nazwa jest prawidłowa i wiem tylko że to jest coś typu gastroskopiii tylko dłużej trwa i czy muszę mieć zrobioną szczepionką WZW.
 

ForumMeble

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wypowiedź bez ładu i składu. Ja jestem juz rok po laparoskopi i do tej pory nie narzekam. Czuję się po niej odrodzony. Polecam taki zabieg, bo jest daje on szansę na normalne życie.
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Polecacie jakiegoś gastrologa w Warszawie? W jaki sposób można sprawdzić czy ma się owrzodzony przełyk?
 

drLeyla

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
No na pewno nie domowym sposobem... jedno co wiem z doświadczenia, to fakt, że przy wrzodach człowiek skręca się z bólu :ninja2: Jeżeli cokolwiek podejrzewasz idz do lekarza... już nawet badanie krwi może stwierdzić, czy coś jest nie tak.
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Zarzucanie pokarmów do przełyku ma swoje przyczyny w nadkwasocie lub niedokwasocie żołądka, przepuklinie zwieracza (rozworu), który powinien zatrzymywać pokarm w żołądku. Refluks staje się z czasem nawykowy, grozi wrzodami przełyku i trzeba mu koniecznie zaradzić.
- ustal czy cierpisz na nadkwasotę czy niedokwaśność, a także czy do żołądka nie jest zarzucana żółć z wątroby(badanie sondą żołądkową), można wtedy zastosować odpowiednie leki,
- jedz mniej a częściej,
- gdy pali, wypij niedużą ilość wody mineralnej niegazowanej,
- unikaj pokarmów pikantnych, alkoholu, mocnej kawy, herbaty, coli, mleka, napojów gazowanych, tłustych i obsmażanych potraw, czekolady, kakao, papierosy,
 
Do góry