Czy są w cyklu bezpieczne dni?

LaChatte

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
zastanawia mnie, czy są w cyklu dni bezpieczne lub chociaż prawie bezpieczne? kiedy jest najmniejsze ryzyko i jakie ono wtedy jest?
oczywiście przy założeniu, że cykl jest regularny.
 

niceecin

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi ci o dni w których jest małe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę to są to dwa dni po miesiączce (przy cyklu 28 dniowym lub dłuższym), bo są to dni niepłodne.
Oczywiście nie tylko wtedy; wpisz w google 'kalkulator dni płodnych' i wyświetli ci różne strony, na których możesz to obliczyć.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Dni płodnych i niepłodnych się nie WYLICZA tylko obserwuje. Obu paniom sugeruję lekturę fachowych opracowań dot. fizjologii człowieka. LaChatte - takie dni są, jest ich dużo a regularność cyklu nie ma tu nic do rzeczy. Natomiast kiedy i ile - to możesz wiedzieć tylko ty sama. Niceecin - jeżeli to są tylko dwa dni po miesiączce, to mi lata po domu dwadzieścioro dzieci.
 

niceecin

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
W drugiej linijce dodałam "oczywiście nie tylko wtedy". Po prostu te 2 dni są pewne.

A tzw. kalendarzyk polega na wyliczaniu właśnie i tu się liczy długość cyklu - pierwszy dzień miesiączki minus 14 dni to owulacja (przy 28 dniowym cyklu) i trzy dni w jedną i w drugą stronę od owulacji są płodne.
Co innego metody objawowa, termiczna i objawowo-termiczna - tam się obserwuje. I to w nich regularność i długość cyklu nie ma nic do rzeczy. ;)
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Dlatego "kalendarzyka" nie stosuje się (nie powinno się stosować), ponieważ jest on bezużyteczny. A dlaczego akurat te dwa dni po miesiączce są takie pewne? Jaka jest istotna różnica między drugim a trzecim dniem?
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem nie ma takiejgo dnia.... a na nasz organizm wpływa wiele czynników...stres, praca tarczycy i tym podobne ...nigdy nie wiesz kiedy i co :p
 

JagnaKoss

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2020
Posty
25
Punkty reakcji
0
Najlepiej to je kontrolować, u mnie kiedyś sprawdzał się tester owulacyjny ze śliny, szybki łatwy i dawał wyniki od razu a w aplikacji zapisane były wszystkie wyniki
 
Do góry