Nauka w formie intensywnej

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Hej.
Myśle o sensownym wykorzystaniu wolnego miesiąca wakacji na naukę. Chciałbym jeszcze trochę podszlifować angielski, bo zaniedabałam go ostatnio i nieco zapomniałam. czy ktoś z was brał kiedyś udział w kursie intensywnym i może coś napisać o takiej formie nauki? Czy to ma sens?
 

Bojan85

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
27
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Bardzo szukasz tego sensu widze :p Nauka ma zawsz sens, a czy forma intensywna się do tego nadaje, to już zalezy od ciebie w gruncie rzeczy, jak ty się w ytym bedziesz czuć
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
daje świetne efekty, tylko kosztem wolnego czasu przez miesiąc.. ale fakt, zaczynasz myśleć w danym języku... tylko dobrze, jak trafisz na sensowną grupę, inaczej mękaaa...
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Nie ukrywam że bardziej od kiepskiej grupy obawiam się marnego lektora ;/ coś nie mam do nich szcześcia, prywatnie też było zwykle podobnie..
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miałem bardzo dobre doświadczenia ze speak up, wiec to polecam bez dwóch zdań. A o native po prostu nie myślałaś?
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Lektorzy w speak up są dobrzy, słyszałam od koleżanki,która jest anglistką, że mają wysokie wymagania dla starających się o pracę.

I chyba korzystają z tych wszystkich nowoczesnych metod, które jednak sporo dają, szczególnie jak chodzi o pamiętanie słów czy mówienie.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Najlepiej uczyć się u native speaker'ów lub na kursach za granicą, taka smutna prawda.
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Mają w SU chyba i opcję z nativami, zreszta w dużej cześci szkół. Osobna sprawa to nauka stacjonarna vs za granicą. Ale nie ma znowu cudów - co innego jak sie ma 15 lat i sie wyjeżdza, co innego jak się ma dwadzieścia parę. Warto też uczyć sie na miejscu.
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Mają, mają. Można sie tam naprawdę dobrze podszkolić w każdym aspekcie języka. Jeśli ktoś potrzebuje nacisku na jakąś konkretną umiejętność może wybrać grupę pod tym kątem.
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
No dobra, sprawdziłam lektorkę, sprawdziłamp program kursu, brzmi bardzo sensownie. Dużo jakiś nowych metod nauczania jezyka o których nie słyszałam, trochę mnie to bawi, ale jednocześnie dziwi, czy to rzeczywiście potrzebne...
 

vmax

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2011
Posty
55
Punkty reakcji
1
Również podzielam zdanie tych, którzy uważają, że wszystko zależy od Ciebie i tego czy się zaangażujesz czy nie:) Nauka ma to do siebie, że to w jakim stopniu ją przyswoimy zależy od nas samych:)
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Metody są po to żeby Ci ułatwić zapamiętywanie na przykład słownictwa. Fajnie je łączą więc się nie przejmuj, zreszta możesz sobie o nich poczytać w necie
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Szczególnie to słownictwo przez ich program mnie ciekawi.. ale tak, wiem, dopytam o wszystko :)
 

jukli

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
SU ma tą metodą uczenia przez swoje programy. niektórym to bardzo pasuje - np. moja dziewczyna była zachwycona - inni będą woleli tradycyjną naukę.
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
To po tygodniu nauki jestem zdania Twojej dziewczyny :) Wreszcie słowa wchodzą mi jakśs do głowy... jak .nigdy..
 

english.my.passion

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie,

Chciałbym Was zainteresować całkiem nowym, innowacyjnym projektem zapoczątkowanym kilka tygodni temu.
Pragnę przedstawić Wam blog poświęcony szeroko pojętej kulturze Anglii, językowi angielskiemu oraz kwestiom tłumaczeniowym. Przyszykujcie się więc na regularne dawki informacji nietypowych i intrygujących, wymykających się ogólnie przyjętym i drętwym tematom J

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury bloga pod adresem :

http://english-my-passion.blogspot.com/

Jak również na fanpage strony :

https://www.facebook.com/pages/English-my-passion/500820509935431?ref=hl

To właśnie dzięki wam ten projekt może się rozwijać J Oczywiście – z korzyścią dla Was ! J

Zapraszam!
 

jukli

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
No to super że programy do Ciebie przemówiły, wykorzystuj do powtórek, ale też nie zaniedbuj konwersacji. Speak up zdaje sie też ma dobrych native
 

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Hej.
Myśle o sensownym wykorzystaniu wolnego miesiąca wakacji na naukę. Chciałbym jeszcze trochę podszlifować angielski, bo zaniedabałam go ostatnio i nieco zapomniałam. czy ktoś z was brał kiedyś udział w kursie intensywnym i może coś napisać o takiej formie nauki? Czy to ma sens?
A może spróbuj uczyć się samemu? Samo czytanie i słuchaniie potrafi zdziałać cuda. A jaki przyjąć system nauki możesz zobaczy tutaj: http://effortlessenglishclub.pl/jak-sie-nauczyc-szybko-angielskiego/
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Nie, samodzielna nauka by mnie tak nie zmotywowała :) Skończyłam ten intensywny i uderzam do speak up na cały semestr. Są wygodni bo grupy są elastyczne, a ja jestem po wrażeniem efektów ich metody :)
 
Do góry