Dieta Norewska - do 10kg w 14 dni, kto ze mną?! :)

Isolde

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków :)
Witam wszystkich którzy pragną coś zmienić tak jak ja!
Szukam osób, które przyłączą się do mnie w tej ciężkiej przeprawie nazywanej odchudzaniem.
Mam 22 lata, 175cm i ważę 85 kilo, i naprawdę jestem już super tym zmęczona. Ostatnio wpadłam na dietę norweską, pomyślałam, że
warto spróbować, także więc dzisiaj jest mój piewszy dzień na tej diecie. Podobno efekty są dobre, ale to też zależy indywidualnie od organizmu. DIeta norweska polega na jedzeniu jajek i grejpfrutów, dodatkowo mięsa i warzyw. Moim planem jest, by wytrwać na niej
2 tygodnie, a później kontynuawać odchudzanie 1000kcal, ewentualnie można powtórzyć dietę po miesiącu, jeśli ma się dużo do zrzucenia. Tutaj wklejam opis diety:


Dieta norweska stworzona została w szpitalu uniwersyteckim w Oslo przez lekarzy i specjalistów żywienia. Stanowi ona jedną z najnowszych i niezwykle skutecznych diet. Dzięki niej można schudnąć aż 10 kilogramów w 14 dni. Zakazane jest stosowanie diety norweskiej przez okres dłuższy niż zalecane 14 dni, jeśli zaś chcemy ją powtórzyć powinniśmy zrobić to dopiero po upływie miesiąca od wcześniejszego cyklu.
Tak samo jak w przypadku różnego rodzaju innych diet tak samo i dieta norweska wymaga dyscypliny i ścisłego trzymania się narzuconych reguł. Rozpoczęta kuracja nie powinna być przerywana, jeśli jednak to nastąpi program należy rozpocząć od początku.

Podstawę diety stanowią jajka i grejpfruty. Należy zjadać je codziennie, przez każdy z 14 dni. Nie jest to jednak wyłączne pożywienie. Aby uniknąć monotonii swój jadłospis wzbogacamy surówkami z selera naciowego, marchewki, pomidora i ogórka konserwowego. Możemy także spożywać mięso: piersi z kurczaka, wołowinę a nawet ryby. Jednak mogą one być tylko gotowane. Całkowicie wykluczamy sól, możemy jeść chleb i zaleca się jedzenie szpinaku na wodzie z łyżką jogurtu.
Dopuszczalne napoje to woda mineralna nie gazowana – 2 litry na dzień, owocowe i ziołowe herbatki, słaba kawa. Olej powinien być całkowicie wykluczony. Zamiast smażenia nasze potrawy pieczemy na ruszcie, w folii lub gotujemy. Jajka czyli sedno diety powinny być wyłącznie gotowane. Stosując tę dietę nie jemy kolacji. Składa się ona z trzech posiłków : śniadania, drugiego śniada i obiadu.


Dieta norweska jest stosunkowo rygorystycznym sposobem odchudzania. Jej skuteczność została potwierdzona, lecz osiągnięcie zamierzonego celu wymaga wiele samodyscypliny, uporu, konsekwencji oraz cierpliwości. Podczas cyklu diety powinniśmy spożywać tylko i wyłącznie produkty dozwolone, ich ilość nie ma aż tak dużego znaczenia. Rzetelna realizacja programu diety pozwoli nam na koniec cieszyć się z zadowalającego efektu.
Dwutygodniowy okres takiego odżywiania powoduje przyśpieszenie przemiany materii, w tym czasie w naszym organizmie zachodzą chemiczne zmiany, które warunkują lepsze i sprawniejsze trawieni pokarmów. Gdy zakończymy cykl nasze łaknienie powinno znacznie zmaleć, zaleca się jednak unikanie produktów bogatych w skrobie.

DZIEŃ I:
Śniadanie: grapefruit, 3 jajka, herbata/kawa
Lunch: grapefruit, 3 jajka, herbata
Obiad: 3 jajka, surówka z warzyw, sucharek, herbata

DZIEŃ II:
Śniadanie: grapefruit, 2 jajka, herbata/kawa
Lunch: grapefruit, 2 jajka, herbata
Obiad: wołowina, surówka z warzyw , herbata

DZIEŃ III:
Śniadanie: grapefruit, 2 jajka, herbata/kawa
Lunch: 2 jajka, szpinak, herbata
Obiad: 2 kotlety z kurczaka (GOTOWANE!!!), surówka z warzyw, herbata

DZIEŃ IV:
Śniadanie: grapefruit, 2 jajka, herbata/kawa
Lunch: grapefruit, surówka z warzyw, herbata
Obiad: 2 jajka, twaróg, gotowany szpinak, sucharek, herbata

DZIEŃ V:
Śniadanie: grapefruit, 2 jajka, herbata
Lunch: 2 jajka, szpinak, herbata
Obiad: ryba gotowana, surówka z warzyw, sucharek, herbata

DZIEŃ VI:
Śniadanie: 2 jajka, grapefruit, herbata
Lunch: sałatka owocowa
Obiad: wołowina, surówka z warzyw, herbata

DZIEŃ VII:
Śniadanie: grapefruit, 2 jajka, herbata
Lunch: grapefruit, zimne mięso z kurczaka, pomidor,
Obiad: grapefruit, zupa jarzynowa, kurczak, pomidor, gotowana kapusta, seler naciowy, herbata


Co myślicie o takiej diecie? Ja dzisiaj zaczęłam, jestem po śniadaniu i mam nadzieję, ze do lipca ubędzie mi chociaż 6-8 kilo :) Będę pisać i informować!

Isolde
 

Isolde

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków :)
Witajcie!
Już mam na wadze 83,1 a dopiero jestem przed śniadaniem w dzień nr 2 :) Ale super!
Życzę Wam udanego chudnięcia! :)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zapewne próba nie była udana. Może była przesada z jajkami - ograniczyłbym ich liczbę do trzech dziennie i to koniecznie z gotowaną kapustą z przecierem popmidorowym
 
Do góry