Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Przyczyny silnego bólu barku.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 mikosik

mikosik

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 01 czerwiec 2012 - 19:42

Witajcie, Forumowicze.

Od jakiegoś czasu zmagam się z kotuzją barku. Chodzi o to, że ramię, szczególnie po jakimś ucisku na to ramię (spowodowane np. leżeniem na tym boku) "wyskakuje" i "pstryka". Byłem już z tym u rehablitanta, miałem ściągane plastrami rehabilitacyjnymi. Po intensywnym wysiłku bół jest silny i ciagnie się od ramienia w innych kierunkach. Ma ktoś jakiś pomysł, co z nim jest? Zaznaczam, że bark nie był wybity, nie uległ nagłym szarpnięciom, ani niczym innym w tym stylu.
  • 0

#2 jacekwie

jacekwie

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:51

Polecam zabiegi lampą Bioptron, regeneruje ona głębokie struktury pomiędzy stawami, leczy przyczy takich dolegliwości, zajmuję się naświetlaniami zawodowo, leczenie może potrwać kilka tygodni, na www.bioptron-zepter.com.pl/9043.html zamieściłem możliwości zastosowania tego sprzętu.
  • 0

#3 witkusia

witkusia

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 11 październik 2012 - 13:54

Ja miałam problem z bolącym karkiem i pozbyłam się go po zakupie poduszki ortopedycznej i wygodnego materaca. Wiem, że bół karku to nie to samo co ból barku ale wiem również, że wygodny sen to podstawa przy wszystkich bólach mięśni i stawów. Polecam sklep www.krainamateracy.pl . Ja mam od nich poduszkę ortopedyczną i materac wysoko elastyczny i mój kręgosłup jest bardzo zadowolony ;)
  • 0

#4 Guest_kabol_*

Guest_kabol_*
  • Goście

Napisano 13 listopad 2012 - 14:58

Miałem dokładnie ten sam problem - radzę wybrać się z wizytą do spa. Chodzę tak co 4-6 tygodni do GoldsGym. To taka siłownia w Warszawie, na Wilanowie, ale mają również własny salon spa. Co tutaj dużo mówić - miejsce jest super. Kiedy podratuję zdrowie, na pewno wrócę do siłowni, bo jeszcze kilka miesięcy temu systematycznie chodziłem na siłownię. Nie mogę się doczekać na powrót do normalności...
  • 0

#5 Kamma_N

Kamma_N

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 459 postów

Napisano 16 listopad 2012 - 08:40

W takiej sytuacji najpierw powinieneś skonsultować się z dobrym lekarzem, zrobić prześwietlenie zobaczyć co i jak. Niestety takie leczenie się samodzielnie w tym wypadku potrafi zaszkodzić, niestety pierwszy lepszy masaż nie jest receptą na wszystko i może spowodować tylko potem większe bóle.
  • 0

#6 Sobombi

Sobombi

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 123 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 14:23

<p>

Witajcie, Forumowicze.

Od jakiegoś czasu zmagam się z kotuzją barku. Chodzi o to, że ramię, szczególnie po jakimś ucisku na to ramię (spowodowane np. leżeniem na tym boku) "wyskakuje" i "pstryka". Byłem już z tym u rehablitanta, miałem ściągane plastrami rehabilitacyjnymi. Po intensywnym wysiłku bół jest silny i ciagnie się od ramienia w innych kierunkach. Ma ktoś jakiś pomysł, co z nim jest? Zaznaczam, że bark nie był wybity, nie uległ nagłym szarpnięciom, ani niczym innym w tym stylu.

Może to jest rwa ramiena. Zalecam zabiegi Trabeuta, diadynamik, lub ultradźwieki
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Dorota9

Dorota9

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 listopad 2012 - 18:00

na pewno pomoże wizyta u lekarza, ale myślę, że sprawdzi sie też taki masażer . W końcu nie bez powodu wybrałeś taki dział forum :)
  • 0

#8 rybka-plum

rybka-plum

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 204 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 11:19

masaże swoją drogą, ale z tego co wiem to dobrze też robi elektrostymulacja. zajrzyj sobie na firmę econova, oni mają masę urządzeń do takich zabiegów w domu. sama mam potworne problemy z kręgosłupem od najmłodszych lat, u mnie to chyba sprawa genetyczna, także coś takiego byłoby wybawieniem..
  • 0

#9 Mike44

Mike44

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 05 styczeń 2013 - 16:19

1. Do lekarza po skierowanie na RTG, jeżeli nic nie wykaże to prywatnie rezonans magnetyczny (około 350zł, bardziej dokładne niż RTG)
2. Z wynikami do ortopedy, najlepiej prywatnie jeżeli masz taką możliwość. To jest najbardziej rozsądne wyjście.

Jeżeli wolisz metodę prób i błędów to poszukaj kogoś kto zawodowo zajmuje się terapią manualną, jest duża szansa że pomoże.
W dalszej kolejności tak jak piszą inni wyżej - bioptron, elektrostymulacja, masaż, magnetostymulacja itd. ale to tylko półśrodki.
  • 0

#10 Oliwiaczarnocka

Oliwiaczarnocka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 kwiecień 2014 - 16:28

1. Do lekarza po skierowanie na RTG, jeżeli nic nie wykaże to prywatnie rezonans magnetyczny (około 350zł, bardziej dokładne niż RTG)
2. Z wynikami do ortopedy, najlepiej prywatnie jeżeli masz taką możliwość. To jest najbardziej rozsądne wyjście.

Jeżeli wolisz metodę prób i błędów to poszukaj kogoś kto zawodowo zajmuje się terapią manualną, jest duża szansa że pomoże.
W dalszej kolejności tak jak piszą inni wyżej - bioptron, elektrostymulacja, masaż, magnetostymulacja itd. ale to tylko półśrodki.

Zgadzam się z przedmówcą. Trzeba zacząć od RTG skontaktować się z lekarzem ortopedą (kompetentnym) lub od razu z doświadczonym rehabilitantem (najepiej pracującym metodami terapii manualnej) Nie można bagatelizować bolesnego barku, ponieważ jeśli okaże się, że Pana schorzenie to tzw. „ zamrożony bark” jak w moim przypadku (jestem stomatologiem to przypadłość bardzo częsta w tym fachu) Rehabilitacja trwa stosunkowo długo, bo do pół roku, ale jeśli będzie Pan miał szczęście trafić w ręce takich fachowców jak ja to po kilku pierwszych spotkaniach odczuje Pan znaczną poprawę :) Mnie polecono rehabilitację w Rehmedis.pl w Warszawie w Alejach Jerozolimskich (tuż przy dworcu centralnym)
Życzę powodzenia. I sukcesywności w ćwiczeniach, które dostanie Pan do wykonywania w domu tak jak powiedziałam to mozolna praca, ale dająca świetne efekty. Ja jestem pod wrażeniem wiedzy, jaką reprezentują rehabilitanci z Rehmedis.
Oliwia Cz.

• 0

#11 brainiak

brainiak

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 30 październik 2014 - 18:59

Hej,

na pewno warto zrobić sobie profesojnalne badania, jeslit o się bedzie jakoś stale powtarzało.

jesli rehabilitacja nie pomaga, to może warto zauwać medycynie wschodniej??

ja chodziłem na masaż wschodni  - i to nie tylko barków ale całego kręgosłupa. mocno wyciska, czułem ze to pomogło  i to nie chwilowo, tylko że ja powtarzałem ten masaż kilka razy, ale jak narazie bóle się nie powtarzają.

tylko ja zalecam, by robvić to u kogos zaufanego, jakiegoś profesjonalisty.

ja dostałem się szybko z polecenia w Warszawie do takiego gabinetu z medycyną chyba wschodnią, mongolską na puławskiej. nie pamiętam dokładnego adresu, ale to było w okolicach aleji lotników. o tyle to było dobre, że tam jest doktor ktory jest też specjalistą medycyny rodzinnej, normalnej, więc to bezpieczniejsze. polecam spróbowac tego typu zabiegów. dla mnie się okazały ok.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 susazka

susazka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 grudzień 2014 - 14:08

Ja bardzo długo cierpiałam na bóle w okolicach barku i odcinka szyjnego i  ewidentnie były to nerwobóle spowodowane przez stres (praca). Zdecydowałam się na masaże w kręg- clinic. U mnie były one poprzedzane naświetlaniem cieplnym, co rozluźniało mięśnie -  podaję numer dla zainteresowanych (061) 820 46 81.

• 0

#13 Zosiaczek

Zosiaczek

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 08:39

Ja słyszałam o takich rehabilitacjach, podczas których rozgrzewa się dane miejsce. To chyba rozgrzewa się specjalnymi lampami.

• 0

#14 Dendrodena

Dendrodena

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 21:54

Najlepiej to zrobić badania tego barku jak nie miałeś robionych i z tym się udać do fizjoterapeuty, albo od razu do fizjoterapeuty i on cię skieruje jakie badania powinno się zrobić jeśli nie wiesz. Ja mogę ci polecić bardzo profesjonalne i skuteczne miejsce w Krakowie na Słomczyńskiego 12 rehabilitacje.org ja się na tej stronie rejestruję. Mi bardzo pomogli i opinii też dużo słyszałam pozytywnych na ich temat.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#15 Fanita

Fanita

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 52 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 18:20

Zdecydowanie do ortopedy a nie szukać rozwiązania na forum. Wiesz,że problem będzie coraz bardziej uciążliwy? Ja też zwlekałam z bólem barku i jak poszłam do lekarza okazało się,ze mam zmrożony bark-  jest to schorzenie charakteryzuje się spontanicznym, nie związanym z urazem pojawieniem się bólu w okolicy barku oraz stopniowym, postępującym zanikiem ruchu w stawie ramiennym prowadzącym do ograniczeń w normalnym funkcjonowaniu. Rehabilitacja trwała sporo czasu ale najbardziej pomogła mi fala uderzeniowa - takie zabiegi wykonują w centrum rehabilitacji Kimed na warszawskiej Pradze. Ja dostałam nauczkę żeby nie czekać jak się coś dzieje więc Tobie również radzę jak najprędzej zmykać do specjalisty.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0