Jaki film wybrać na randkę?

B

bilq

Guest
Witam,

jakiś czas temu miałem zabrać dziewczynę na randkę do kina, jednak wybór filmu wydał mi się jakimś koszmarem... Myślę, że nie jestem jedynym, który ma taki problem. Macie jakieś sprawdzone tytuły? Może konkretne gatunki? Lepiej komedia romantyczna czy może coś strasznego?
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
A dlaczego to ty masz wybierać i tymsamym dyskryminować partnerkę? Ja rozumiem, że ty zapraszasz i wiążesz z tym faktem przywilej wybierania, ale nie lepiej po prostu razem wybrać?
 
B

Blancos

Guest
Randka w kinie jest taka raczej mało pomysłowa i szczerze to radziłbym Ci wymyślić coś innego, ale jak już musi być kino to proponowałbym najpierw dowiedzieć się od dziewczyny, jakie filmy lubi. Moim zdaniem możesz spokojnie zapytać się ewentualnej partnerki przy zapraszaniu ją do kina, jakie gatunki filmów preferuje. Nie widze w tym nic złego:)

Większość dziewczyn, jak mniemam, lubi komedie romantyczne, ale... nie jest to jakaś reguła. Sam znam kilka dziewczyn, które nienawidzą tego typu filmów. Dlatego też najlepiej będzie, gdy albo zapytasz się zapraszanej dziewczyny wprost, albo wysuniesz parę propozycji i pozwolisz jej wybrać:)
 
B

bilq

Guest
Kino to nie ma być pierwsza randka, ale gdy przychodzi ta 5 czy 10 i brakuje "spektakularnych" pomysłów to aż samo się prosi. Tym bardziej, że filmy można oglądać nie tylko w kinie, a odpowiedni potrafi zbudować atmosferę.
 
B

Blancos

Guest
Jejciu, to jak 5 czy 10 to spokojnie możesz się wcześniej wypytać dziewczyny o jej preferencje w tym zakresie:)
 
B

bilq

Guest
nie do końca rozumiem jak Ty sobie wyobrażasz wybieranie filmu? Mam jej zapytać co chce obejrzeć?
Chodziło o to żeby wybrać samemu, ale trafnie...
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Jeśli chcesz wybrać film trafnie to musisz mieć przynajmniej jakiekolwiek pojęcie jakiego typu filmy preferuje ^^.
 
B

Blancos

Guest
Przecież piszę po polsku - możesz się jej zapytać, jakie gatunki filmów lubi (horrory, komedie romantyczne, etc.). W ten sposób nie zaprosisz ją na taki typ filmu, którego ona nie znosi. Potem możesz poszperać w internecie i poszukać, jakie filmy są grane, co ludzie o nich sądzą, etc.

Co Ty widzisz złego w tym, aby się zapytać dziewczyny jakie filmy lubi?

A jak chcesz wybierać samemu to wybieraj samemu, ale zawsze jest ryzyko, że nie trafisz. Nie ma żadnej genialnej recepty - albo w jakiś sposób dowiesz się, jakie filmy Twoja towarzyszka wypadu do kina lubi (najlepiej od niej, moim zdaniem) albo wybierasz w ciemno i nawet pomimo wybrania filmu, który zbiera bardzo pozytywne recenzje możesz zwyczajnie nie trafić w jej gust.
 
B

bilq

Guest
Rozumiem wszystkie Wasze porady, jednak chodziło mi bardziej o konkretne tytuły. Ostatnio np był taki film friends with benefits, który moim zdaniem jest idealny na randkę. Można go śmiało polecić, jest śmieszny, jest w nim wszystko to co lubią dziewczyny czyli miłość + happyend, a jednak można się przy tym pośmiać.

Co do gatunków, to wyobraź sobie, że dziewczyna mówi Ci "lubie horrory" i musisz coś wybrać, coś co nie będzie krwistą sieczką w takim wypadku szukasz konkretnych tytułów, z których będziesz mógł wybrać i to właśnie robię na tym forum.

Pisząc ten temat miałem nadzieję, że macie jakieś sprawdzone tytuły:)
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Wszytsko zalezy o tej drugiej połówki, jednej dziewczynie spodoba się ckliwa komedyjka a inne Avengers. Z koleji inna będzie chciała iść na horror aby się do ciebie poprzytulać, pytanie więc nie jest takie łatwe. Musisz zrobić odpowiedni zwiad :p
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Przede wszystkim niech to będzie cos, co lubi:) Cięzko polecac Ci filmy na chwilę obecną, bo repertuar dość szybko się zmienia i za tydzień mogą już tego nie grać. Jeśli wybierasz się do kina z miłośniczką komedii romantycznych, to nie zabieraj jej na horror i to właściwie podstawowa zasada:) Poza tym..randka, to poznawanie siebie, więc myślę, że nie będzie grzechem jesli powiesz jej "Słuchaj, sprawdziłem, dziś grają to o tej godzinie, o tej godzinie to..." i zapytasz na który z tych filmów miałaby ochotę. Mnie osobiście zaimponowałby fakt, że facet przygotował się do randki i wszystko posprawdzał no a jest na tyle gentelmanem, że podjęcie decyzji pozostawia mnie:)
 
B

bilq

Guest
Chyba macie racje, nie ma recepty na zawsze dobry film na randkę...
Najlepiej po prostu pozwolić decydować kobiecie:)
 

NoCompromise

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
116
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Obrzeża =)
Najlepiej po prostu pozwolić decydować kobiecie:)
Nie tyle pozwolić decydować - co po prostu wybrać razem, wspólnie. Bo oddając jej całkowicie inicjatywę pokazujesz, że w ogóle się nie znasz. A co gdy ona powie, że sama nie wie lub gorzej (mało prawdopodobne, ale jeśli...) "No proszę Cię, nie znasz żadnego dobrego filmu? Co z Ciebie za facet..." :) Trafiają się i takie egzemplarze, lepiej podjąć wspólnie decyzję i wtedy masz pewność, że też coś dodałeś od siebie. I nie zgadzaj się na wszystko, co ona powie. Twoje zdanie też się liczy - pokazujesz, że jesteś naprawdę stanowczy, ale zarazem słuchasz czyjegoś zdania. Kobiety to lubią :)

Powodzonka na randce :)
 

E-kwiaty

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2011
Posty
415
Punkty reakcji
5
No to racja,ciężko polecać film jeżeli nie znamy gustu Twojej partnerki. Może przełam stereotyp i nie proponuj komedii romantycznej tym sposobem możesz ja zaskoczyć:)
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Może jakaś komedia żebyście się oboje odbrze bawili, teraz do kin wchodzi film po tytułem hmmmm... "Jak urodzic i nie zwariować" zapowiada się dobrze, tak więc może idzcie na niego/.
 

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
32
Miasto
pod krą...
a wziąć kocyk, zrobić kanapki i iść na trawkę to nie łaska?? :)

jeśli film  okaże się klapą zawsze można z niego wyjść, i pójść gdzie indziej.

Gorzej jak oboje byście siedzieli i udawali zainteresowanie.
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
a wziąć kocyk, zrobić kanapki i iść na trawkę to nie łaska??
Właśnie :) nie jest ważne, na jakim filmie się jest - ważniejsze jest, z kim. Ale są lepsze sposoby spędzania czasu z ukochaną, niż oglądanie filmu :)

Jeśli jesteście dla siebie bliscy, na pewno nie będzie tak, że dziewczyna wyśmieje Twoje niezdecydowanie w tej kwestii.
 

Mroczny Ktoś

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
56
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Wybierz się na jakiś dreszczowiec – będziesz miał wiele okazji… :p
 
Do góry