Monopody

V jak Vendetta

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Siema,

Tak sobie myślę i tak się zastanawiam: używacie monopodów? Myślicie, że to praktyczna rzecz?
W sumie mam statyw, ale czasem mam na plecach za dużo sprzętu, żeby go ze sobą zabierać, a taki monopod jest o połówę (jeśli nie więcej) lżejszy, no i znów nie taki drogi (klik).

Macie, uzywacie?
 

jedrek7

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Witam. Może nie wiele i nie wszystko napiszę na ten temat, lecz coś tam napiszę.
Jest na pewno lżejszy i mniejszy. Nie zrobisz na nim zdjęć takich jak np. wymagających ustawienia statycznego i a przy tym użycia pilota. ( chyba logiczne). Czasami można cyknąć fotkę sporo nad głowami zasłaniających osób. Można również aparat włożyć gdzieś w głęboką, prawie niedostępną dziurę. To tyle na razie, a teoretycznie to, statyw to statyw a monopod, to monopod. Pozdrawiam, zaczek7.
 
J

jadwinia

Guest
Nie mam, ale fajna opcja, zwłaszcza, że ja jestem niska i nie mam możliwości robienia zdjęć np nad głowami tłumu ;p bo nic nie widzę, a trzymając aparat w górze, w rękach to i tak w większości przypadków łapie mi głowy ludzi stojących przed mną ;p chyba dopiszę to na listę potrzebnych rzeczy.
 
Do góry