Na co dziewczyny zwracają uwagę u chłopaków? :D

dankino

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
56
Punkty reakcji
1
Miasto
I tak nie znasz :-D
Cześć wszystkim!
Po długiej nieobecności na owym forum postanowiłem ,że tak powiem odświeżyć temat pt. ,,Na co dziewczyny zwracają uwagę u chłopaków" i tutaj proszę o wypowiedź płeć żeńską. :eek:czko: Zależy mi na takich najważniejszych cechach jakie powinien posiadać chłopak aby mieć szansę u danej dziewczyny.
PS. Sorry jak pomyliłem dział chociaż uważam ,że ten temat ma po części związek z tym działem. :D
 

Attachments

  • myśliciel(2).gif
    myśliciel(2).gif
    12,3 KB · Wyświetleń: 5

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
32
Miasto
pod krą...
Mówisz o zainteresowaniu czy miłosci?

Mnie wystarczy aby miał na imie Kuba urodzil sie 1993 był z Gliwic a na nick chromosom.

A tak troche inaczej, to po co wogle pytasz?

pamietam jak ja kiedys napisalam krotko i do rzeczy

inteligentny idealista, facet ktory w cos wierzy i czegoś broni tak naprawde nie na pokaz ma w sobie prawdziwa energie
 

dankino

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2012
Posty
56
Punkty reakcji
1
Miasto
I tak nie znasz :-D
Między innymi chodziło mi o miłość. A pytam się dlatego, iż jestem po prostu ciekawy, a nie powiem motywacją do napisania tego tematu był także inny temat z tego forum pt. ,,Ona ładna, a on nie!" Swoją drogą musisz być wartościwą dziewczyną skoro dla Cb. najważniejszymi cechami są ,,inteligentny idealista, facet ktory w cos wierzy i czegoś broni tak naprawde nie na pokaz ma w sobie prawdziwa energie" takie jest moje zdanie :D
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Kultura osobista i poczucie humoru, także na swój temat.
Przeczytanych "kilka" ksiażek.
Jakaś pasja!
Czyste buty, zdrowe zęby i zadbane dłonie.
Na początek powinno jej wystarczyć...
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Dłuuuuugie włosy :zakochany: :D
To jak wobec mnie się zachowuje, jak mnie traktuje. Czy jest odpowiedzialny, posiada jakąś pasję. Poza tym kultura osobista, no i poczucie humoru. Cenię sobie również szczerość.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
Wygląd, pieniądze. Wszystko inne to tylko wymówki.
 
S

*Solo Lee*

Guest
Dłuuuuugie włosy

Bawią mnie takie teksty...

A jak poznasz faceta z długimi włosami, a On potem zetnie włosy na krótko - to przestaniesz go kochać? :p

Wygląd, pieniądze. Wszystko inne to tylko wymówki.

...władza, seks... a miłość się nie liczy? Gratuluję Hauser zdrowego podejścia. :p

Zależy mi na takich najważniejszych cechach jakie powinien posiadać chłopak aby mieć szansę u danej dziewczyny.

Zależy jaką dziewczynę spotkasz. Każda wymieni takie cech jak "kultura osobista, odpowiedzialność, szczerość, poczucie humoru, itd..." Ale tak naprawdę chodzi o to, żeby dziewczyna poczuła, że facet ma to COŚ.

-----------------------

ps. Niech mi ktoś poprawi przecinki w tym poście :p
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Z "cosiem" się zgodzę.
@Solo Lee pytanie brzmi - "Na co dziewczyny zwracają uwagę u chłopaków?" , więc na nie odpowiedziałam. Nie ma co kogo oszukiwać, że wygląd, pierwsze wrażenie nie ma znaczenia.

Oczywiście to nie znaczy, że każdy facet z długimi włosami mi się podoba. Tutaj bardziej chodziło mi o te pierwsze wrażenie. Bo potem kultura osobista i pasja, wspólne zainteresowania są decydujące.

Przyznam, że nigdy nie miałam takiej sytuacji o jakiej wspominasz, bardziej chłopak sam zdecydował, że sobie zapuści^^.
 

Pain

Bydlak bez serca
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1 348
Punkty reakcji
131
...władza, seks... a miłość się nie liczy? Gratuluję Hauser zdrowego podejścia. :p

Ludzie nie potrafią kochać. Są nieliczne wyjątki, ale ludzie z reguły nie potrafią kochać. Tkwij dalej w swej idylli :]
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Mnie wystarczy aby miał na imie Kuba urodzil sie 1993 był z Gliwic a na nick chromosom.
Mnie u dziewczyny wystarczy, żeby urodziła się 29 kwietnia 1991 i miała nick lightinside :)
Bawią mnie takie teksty...

A jak poznasz faceta z długimi włosami a On potem zetnie włosy na krótko - to przestaniesz go kochać? :p
Zwróć uwagę, że w cytowanej wypowiedzi pojawiły się również inne cechy, na które użytkownik zwraca uwagę :)
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Wygląd, pieniądze. Wszystko inne to tylko wymówki.

100% Racji. Dzisiaj dla kobiet liczy się tylko kasa. Owszem, może czasem trafi się jakiś wyjątek ale trzeba mieć wielkie szczęście żeby na taką trafić.
 

*czarna_owca*

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
163
Punkty reakcji
1
Wiek
29
100% Racji. Dzisiaj dla kobiet liczy się tylko kasa. Owszem, może czasem trafi się jakiś wyjątek ale trzeba mieć wielkie szczęście żeby na taką trafić.
Jak ja lubię jak ktoś tak genialnie generalizuje. -.-
Wiadomo, ze takie kobiety są, ale nie przesadzajmy. Czasem wygodniej tak myśleć, nie? Nie trzeba się zbytnio wysilać.


Na początku zwracam uwagę na uśmiech (o ile się uśmiecha ;D), ogólnie na wyraz twarzy. No i na ubranie w sumie, bo czasem ono potrafi powiedziec trochę o człowieku.
 

AjDżej

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
145
Punkty reakcji
8
Najlepiej wszystkie kobiety wrzucić do jednego wora i powiedzieć, że liczą się tylko pieniądze i wygląd.
Coś mi się tutaj zdaję, że większość facetów zwraca uwagę tylko i wyłącznie na wygląd u kobiet. Ale nie o tym mowa - faktycznie :)

Co do tematu, aby zwrócić uwagę na mężczyznę to musi wyglądać schludnie. Po głębszym poznaniu dochodzi kilka innych aspektów. Od mężczyzny oczekuję o wiele więcej niż 'super' wygląd i pieniądze. Pieniądze są ważne - jasne , ale jak się tworzy rodzinę - tyle w tym temacie. A co mi po wyglądzie jak jest idealny pod tym względem a w głowie ma siano. No nic :) .
 
S

*Solo Lee*

Guest
100% Racji. Dzisiaj dla kobiet liczy się tylko kasa. Owszem, może czasem trafi się jakiś wyjątek ale trzeba mieć wielkie szczęście żeby na taką trafić.

No to ja mam wielkie szczęście :D

@Solo Lee - odnoszę dziwne wrażenie, że to miała być taka mała złośliwość w moim kierunku

Była, ale to nic osobistego :p po prostu uważam, że to gdzie stawiam przecinki to moja prywatna sprawa i ostatnio jestem zdekoncentrowany i słabo mi idzie z tymi przecinkami :) Oczywiście zwróciłem uwagę na link odnoszący się do zasad stawiania przecinków - dziękuję :)


Zwróć uwagę, że w cytowanej wypowiedzi pojawiły się również inne cechy, na które użytkownik zwraca uwagę

Zwróciłem uwagę :)

Ludzie nie potrafią kochać. Są nieliczne wyjątki, ale ludzie z reguły nie potrafią kochać. Tkwij dalej w swej idylli

A więc ja i moja dziewczyna jesteśmy wyjątkami które tkwią w idylli - dobrze nam tam. Tez powinieneś poszukać takiej cudownej dziewczyny jak moja, może wtedy znowu uwierzysz, że miłość to nie tylko pieniądze i wygląd - czego z całego serca Ci życzę :)

@Solo Lee pytanie brzmi - "Na co dziewczyny zwracają uwagę u chłopaków?" , więc na nie odpowiedziałam. Nie ma co kogo oszukiwać, że wygląd, pierwsze wrażenie nie ma znaczenia. Oczywiście to nie znaczy, że każdy facet z długimi włosami mi się podoba. Tutaj bardziej chodziło mi o te pierwsze wrażenie. Bo potem kultura osobista i pasja, wspólne zainteresowania są decydujące. Przyznam, że nigdy nie miałam takiej sytuacji o jakiej wspominasz, bardziej chłopak sam zdecydował, że sobie zapuści^^.

Ja po prostu nie rozumiem jak można zwracać uwagę na długość czy kolor włosów, dlatego napisałem ironicznie. Takie rzeczy jak długość włosów się zmieniają i nie ma sensu ograniczać się w poszukiwaniach kogoś bliskiego, tylko do osób o konkretnym kolorze włosów czy oczu :) Nigdy bym nie wpadł na to by nie uwzględnić dziewczyny do bliższego poznania się, tylko dlatego, że wcześniej wymarzyłem sobie dziewczynę o czarnych włosach a ona była by blondynką. :)
 
B

Blancos

Guest
A co do tematu - ludzie, przestańcie na litość boską generalizować.

Owszem, bardzo dużo dziewczyn zwraca uwagę na kasę, pozycję społeczną, zawadiacki styl bycia i urodę - czyli raczej takie mało górnolotne rzeczy, aczkolwiek pewna część kobiet rozumuje nieco inaczej. Z kolei wielu facetów myśli tylko o seksie, a więc zwraca uwagę na fajny tyłek, piersi, figurę, łatwość, etc. Niemniej - pewna część facetów taka nie jest. Osobiście powiedziałbym, że powinno się ustalić, że w tej materii generalnie jest remis i ilość płycizny po obu stronach jest mniej więcej równa, nie ma bowiem sensu kłócić się, kto jest lepszy, a generalizowanie i zakładanie, że jak np. chcesz poderwać fajną dziewczynę tu musisz być wytutuowanym macho z kaloryferkiem, opalenizną, nowiutkim ferrari i milionem na koncie to po prostu głupota.

Niemniej, nie ma co się oszukiwać - każdy człowiek, co by nie mówił, zwraca jakąś tam, mniejszą lub większą, uwagę na wygląd swojego potencjalnego partnera. Oczywiście nie tyczy się to osób, które mają bardzo poważne problemy ze wzrokiem. Wygląd można rozumieć różnorako - jedna osoba bardziej patrzy na ubiór, inna na rysy twarzy, trzecia na sylwetkę, inna jeszcze na jakieś inne rzeczy. Ludzie generalnie mają zróżnicowane gusta i to, co jednej osobie może się w ogóle nie podobać, dla drugiej może być naprawdę piękne, etc.

Ludzie różnią się w zakresie podejścia do wyglądu zasadniczo w jednej kwestii - jak istotny i determinujący jest to czynnik. Co mam na myśli? Ano, dla jednych osób bezwzględnie konieczne jest to, aby partner zniewalał ich z nóg wyglądem i nie zaakceptują niczego, co nie wywoła takiego efektu, dla innych (większości, moim zdaniem) partner musi się zwyczajnie podobać (=mieć to coś), a dla jeszcze innych wystarczy, że nie jest totalną antytezą ich gustu. Idąc dalej - część osób będzie dyskwalifikowała wszystkie osoby, które nie spełniają ich wyobrażeń dotyczących wyglądu już na starcie, podczas gdy część osób będzie dopuszczać (w różnym stopniu) możliwość, że może mimo tego, iż dany przedstawiciel płci przeciwnej nie jest zbyt atrakcyjny, przy bliższym poznaniu może okazać się świetny.

Prawda jest taka, co do wyglądu, że w większości wypadków, wraz z czasem, nawet najpiękniejsza osoba powszednieje i nawet najbrzydsza normalnieje. Im dłużej przebywamy w czyimś towarzystwie, tym bardziej przyzwyczajamy się do wyglądu tej osoby. Z tego też powodu, jak i dlatego, że wygląd ludzi się czasami zmienia, związki oparte jedynie na fizyczności absolutnie nie mają szans na przetrwanie i jeżeli chce się budować z kimś coś trwałego to trzeba liczyć na to, że przebrnie się przez kryterium wyglądowe z na tyle dobrą oceną, by mieć szansę kogoś oczarować też innymi rzeczami.

Co do charakteru - są cechy, które generalnie można uznać za powszechnie postrzegane za pozytywne - np. szczerość, poczucie humoru (tu akurat występują gigantyczne różnice między ludźmi), ale większość wymaganych cech zależy od konkretnej osoby - ot, jednej dziewczynie będzie odpowiadał chłopak troskliwy, romantyczny, spokojny i grzeczny, a inna będzie wolała niesfornego, stanowczego, konkretnego i niezbyt uczuciowego. Tu naprawdę nie ma reguły.

Tak naprawdę... najważniejsze w tym wszystkim jest to, czy dwójce osób będzie się ze sobą fantastycznie rozmawiać i spędzać czas. Bez tego nie da się raczej zbudować niczego na dłużej. Jeżeli spotkasz dziewczynę, z którą będziesz uwielbiał spędzać czas i z którą będziesz mógł rozmawiać w nieskończoność, a ona będzie uważała tak samo, to spora szansa, że (zakładając, że nie jesteś totalnie nie w jej typie i że jest wolna) wcześniej czy później się w sobie zakochacie:)
 

kaiser

where is my mind?
Dołączył
19 Grudzień 2011
Posty
736
Punkty reakcji
30
Miasto
Warszawa
nie jestem kobietą, ale się odezwę :D

kasa i pozycja :D
wygląd ma mniejsze znaczenie, na zasadzie "niski mężczyzna z grubym portfelem staje się wysoki" :D to jest coś, co miliony lat ewolucji utrwaliły w mózgu kobiety, facet musi zapewnić bezpieczeństwo oraz dostarczyć niezbędnych środków do życia - to jest minimum potrzebne do założenia gniazda :D
oczywiście, te "niezbędne środki" to dla jednych będzie wynajęta kawalerka i stała pensja, a dla innych letnia rezydencja na Lazurowym Wybrzeżu.
ale generalnie każdej miękną nogi, kiedy zatrzyma się przy niej koleś z czerwonym porszaku pachnący perfumami D&G :D nawet jeśli jest łysy :D :D
 

lightinside

Bywalec
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
352
Punkty reakcji
38
Wiek
32
Miasto
pod krą...
Nie jesteśmy w markecie, do prawie wszystkich użytkowników wypowiadających sie tu.

O miłości nie decyduje, zasobność portfela, wygląd, lecz coś zdziebko innego-dusza .

Nie każda dusza pasuje do każdej duszy, taka prawda i tylko to sie liczy nie każdy pasuje do każdego

tylko jedna osoba pasuje do jednej.
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Nie jestem kobietą, ale się odezwę (jak kaiser) :D

Jeśli mówimy o kobietach +20 , a nie np. gimnazjalistkach no to wydaje mi się, że jednak jest to mix pt. pozycja społeczna + kasa, co ładnie zresztą określa się mianem "bezpieczeństwo". (i pod to bezpieczenstwo podchodzi w XXI wieku np. wizyta w SPA ;) :p ) . Powiedzmy do tego jeszcze wygląd jako taka pierwsza iskierka sprawiająca, że obie strony będą mialy chęć zainteresowania się sobą.

Oczywiście to wszystko jest względne. Jak np. dziewczę w ogóle nie ma pieniędzy, i koleżanki wokół też nie, no to niemalże każdy facet coś tam robiący będzie tym, który "ma jakąś pozycję". Natomiast jeśli np. dziewczę obraca się w środowisku, gdzie każda koleżanka buduje z chłopakiem dom (nie ważne, że wszystko na kredyt), no to ona nigdy nie wybierze jakiegoś dajmy na to studenta, któremu średnio idzie, nawet jeśli to będzie ogarnięty gość. Tylko będzie ciśnienie, aby ten dom mieć - jak dziecko, które nie rozumie, że na coś nie stać :D Generalizuję ? Na pewno tak, ale poznałem wiele takich kobiet, co wiecej kumple w związkach małżeńskich tylko to potwierdzają. I nie są to jakieś patologiczne przypadki. Tak po prostu jest. Kobiety w dążeniu do tego, aby nie być w środowisku koleżanek "najgorsze" potrafia być bardzo bezwzględne i naciskać facetów tak jak tylko się da, aby dopiąć swego. W ogóle mam wrażenie, że taka statystyczna kobieta ma znacznie większe ciśnienie na kasę, niż jakiś tam statystyczny facet, któremu najczęściej wystarczą jakieś tam cztery ściany do funkcjonowania. Są jakieś wyjątki ? Hmm na kilka związków, w których znam kobiety dość dobrze, jest na pewno jeden wyjątek. Nie wiem czy do dużo - wydaje mi się, że malutko bo wszystkie te kobiety są naprawdę fajne, ale jak się okazuje kwestie finansowe potrafią być mroczną stroną i swoistym tabu w związku. Czyli krótko - liczą się pieniądze / status społeczny.

Zresztą wg mnie to nie jest jakieś odkrycie na miarę ameryki - im szybciej chłopak zda sobie z tego sprawę, tym łatwiej przełknie tą gorzką pigułkę i zrozumie, że miłość miłością, ale bez kasy prędzej czy później ta miłość się skończy, albo nawet nie będzie szansy na jej zaistnienie.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Miłość, jak to pięknie brzmi. Szkoda tylko, że w oczach niewiast miłością można nazwać związek z kimś, kto ma prawo jazdy i może robić za szofera. Kimś, kto jest silny i wszystkie inne będą zazdrościć, a inni faceci do niej nie podskoczą. Kimś, kto ma dobrą pracę i ludzie dzięki temu nie będą gadali, że jest z darmozjadem. Nie masz prawa jazdy, czy samochodu? Idź w cholerę, jestem tak piękna, że znajdę kogoś, kto ma. Nie jesteś dobrze zbudowany? Idź w cholerę, jestem tak piękna, że znajdę kogoś, kto jest. Nie masz dobrej pracy i nie możesz mi zapewnić życia na poziomie? Idź w cholerę, jestem tak piękna, że znajdę kogoś, kto ma i może - żadna psyjaciułka nie będzie się ze mnie śmiała, że znalazłam jakąś ciamajdę. A jak jeszcze palisz papierosy? O zgrozo, nie będę przecież chodzić z popielniczką. Idź w cholerę.

Aby uniknąć kretyńskich oskarżeń, od razu zaznaczę - nie, nie mówię o każdej, tylko o około 90% żeńskiej populacji z krajów cywilizowanych, gdzie ustalanie mezaliansów przez rodzinkę nie wchodzi w grę. Jasne, są jakieś rozgarnięte w rzeczywistości. Niestety biorąc pod uwagę statystyki wynikające z moich obserwacji, wolę być sam i jedynie się gapić, niż latać za obłudnicami i hipokrytkami nawijającymi o uczuciach, emocjach, kwiatkach i sławnym tym czymś. Potem wmawianie chłopakowi, że jest taki fajny, miły, uprzejmy, albo w opozycji tajemniczy i nie gadający za dużo. Że jak to możliwe, iż nie ma dziewczyny? Wszystkie przecież powinny za nim latać. To dlaczego ona do kwy nędzy nie polata? Szkoda, że nie jestem gejem.
 
Do góry