Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsza ekranizacja książkowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Jacek78

Jacek78

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 22 maj 2012 - 11:01

Tak sobie ostatnio myślałem, jaka jest najlepsza ekranizacja książkowa. Przez najlepsza nie rozumiem tutaj wierne przeniesienie książki na ekran ( w wielu przypadkach jest to b. trudne) a dobrą kinową interpretacje książki. Dla mnie np. taką dobrą intepretacją jest:

-Wojna światów
-Wiehikuł Czasu
-Biwa o Ziemię

A waszym zdaniem co jest dobrą kinową interpretacja, podzielcie się ?
  • 0

#2 Bluesia

Bluesia

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2124 postów

Napisano 22 maj 2012 - 14:23

- "Pachnidło"
- "Potop", "Pan Wołodyjowski", ale na pewno nie "Ogniem i mieczem"
- "Władca Pierścieni"
- "Dziewczyna z tatuażem" czy jak kto woli : "Milenium : Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"
i pewnie wiele by się jeszcze znalazło zarówno na plus, jak i na minus.
  • 0

#3 Insignia

Insignia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 22 maj 2012 - 16:43

Władca pierścieni jest deczka okrojony i mocno zmodyfikowany. Jako film jest ok, ale w odniesieniu do ksiąg Tolkiena ma się średnio.

Podobają mi się ekranizacje marvelowskich komiksów: Punisher, X-Men, Avengers... itd. :)

Użytkownik Insignia edytował ten post 22 maj 2012 - 16:47

• 0

#4 Jacek78

Jacek78

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 22 maj 2012 - 16:58

Władca pierścieni jest deczka okrojony i mocno zmodyfikowany. Jako film jest ok, ale w odniesieniu do ksiąg Tolkiena ma się średnio.

Podobają mi się ekranizacje marvelowskich komiksów: Punisher, X-Men, Avengers... itd. :)

Nie znam osobiście komiksu który jest idealnie zekreanizowalny, jak to tej porty dla mnie najlepsze ekranizacje komiksów to Batmany nolana i Averages
  • 0

#5 Insignia

Insignia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 22 maj 2012 - 17:05

Fakt, też nigdy nie widziałam idealnej ekranizacji komiksu i wątpie, że w ogóle istnieje idealna ekranizacja czegokolwiek :)
Ale Władca pierścieni to świętość :P
  • 0

#6 Jacek78

Jacek78

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 22 maj 2012 - 17:09

Wstyd się przyznać ale jak do tej pory nigdy nie czytałem Władcy Pierścieni, żadnej części. Jakoś tak wyszło, kiedyś próbowałem ale spełzło to na niczym. Wiem że Władca jest "częściowoą" ekranizacją książki ale i tak jest mocny i robi swoje. Jestem ciekaw jak wyjdzie hobbit, bo zwiastun jest b.dobry i myślę (mam nadzieje) że film będzie taki sam.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Leśny dziadek

Leśny dziadek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 54 postów

Napisano 22 maj 2012 - 17:45

jak wcześniej czytam książkę, a potem oglądam film, to takowy już mi się nie podoba, nie pasuje mi do książki
  • 0

#8 Caleb

Caleb

Forumator

• VIP
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8965 postów

Napisano 23 maj 2012 - 07:44

Fakt, też nigdy nie widziałam idealnej ekranizacji komiksu i wątpie, że w ogóle istnieje idealna ekranizacja czegokolwiek :)
Ale Władca pierścieni to świętość :P

Z komiksami jest trudna sprawa. Choć - powiedzmy sobie szczerze - u nas albumy o superbohaterach nie są postrzegane jako nad wyraz ambitne produkcje, to w Ameryce temat rozwinął się to do tego stopnia, że powstały całe wielowątkowe uniwersa. Tam niektóre marki typu X-Men potrafiły być wręcz ideologicznymi dla fanów. Hollywood wszystko spłyca do filmu akcji, chlubnym wyjątkiem jest np. seria z Batmanem, niemniej dla mnie kinowe wersje komiksów mają niewiele wspólnego z oryginałami.
  • 0

#9 Insignia

Insignia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 23 maj 2012 - 15:43

Jestem ciekaw jak wyjdzie hobbit, bo zwiastun jest b.dobry i myślę (mam nadzieje) że film będzie taki sam.

Też jestem bardzo ciekawa jak im to wyjdzie :) Już nie mogę się doczekać. A niech tylko spróbują spieprzyć, to zamorduję x)

Z komiksami jest trudna sprawa. Choć - powiedzmy sobie szczerze - u nas albumy o superbohaterach nie są postrzegane jako nad wyraz ambitne produkcje, to w Ameryce temat rozwinął się to do tego stopnia, że powstały całe wielowątkowe uniwersa. Tam niektóre marki typu X-Men potrafiły być wręcz ideologicznymi dla fanów. Hollywood wszystko spłyca do filmu akcji, chlubnym wyjątkiem jest np. seria z Batmanem, niemniej dla mnie kinowe wersje komiksów mają niewiele wspólnego z oryginałami.

Zgadza się. Ale z drugiej strony, gdybym ja miała nagrać film na podstawie oryginalnej marvelowskiej serii X-Mena i uchwycić wszystkie szczegóły, to ten film trwałby pewnie 48 h. xD
  • 0

#10 Jacek78

Jacek78

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 24 maj 2012 - 07:18

Wogule nie orientuje się w komiksach, i tak sobie myślalem ,wiecie jakię są jeszcze komiksy marvela które nie zostały przeniesione na ekran, które są palnowa do ekranizacji ? itp. Chociaż bardzo często niszczą fajne komksowe motywy na ekranie np. Ghost Rider 2 to papka, pierwsza część trzymała poziom, druga to dno.
  • 0

#11 Insignia

Insignia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 24 maj 2012 - 11:44

Nie mam pojęcia, czy jeszcze jakiś wontek marvelowskiego słowa rysowanego nie został przerobiony na film, albo chociaż na kreskówkę. Wątpię w to. Przynajmniej wszystkie wydania papierowe Marvela, które miałam w rękach, doczekały się swoich ekranizacji.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Bluesia

Bluesia

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2124 postów

Napisano 24 maj 2012 - 19:59

na nie zdecydowanie "Pan Tadeusz" oraz nowa wersja "W pustyni i w puszczy"
  • 0

#13 Addam...

Addam...

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada.

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6585 postów

Napisano 24 maj 2012 - 21:00

"Mechaniczna pomarańcza" (mi bardziej się podobała niż książka, również bardzo dobra).
"2001: Odyseja kosmiczna" - również bardziej mi się podobał film niż książka.
  • 0

#14 Jacek78

Jacek78

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 25 maj 2012 - 07:48

Ogólnie Polskie ekeranizacje książkowe oprócz tyh stamtochych historyczno-powieściowych są słabe, co mnie boli to zniszczenie wiedzmina. Polska ma wielu pisarzy wspaniałych pisarzy sience-fiction i fantasy, lecz niestety żadna z książek nie jest na ekranie a jets ich odgroma i są wręcz idealne na scenariusz filmowych. Warto podać takie przykłądy jak: Apokalipsa według Pana Jana, Achaja i wiele, wiele innych wspałałych pozycji.
  • 0

#15 Insignia

Insignia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 25 maj 2012 - 13:33

Ogólnie Polskie ekeranizacje książkowe oprócz tyh stamtochych historyczno-powieściowych są słabe, co mnie boli to zniszczenie wiedzmina. Polska ma wielu pisarzy wspaniałych pisarzy sience-fiction i fantasy, lecz niestety żadna z książek nie jest na ekranie a jets ich odgroma i są wręcz idealne na scenariusz filmowych. Warto podać takie przykłądy jak: Apokalipsa według Pana Jana, Achaja i wiele, wiele innych wspałałych pozycji.

Czasami lepiej żeby książka pozostała księżką, niż jeżeli ktoś miał by ją zbeszcześcić na ekranie :)
  • 0

#16 Jacek78

Jacek78

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 27 maj 2012 - 21:29

Właśnie, nasz może jakieś wtopy przeniesienia książki na ekran kinowy\telewizyny. Chodzi mi konkretnie o książki nie o komisky, moim zdaniem taką wtopą był wiedzmin. Z zagranicznych pozycji jak na ten momnet nie moge nic skojarzyć
  • 0

#17 Insignia

Insignia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 28 maj 2012 - 13:12

"Miasteczko Salem", "Cmentarz zwierząt" S. Kinga - zmasakrowali to na ekranie. Ale są i fajnie zekranizowane jego książki "Lśnienie", "Zielona mila", "Skazani na Shawshank"...
  • 0

#18 Jacek78

Jacek78

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 29 maj 2012 - 08:15

Mnie akurat osobiście bardzo podobała się ekranizacja Miasteczka Salem, Cmentarz zwierząt-nie widziałem. O Lśnieniu, Zielonej mili oraz Skazani na Shawshank nie będę mówił bo każdy powinien wiedzieć że to arcydzieła kina ;)
  • 0

#19 Insignia

Insignia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 55 postów

Napisano 29 maj 2012 - 14:24

Miasteczko Salem jak dla mnie to taki kicz. Nie oddaje w ogóle tego co ujete jest w książce. Pomijając kiepską grę aktorską. Ale to być może tylko moje skromne, osobiste odczucie... Przypomniała mi się jeszcze "Carrie" "Dzieci kukurydzy" i "Misery" S Kinga - były ok :) Filmy o Hannibalu Lecterze na podstawie serii powieści Thomasa Harrisa też były ok. I genialna rola Antonego Hopkinsa :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 matrioszka

matrioszka

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 177 postów

Napisano 31 maj 2012 - 18:51

Fight Club (Podziemny krąg) - podobał mi się bardziej niż książka, :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0