lęk przed spotkaniem z nim...

Złota Rybka93

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
96
Punkty reakcji
0
Witam. Mam taki problem, od 3 tygodni piszę z fajnym chłopakiem, z którym się chyba świetnie dogadujemy. Gdy piszemy ze sobą jest bardzo fajnie, zależy mi na nim, i myślę, że mu na mnie też... Problem tkwi w tym, że oboje jesteśmy nieśmiali i małomówni, dlatego boimy się spotkać. Żeby nie zawieść się na wzajem i żeby nasza znajomość nie skończyła się na jednym spotkaniu - po prostu, żeby nie stracić tego co mamy... Ale nie chcemy tylko pisać. Tutaj mam więc do Was pytanie: co robić? Powinniśmy się już spotkać? Tak bardzo się boimy, że nic z tego nie wyjdzie... Gdzie się umówić, jak się zachowywać?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Zachowywać normalnie. Gdzie, zależy od was.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Jak będziecie tylko pisać to wasza znajomość też się skończy. Albo Ty poznasz kogoś, albo on. Pisanie sms, czy na gg nie zastąpi Ci czułości, dotyku itp.
 

loniasek

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2011
Posty
261
Punkty reakcji
8
Wiek
30
Miasto
Malbork
j/w. Nie powinniście się bać, że nie będziecie mieli o czym pogadać, bo zawsze się coś znajdzie, choćby rozmowa o tym, co aktualnie się dzieje (ktoś przechodzi, śmieszna sytuacja na ulicy etc.). Najlepiej gdy spotkacie się jak najszybciej. Powodzenia :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
ja bym zaczekał jeszcze z 2-3 tygodnie góra(optymalne spotkanie według mnie to po okresie 4tyg od poznania) i zaprosił tą osobę do swojego miasta lub też wybrał się do niej. Wszystko zależy od waszych charakterów kto pierwszy się odważy na przyjazd w nieznane.
Mhm... Co do spotkania w ciemno, jeśli dobrze wam się piszę, miło rozmawia to dlaczego by nie? W końcu wygląd fizyczny nie jest aż taki ważny, a potem pewne mankamenty można spróbować poprawić względem drugiej osoby. Zachowuj się swobodnie, ponieważ to ma być luźna rozmowa i masz czuć się dobrze rozmawiając.

A co do miejsca cóż jeśli jesteście z jednego miasta w jakieś kawiarni czy w czymś podobnym, jeśli z różnych to w miejscu przyjazdu(czyli PKS, PKP) będzie najbardziej optymalnie. Potem wybierzcie się wspólnie na miasto.

Moja rada co do takiego spotkania nie stresuj się, jeśli pasujecie do siebie charakterem to na pewno jakiekolwiek wady wyglądu zostaną zamazane przez dobór charakteru. Najważniejsze byś zachowywała się normalnie i miło spędziła ten czas. Początki spotkania będą pewnie ciężkie, ale spróbujcie rozmawiać na banalne tematy, pytać o coś co już wiecie i prosić o rozwiniecie rozmowy kiedyś prowadzonej, nie bójcie się. Jak już przełamiecie lody będzie łatwiej.

Przynajmniej w mojej sytuacji to się sprawdziło, więc radzę z własnego doświadczenia. Życzę powodzenia:)
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Spotkajcie się, skoro piszecie ze sobą jakiś czas i dobrze wam to idzie to znaczy, że macie o czym pisać więc będziecie mieli o czym rozmawiać w realu. Zachowujcie się normalnie. Na początku pewnie będziecie trochę spięci ale z czasem to minie :)
 

Mayte

AlienumMundi
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
1 291
Punkty reakcji
48
Wiek
31
jeśli się wymieniliście to zaczekajcie ten tydzień czy dwa i się spotkajcie, na pewno się polubicie, a reszta tak jak mówiłem vel pisałem wcześniej. Zachowujcie się normalnie:) aha pamiętajcie ludzie na zwykłych zdjęciach wychodzą albo gorzej albo lepiej więc bądźcie przygotowani na jakieś różnice w wyglądzie:)
Powodzenia.
 
B

Blancos

Guest
Jeżeli ma coś między wami kiedykolwiek na poważnie być to prędzej czy później musicie się spotkać - no chyba, że wierzysz w związki przez internet, hehehe:) Jeżeli macie się dogadać na żywo to teraz jest nawet większa szansa niż po jeszcze paru miesiącach pisania, bo jeszcze jesteście sobą zafascynowani:)
 

gosienkapl

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
45
strach jest normalny, przecież tak właściwie wcale się nie znacie
 

Złota Rybka93

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
96
Punkty reakcji
0
A gdy zapadnie ta niezręczna cisza... Może znacie jakieś dobre, sprawdzone teksty, pytania na rozpoczęcie rozmowy na nowy temat?
 

mt7

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Postaraj się zacząć jakiś inny ciekawy temat, do którego miałaś pytanie lub możesz je wymyśleć. Np. Jak pisaliście że lubicie oglądać filmy to jak zapada cisza, możesz zapytać jak film ostatnio oglądał albo jaki chciałby oglądnąć, jakich aktorów czy aktorki najbardziej lubi. Mnóstwo możliwości.
A także możesz powiedzieć coś zupełnie głupiego nawet specjalnie, tak aby ta drugą osobę rozśmieszyć. Np. "No ej, powiedz coś, co taka cisza?".
Dobrze jest mieć takie 2-3 zapasowe pytania dotyczące tej drugiej osoby, o coś czego chcemy się dowiedzieć o niej i w momencie ciszy odrazu je zadać. Np. coś o jego przeszłości albo o jego zainteresowaniach czy charakterze. Lub możesz zapytać się go co on by chciał się dowiedzieć na Twój temat.
Mam nadzieję, że któreś z tych opcji Ci pomogą :)
Co myślicie na taki pomysł, by na randce, no może nie pierwszej, ale zrobić jakieś zawody takie koleżeńskie, nie zaciekła rywalizacja tylko dla zabawy, porzucać do kosza, pościgać się czy coś, moze zagrać w jakąś grę. Mi to chodziło zawsze po głowie. Nagrodą może być buziak. Co Wy na taki pomysł ?
 
Do góry