Coaching - warto?

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Ostatnio coraz popularniejsze są sesje coachingowe, czy faktycznie dają takie efekty jakie reklamują? Z tego co się orientuje to jest to bardzo kosztowne.. warto płacić tyle pieniędzy, czy Waszym zdaniem to ściema?
 

Zenek55

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Coaching? A co to jest, znowu jajaś pop-psychologia? O ile się orientuję, to takie sesje nic nie dają. Kasę się wyda i sie człowiekowi wydaje, że czegoś się nauczył. Z 20 takich lekcji by trzeba, żeby coś się ruszyło...
 

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
no właśnie nie wiem co o tym myśleć, z jednej strony ściema, z drugiej jednak tyle osób za tym szaleje, trafiam na pełno ogłoszeń o coachingu typu szkolenia, no i mnóstwo książek się o tym pojawia. Czy aby nie jest to tylko moda?
 

tetsuo

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
jak ze wszystkim - zależy jak trafisz..
coaching może być narzędziem rozwiązywania konkretnych problemów,
ale jeśli zastanawiasz się nad skorzystaniem z niego 'bo jest wiele reklam i książek' - to jest moda ;-)
 
R

Rent_zbanowany

Guest
Dla mnie coaching to trochę lipa nic konkretnego, lepiej postawić na jakieś praktyczne rzeczy kury grafiki, pozycjonowania, google adword itp. Coś namacalnego co może się przydać :)
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Prawda jest taka, że jak ktoś nad tobą nie stoi, to 99% osób nie podejmie żadnego działania. Wielu ludzi mówi o niezależności, wolności finansowej, rozwoju, a zamiast mówić, powinni coś zrobić. Zaletą coachingu jest to, że ktoś Cię kontroluje i motywuje do pracy.
 
R

Rent_zbanowany

Guest
Motywować może rodzinna i przyjaciele za darmo :)
 

Holistic

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
śląskie
No wypowiedzi są koszmarne, w większości. Mnie pewnego dnia coaching pomógł ekstremalnie, całkowicie odmieniłam swoje życie z substytutu na coś prawdziwego, a o tym że to jest ściema może powiedzieć jedynie kompletny ignorant. Najgorsze jest to, że ludzie którzy kompletnie nie znają tematu wypowiadają się w taki właśnie sposób. Dziś sama jestem coachem i pomagam ludziom odnaleźć sens w życiu, który utracili. Co ważne, każdemu może się to zdarzyć i każdy może sobie z tym poradzić, potrzeba sporo silnej woli i trochę wskazówek. A Ty drogi człowieku, zanim zaczniesz coś negatywnie komentować, sprawdź najpierw z czym masz do czynienia.
 

TMP Mariusz

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem coaching jest dla tych, którzy nie lubią prostych wskazówek, ale cenią sobie swoją niezależność. Wiem trochę na temat coachingu i muszę powiedzieć, że nie jest to szukanie sensu życia, terapia, czy praca tylko dla psychologa, który siedzi na przeciwko klienta i potakuje. Coaching to tak naprawdę pierwsza liga motywowania, polegająca na towarzyszeniu drugiemu człowiekowi w drodze do wydobywania jego potencjału.
 

FestBaba

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Coaching to przede wszystkim podniesienie własnej wartości i rozwinięcie ukrytych talentów np. sprzedażowych.
Jeden seans z takim trenerem to nawet 2200 zł, więc firma inwestuje tylko w tych pracowników którzy generują jej duże przychody.
 

Adam75

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
coaching może się przydać, o ile człowiek jest zmotywowany albo coach nadrabia za dwóch. prawda taka, że jeżeli ktoś nie będzie zwyczajnie chciał, to i coach nie pomoże.
 

kasia735

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Ja byłam bardzo sceptycznie nastawiona do coachingu, ale przypadkiem dostałam się do takiego programu na studiach, który m.in. gwarantuje mi sesje z couchem właśnie. I powiem szczerze, zmieniłam zdanie. Człowiek jest bardzo sensowny, widać, że zna się na swojej pracy i nie wciska kitu. Oczywiście trzeba wykazać minimum dobrych chęci i współpracować - wtedy naprawdę można poukładać sobie wiele spraw i przede wszystkim poprawić jakość życia, nie tylko zawodowego.
 

Dariusz Foint

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Poznań
Motywować może rodzinna i przyjaciele za darmo :)

AKURAT! Z tego co zauważyłem, to w znacznej części polskich rodzin RODZINA I PRZYJACIELE jedynie dołują. Dlaczego? BO NIE ROZUMIEJĄ CO ROBISZ... Jeśli w patologicznej ordzinie ktoś mówi "Tato, mamo, chcę mieć biznes i będe go miał" - to zapomnij o wsparciu i motywacji, w pierwszy miesiąc zostajesz wyklęty, a jak to jest jeszcze biznes typu MLM, to już w ogóle masz "sektę" na plecach - z powodu braku zrozumienia. Gdy jeszcze nieumiejętnie budujesz taki biznes, to i przyjaciele Cię demotywują. A więc motywacja za darmo NIE POZWOLI abyś wyrósł z bagna - bo zazdrość ludzka na to nie pozwoli. A że wiadomo - wszyscy są ekspertami we wszystkim, to z taką motywacją za daleko nei dojedziesz...

KURA KURY NIE NAUCZY BYĆ ORŁEM!!!
 

zprzybyl

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Zgadzam się z Darkiem. W większości przypadków rodzina zadziała odwrotnie - czyli zdemotywuje. Popieram się tu swoim przykładem, jak również kilkoma przykładami znajomych ;/ Niestety - większość ludzi to ludzie małej wiary, a szczególnie osoby w takich rodzinach, w których nigdy nikt nie odważył się na własny biznes.
Na sesji coachingowej miałem przyjemność być gościnnie - uczestniczyłem kiedyś w seminarium w domu kultury, mieliśmy 3 sesje z profesjonalnymi coacherami - jeden Pan nawet ogólnopolskiej sławy i powiem, że potrafią zmotywować, jednak nie każdy coach jest dobrym mówcą więc wybierając sobie coacha za mentora warto prześledzić chyba opinie...
 

Gracja867

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
noToFrugo napisał:
Ostatnio coraz popularniejsze są sesje coachingowe, czy faktycznie dają takie efekty jakie reklamują? Z tego co się orientuje to jest to bardzo kosztowne.. warto płacić tyle pieniędzy, czy Waszym zdaniem to ściema?
Nie jest to tak bardzo kosztowne jak się wydaje, a czasami naprawdę warto porozmawiać z coachem. Trzeba się zorientować ile kosztuje sesja coachingowa i wtedy podjąć decyzję. Ja miałam możliwość uczestniczyć w sesji coachingowej ale w grupowej i byłam bardzo zadowolona zarówno z samej organizacji spotkania jaki i z efektów jakie coaching przyniósł.
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Gdybym tylko miała możliwość skorzystania z tego typu usług chętnie bym spróbowała. Niestety ze względu na finanse pozostają mi jedynie postanowienia noworoczne i praca nad samą sobą.
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Praca nad sobą też jest ważna. Od czegoś bowiem trzeba zacząć. Po pewnym czasie dojdziesz do zadowalających efektów. Coaching to tylko pomoc w zrozumieniu samego siebie, swoich deczji, zachowań, aspiracji.
 

marcin_788

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Samo rozwój jest ważny, coaching może pomóc jeśli wiadomo czego się chce lub zna się kierunek w kórym chce się iść. Dodatkowo należy wubrać TEN dobry coaching
 

markox

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2012
Posty
46
Punkty reakcji
0
Osobiście uważam, że coaching nie jest wart swej ceny. Okej, jeśli już naprawdę nie wiesz co z()robić to można spróbować. Ja jednak nie korzystałbym z takiej formy "pomocy".
 
Do góry