Teza !

Status
Zamknięty.

berryo

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witajcie.

Mam do WAS wielką prośbę ! Z pewnością jest tu sporo humanistów dla których to z czym ja nie mogę sobie poradzić, to bułka z masłem.
Mianowicie, nie mogę wpaść na pomysł jak ma brzmieć teza.

Temat pracy brzmi: Filozoficzne rozważania o samobójstwie i ich odzwierciedlenie w literaturze. Przedstaw różne sposoby podjęcia tej tematyki w wybranych tekstach (np. A Schopenhauera, F. Dostojewskiego, A. Camusa, J.P. Sartre’a, S. Chwina)


Pomożecie?
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
To zależy od tego, czy masz zamiar piętnować samobójstwo, gloryfikować, czy też okazać zrozumienie. Nie bardzo znam stanowisko wobec odbierania sobie życia w wypadku tych ludzi poza Schopenhauerem, a skoro jego wybrałeś, zakładam, że chcesz być bardziej racjonalny a nie stereotypowy. Nie jestem pewien, czy może tak wyglądać teza, ale jeśli jest to możliwe zastosuj cytat. Z tymi tezami zawsze miałem przerąbane.

PS. Możesz też nawiązać do seppuku. Ludzie próbujący odebrać sobie w ten sposób życie, aby seppuku miało sens, pisali pożegnalne wiersze, w których ukazywali, co czują. To też poniekąd filozoficzne rozważania i literatura.
 

berryo

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Opieram się na takich książkach jak : " Zbrodnia i Kara", "Dżuma" oraz "O wolności ludzkiej woli" - Schopenhauer
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Fajnie, ale o to nie pytałem. Średnio mi się chce czytać te książki tylko po to, by Ci pomóc postawić tezę. Odnośnie tego dałem Ci już radę.
 

kmbmg

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2012
Posty
21
Punkty reakcji
1
teza może brzmieć ogólnie np Filozoficzne rozwazania o samobójstwie inspiracją dla twórców literatury, lub : Samobójstwo w lityeraturze jako odzwierciedlenie filozoficznych rozważań, kolejne to np Motyw samobójstwa jako niewyczerpalne źródło inspiracji dla twórców literatury, mam nadzieje że trochę pomogłam ,pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry