Koko Euro Spoko

zdzislaw123

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
W.
Hej,

słyszeliście ten domniemany hymn na Euro "Koko Euro Spoko" zespołu Jarzębina?

Co myślicie?
Jarzębina to zespół ludowy z Kocudzy nieopodal Janowa Lubelskiego. Zespół składa się z samych kobiet w wieku 32 - 82 lata. Kobiety tworzą swój zespół już od 23 lat, a na swoim koncie mają wiele nagród. Jarzębina jest jednym z najbardziej znanych śpiewających grup wschodniej Polski. Ich piosenka "Ko, ko, Euro spoko" najbardziej spodobała się polskim widzom i stała się oficjalnym przebojem polskiej reprezentacji na EURO 2012.
"Koko, Euro spoko" oraz utwory, które zajęły drugie i trzecie miejsce , czyli "Czyste szaleństwo" w wykonaniu Libera i Ino Ros oraz "Piłkarska piosenka" zespołu Qumple, będą wykonywane przed każdym meczem reprezentacji Polski na EURO 2012.
Artyści zaprezentowali się widzom podczas koncertu "Hit Biało-Czerwonych", który odbył się w środę na warszawskim Podzamczu. Laureatów wyłoniono spośród dziesięciu wykonawców, którzy zaśpiewali swoje piłkarskie przeboje w pierwszej części tego muzyczno - sportowego wydarzenia. O tym, która piosenka zostanie oficjalnym przebojem reprezentacji Polski, zadecydowali widzowie TVP 1 oraz słuchacze Radia Zet, którzy wysyłali sms-y na swoich faworytów w czasie transmitowanego przez te media koncertu "na żywo".
Oprócz zespołu Jarzębina, Libera i Ino Ros oraz zespołu Qumple, o miano oficjalnego przeboju reprezentacji polskiej, walczyli także: zespół Chemia z piosenką "Jedyne, czego chcę", zespół Feel z piosenką "Zwycięstwa smak", Kabaret OT.TO z piosenką "Razem damy radę", Maryla Rodowicz z piosenką "Dalej Orły", MC Sobieski z piosenką "Polska walcząca", Poparzeni Kawą Trzy z piosenką "Piłkar-SKA"oraz Wilki z piosenką "Idziemy na mecz".
Laureata ogłoszono w drugiej części wydarzenia, podczas której trener reprezentacji Polski Franciszek Smuda ogłosił szeroki skład drużyny narodowej na UEFA EURO 2012. "Myślę, że emocje i napięcie coraz bardziej będę się wzmacniać, zwłaszcza, kiedy już poznaliśmy wszystkie nazwiska polskiej reprezentacji. Myślę, że możemy za nich trzymać kciuki. Pierwsza rzecz, to żebyśmy wyszli z grupy, a druga rzecz, to marzenia, że jeżeli będziemy mocno trzymać kciuki, będziemy mieć trochę szczęścia, to może ten puchar, który przyjechał do Warszawy, dostanie się w ręce naszego kapitana" - mówiła tuż po ogłoszeniu składu reprezentacji Polski prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent zaprosiła także warszawiaków na multimedialny pokaz fontann poświęcony EURO 2012, który odbędzie się w czwartek o godzinie 21.
Koncert "Hit Biało - Czerwonych" organizowany był przez Radio ZET, Polski Związek Piłki Nożnej, Program 1 Telewizji Polskiej oraz Stołeczną Estradę. Wieczór poprowadzili Klaudia Carlos i Maciej Kurzajewski z TVP 1 oraz Rafał Olejniczak z Radia Zet. Po raz pierwszy kibice usłyszą oficjalny przebój polskiej reprezentacji - "Koko, Euro spoko" - już 21 maja na stadionie Cracovii w czasie "Wielkiego Testu Piłkarskiego Biało-Czerwoni". Później już piosenka ta zabrzmi 8 czerwca Na Stadionie Narodowym w Warszawie przed meczem otwarcia Mistrzostw Europy, gdzie zagrają Polacy i Grecy.

Info tutaj:

http://serwisy.gazet...-euro-2012.html


Mimo, że posypała się już fala wielu negatywnych komentarzy to u mnie ta piosenka budzi uśmiech i o wiele bardziej pozytywne emocje niż kawałek Oceany :)
 

leonardofree

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2011
Posty
33
Punkty reakcji
1
No właśnie ten utwór jest niepoważny. Mi się nie podoba.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak to ktoś napisał : jaki kraj taka shakira

Ale ogólnie to zobaczymy, przecież w nowoczesności i tak nie przegonimy Niemców, Francuzów czy Anglików. A może właśnie taka wiejska piosenka będzie bardziej przyciągać i rozweselać obcokrajowców
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Jaki kraj taka Waka Waka.

Mi tam się podoba :D Choc prawdę mówiąc nie wiem jacy byli kontrkandydaci. Slyszalem tylko Zakopaler i Rodowicz - oba 100x gorsze.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Moim zdaniem to i tak jest to lepsze niż piosenka Feel'a czy Wilków.
 

lukeero

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2011
Posty
256
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
Ząbkowice Śląskie
No dokładnie. Ja nie narzekam, choć nie powiem, że wstyd czuję.
Ale dziwić się, jak to polacy wybrali? Sami chcieli, to sami mają.
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Piosenka nie jest zła, jednak lepiej brzmiała by w innym wykonaniu. Moim faworytem był Liber i InoRos.
A co do tych, którym się nie podobają Jarzębinki - mogli głosować :p :p :p

Ja już sobie wyobrażam 50. tysięczny tłum na stadionie, który równym tempem podśpiewuje "koko koko euro spoko" :310:
 
B

Blancos

Guest
Tego Koko Koko nie będę nawet komentował, bo szkoda słów. Prawda jednak jest tak, że wszystkie nasze piosenki były strasznie biedne i w sumie która by nie wygrała to nie byłoby szału.

Co do tego utworu Oceany to nuta naprawdę fajna, ale szkoda, że piosenka zupełnie nie o piłce. Cóż, mówi się trudno.
 

Dariusz Foint

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Poznań
Marketingowo kicz zawsze jest w cenie ;P jak tance z gwiazdami, na lodzie i tak dalej - co się dziwicie ;)))
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Wczoraj w TV słyszałem jak mówili, że ta ich piosenka to podróbka jakiejś pieśni Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk czy coś takiego...
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Moim zdaniem ta piosenka to jakiś kiepski dowcip.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Wczoraj w TV słyszałem jak mówili, że ta ich piosenka to podróbka jakiejś pieśni Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk czy coś takiego...

Szukają dziury w całym. Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze o pieniądze i sławę. Cóż ciężko jest strawić, ze jedna czy druga gwiazda tak bardzo profesjonalna się nie załapała, a kobiety w strojach ludowych tak. Co prawda mnie to ani grzeje, ani ziębi. Niech sobie kobietki gdaczą przynajmniej jest wesoło. O plagiat nie można je posądzić, bo z ludowizny wielu czerpało. A i reszta prezentowanych utworów daleka była od ideału. Żaden z nich nie powalił mnie na kolana.
 

smalec_xp

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
99
Punkty reakcji
1
Weźcie pod uwagę, że ta piosenka najłatwiej w ucho wpadała. A taka Rodowicz, Wilki, Feel zrobili piosenki, zbyt nudne. Poza tym InoRos & Liber czy Chłopcy będą ich piosenki grane przed meczami.
 

*KabaL*

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Dobry był jeden internetowy mem: "Skoro wszyscy narzekają na koko, to kto głosował?" Wg mnie piosenką na euro powinno być "hej sokoły" :)
 

Diesel

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Dla takiej reprezentacji pzpnu piosenka idealna, dla tej bandy tchórzy nie powinno być nic lepszego. f*ck EURO
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Ja tam babcie-jarzębinki uwielbiam. Piosenka była zdecydowanie najlepsza ze wszystkich prezentowanych. Marketingowo trafia w samą 10. Kibice potrzebują dwóch rzeczy prostych słów i prostego łatwo powtarzalnego rytmu.
A o tym kto ma rację zadecydują wyniki finansowe i popularność która jest łatwo zmierzalna.
Ja dane finansowe ile zarobiły polskie piosenki piłkarskie z ostatnich kilku mistrzostw mam już gotowe. Porównamy w lipcu.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kibice potrzebują dwóch rzeczy prostych słów i prostego łatwo powtarzalnego rytmu.
Dokładnie. Nie wiem czym się tu ekscytować. Waka waka czy ,,The Cup of Life" R. Martina też były kiczowate i proste. Na masowe imprezy takie piosenki zawsze są z premedytacją tworzone.
 
Do góry