Telefon - jaki wybrać?

.Klaudiaa

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witajcie, niedługo zmieniam telefon na inny i nie mogę zdecydować się jaki wybrać. Interesuje mnie Iphone, aczkolwiek jak każdy wie jest drogi, więc nie wiem czy opłaca się go kupować. Jak już miałabym go kupić to w jakiej sieci najtaniej? Myślę nad Play, ale nie wiem czy wszędzie będę miała zasięg. Może ktoś jest w Play i powie czy jest zadowolony z tej sieci? A co do Iphone to jakiego najlepiej wybrać 4S, 4, 4GS, 3S, 3GS? Myślałam także nad HTC
Desire Z, Samsung'em Galaxy S II oraz Samsung'em Ace 2. Chciałabym aby telefon miał system Android, WiFi, szybkie przeglądanie internetu, są dni kiedy pisze dużo sms'ów, więc jakiś z szybkim, łatwym sms'owaniem ; ] A co wy polecacie i dlaczego?
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
No więc jeśli chcesz żeby telefon miał Androida na pokładzie - IPhoha możesz z góry odrzucić. Z tych które Ty wymieniłaś zdecydowanie Galaxy SII - świetny i mocny telefon. Dobry i duży wyświetlacz, a jeśli dograsz odpowiednią klawiaturę (polecam Swype) pisanie jest o wiele łatwiejsze aniżeli na sprzętowej klawiaturze. Możesz też szukać najnowszego Nexusa (GT-I9250) - jeszcze mocniejszy od Samsunga, a do tego prosto od Googla, więc jako pierwszy będzie otrzymywał wszelkie aktualizacje. Niestety, jest też dość drogi. ;)
Z tych tańszych - Desire HD. Już nieco stary, ale wciąż dobry i mocny model.
 

.Klaudiaa

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Napisałam system Android, gdyż to ma być ten telefon po Iphone, jakiś tańszy i równie dobry. Iphone ma lepszy system także go nie skreślam. Nexus co prawda drogi, dlatego bardziej opłaca mi się zamiast niego wziąć Iphone. Zastanawiam się nad tym Galaxy S II. Jest ktoś może w Play? Chciałabym wiedzieć jaki macie zasięg, mieszkam na wsi a tu jest bardzo słaby zasięg. Jak miałam internet z Play to mi nie odbierał. :sleep:
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Aha, w ten sposób myślisz. Cóż, ja się IPhonami za bardzo nie interesuje, więc ciężko mi powiedzieć którą wersję najlepiej wybrać. Zastanawiałbym się nad 4, bo w 4s wprowadzono tylko drobne modyfikacje więc nie są one według mnie warte swojej ceny. Natomiast powracając do Androidów - są jeszcze zupełne świeżynki jak na przykład HTC ONE S/V/X. Też warte uwagi aczkolwiek drogie. Wczoraj odbyła się również premiera nowego Galaxy, ale do zastosowań które podałaś nie wiem czy będzie Ci potrzebny aż tak mocny model. Zawsze pozostaje jeszcze Windows Phone... :) Co do Play - korzystam z tej sieci (abonament) i w centrum polski (mieścina do 10 000 mieszkańców) zasięg chyba nigdy nie spadł mi poniżej trzech kresek.
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Razem z moją dziewczyną jesteśmy w Play i jesteśmy ogólnie zadowoleni :) głównie dlatego, że możemy rozmawiać bez ograniczeń. Jeśli chodzi o zasięg, problem jest wtedy, gdy jedziemy pociągiem. Zresztą tak jest chyba w każdej sieci, chociaż nie jestem pewien. W mieście nie ma problemów, chociaż podobno u nich na wydziale są takie miejsca, gdzie zasięgu nie ma. Tak samo jest u mnie w szkole. Niemniej jednak generalnie nie ma z tym problemów.
 

.Klaudiaa

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dobra, popytam jeszcze koleżankę również jest w Play. Jak myślicie opłaca się? http://www.play.pl/pl/telefony/iphone416/index.html?og=mnp
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Korzystałam kiedyś z IPhona i zawiodłam się. Owszem, telefon naładowany gadżetami, ale możesz kupić sobie jakiegoś o połowę tańszego smartfona i będziesz mieć dokładnie to samo.

Ja na chwilę obecną posiadam Samsunga Wave 3 i naprawdę go polecam :)
 

.Klaudiaa

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przyznam,że spodobał mi się ten Samsung Wave 3, ale nie ma systemu Android ; (
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Wave 3 ma niemal te same bebechy co Galaxy SII. Jedyną różnicą jest tylko system (BadaOS - Android) oraz cena. |W sumie to Bada nie jest taka zła, ma tylko trochę małe wsparcie developerów, a poza tym to naprawdę udany system. :)
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Odpuść sobie iPhone jak chcesz telefon do smsów. Możesz wziąć coś z fizyczną klawiaturą, np. SE Xperię Pro albo HTC Desire Z. Xperia jest wydajniejsza i niedługo dostanie Androida 4.0. Na dobrą sprawę jednak ekranowa klawiatura Swype wystarczy żeby wygodnie i szybko pisać smsy. Wtedy jednak przyda się większy wyświetlacz i możesz zastanowić się nad wspomnianym Samsungiem Galaxy S II Albo Sony Xperią S. Nie podałeś przedziału cenowego, więc ciężko coś konkretnego polecić.
 

Julita99

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
mój nr 1 to samsung galaxy gio. ma wszystko czego potrzebuje i w dodatku.... piękny! :>>>
http://polecam.play.pl/l/31513/samsungalaxygio/
 
Do góry