Ciśnieniomierz, jaki wybrac ?

Hellraiser

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam

mam za zadanie kupić starszej osobie ciśnieniomierz do codziennych pomiarów w celu ich spisania dla lekarza
i tu zaczyna się mój problem nie mam w ogóle pojęcia jaki wybrać jest ich mnóstwo i ceny są również zróżnicowane
nie wiem czy taki do stówki wystarczy czy trzeba wydać więcej zęby te pomiary były bardziej rzetelne

mam dwie aukcje na oku

http://allegro.pl/automat-cisnieniomierz-naramienny-arytmia-bp-700-i2297109146.html

http://allegro.pl/cisnieniomierz-tech-med-tma-6000-kurier-i2276442174.html
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Na pewno nie automatyczny - najlepsze są manualne, gdzie stetoskopem sprawdzasz tętnienie, ale jako, że mało kto potrafi dobrze zmierzyć ciśnienie to polecam półautomaty - aparat z gruszką gdzie sam pompujesz powietrze, a potem delikatnie spuszczasz a aparat dokonuje pomiaru już bez Twojej dalszej pomocy - najlepsza opcja, najbardziej wiarygodny wynik.
 
A

Arowana14

Guest
[indent=1,35]W dzisiejszym świecie prawie każdy ma jakieś problemy z ciśnieniem. Ja od kilku miesięcy biorę "Resveratrol Plus" firmy CaliVita i muszę przyznać, że wreszcie ciśnienie mam w normie. Nie skacze mi, nie jest podwyższone. Wcześniej brałam jakieś inne leki, ale zawsze bolał mnie po nich brzuch. Gdy biorę te nic takiego się nie dzieje. Pewnie dlatego, że preparat ten zawiera same naturalne składniki. Polecam Wam wypróbowanie go. Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie jest najskuteczniejszy ze wszystkich, jakie stosowałam (a trochę już ich było).
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Jeśli chodzi o aparaty powiem ,że najlepsze są te manualne ,żadnych elektronicznych.Jednak dla starszej osoby ,jak najprostszy w użyciu -elektroniczny.W czym rzecz ?Dokładne zbadanie RR,wymaga doświadczenia i wprawy-jestem pielęgniarką ,zjadłam na tym zęby.Różnice pomiarów nie są ąż tak wielkie,więc dla mało wprawionych -tylko elektroniczne.Niestety nie te najtańsze.
 

Mateusz Ostrowski

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2012
Posty
48
Punkty reakcji
1
teoretycznie najdoskonalsze są rtęciowe - zero elementów mechanicznych, czysta fizyka, wystarczy umieć mierzyć. jednak są niewygodne. przez lata mierzyłem swojej babci jednak mechanicznym z rurką Bourdona (ciśnieniomierz był ze sklepu lekarskiego- taki szpitalny model) Teraz kupiłem Omrona i jest super. Dokładny. Nie polecam nadgarstkowych... - porarzka. Robiłem kiedyś porównanie pomiarów zwykły z rurką Borurdona Vs elektroniczny nadgarstkowy... - nadgarstkowy pokazywał totalną abstrakcję http://www.youtube.com/watch?v=yKlVi2EYG-w
 

M.T.W.D.

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
252
Punkty reakcji
4
Najlepiej kup taki co mierzy ciśnienie:lol::D:D:p.

A tak na serio idź do lekarza.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
 

Gracek90

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Generalnie wybór w tej kwestii jest wielki. W końcu technika się rozwija, więc i różnych ciśnieniomierzy mamy od zatrzęsienia, jest w czym wybierać heh.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Z tego co mówił lekarz mojemu ojcu jak był na badaniach, to lepiej nie kupować nadgarstkowych, bo są mało dokładne. Lepsze są naramienne. Mój ojciec musi brać amlator i mierzyć regularnie ciśnienie, więc kupiliśmy mu naramienny.
 

pauli11

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jeśli szukasz jak najbardziej rzetelnego ciśnieniomierza to faktycznie dużo lepiej sprawdzają się te manualne - są znaczniej dokładniejsze. Moim dziadkowie od kilku dobrych już lat używają ciśnieniomierza i faktycznie pomiary ciśnienia są niemalże takie same jak te u lekarze. Z resztą, sam lekarz zalecił im ciśnieniomierz manulany. A i co istotne - takich sprzętów nie powinno kupować się w miejscach takich jak supermarkety, najlepszym wyborem jest sklep ze sprzętem medycznym - my ten ciśnieniomierz kupiliśmy w CHDE.
 

Eizzy

Zbanowany
Dołączył
3 Styczeń 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
pauli11 napisał:
Jeśli szukasz jak najbardziej rzetelnego ciśnieniomierza to faktycznie dużo lepiej sprawdzają się te manualne - są znaczniej dokładniejsze. Moim dziadkowie od kilku dobrych już lat używają ciśnieniomierza i faktycznie pomiary ciśnienia są niemalże takie same jak te u lekarze. Z resztą, sam lekarz zalecił im ciśnieniomierz manulany. A i co istotne - takich sprzętów nie powinno kupować się w miejscach takich jak supermarkety, najlepszym wyborem jest sklep ze sprzętem medycznym - my ten ciśnieniomierz kupiliśmy w CHDE.
Hmmm... po pierwsze manualny ciśnieniomierz zdecydowanie podaje wiarygodniejszy wynik, ale dla osoby starszej jest niepraktyczny. Dlatego ja zdecydowałam kupić babci elektryczny, żeby w spokoju mogła sama sobie zmierzyć ciśnienie, kiedy będzie miała taką potrzebę. Po drugie, również polecam sklep chde. Właśnie u nich kupowałam i jestem zadowolona.
 

Dante190884

Użytkownik Roku
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
201
Punkty reakcji
7
Miasto
Kraków
Chciałbym się podzielić pewną ciekawostką dla zainteresowanych tematem. Istnieje inna możliwość mierzenia ciśnienia. Jeżeli posiadacie urządzenia firmy Apple [tablety, laptopy] możecie zainstalować aplikację stworzoną w tym roku przez koncern Philips o nazwie Vital Signs Camera. W skrócie aplikacja bada poprzez kamerę wbudowaną w urządzenie zmiany koloru skóry i na tej podstawie oraz kilku wytycznych pokazuje dosyć trafnie [podobno] wyniki. Polecam sprawdzić, ja nie miałem przyjemności zakupić urządzenia Apple.
http://www.youtube.com/watch?v=2M7AFoqJyDI
 
K

kargin

Guest
Żeby pomiary były wiarygodne, sprzęt musi być porządny, dobry jest Omron -
Zwykłe ciśnieniomierze nagarstkowe nie zawsze będą dawały wyniki wiarygodne, tak więc chyba szkoda na takie rozwiązania czasu.
 
P

Paulinkaa80

Guest
Aktualnie na rynku najlepszy jest BP A200 z Microlife, bo jako jedyny wykrywa migotanie przedsionków.
 

sandal_wood

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
w domu mam geratherm easy med i jest bardzo dobry, szybko mierzy i nie jest skomplikowany w obsłudze
 

florienta

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lubin
Ciśnieniomierze nadgarstkowe są bardzo niedokładne, raz zaniżają, a raz zawyżają wyniki - i to potwierdzi każdy kardiolog. Ja mam ciśnieniomierz półautomatyczny na ramię, który był sprawdzany w gabinecie lekarskim, więc wiem, że pokazuje dobre wyniki. Na jakikolwiek ciśnieniomierz byśmy się nie zdecydowali, powinniśmy pójść z nim do lekarza w celu sprawdzenia jego wiarygodności.
 
N

natulka123

Guest
Dokładnie tak jak wyżej. Nadgarstkowy jest najgorszy. Elektroniczne też nie są najlepsze, ale nie każdy ma możliwość i umiejętności obsługi ciśnieniomierzy manualnych. Z tym elektronicznych Beuer robi najlepsze. W mango.pl ostatnio widziałam, że stoją w dobrej cenie.
A prawda jest taka, że najlepsze to były ciśnieniomierze rtęciowe ;) Ale już ich się nie robi
 

adamu

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
no nie wiem- nie wyobrażam sobie, żeby przychodnie miałyby kalibrować ciśnieniomierze... tym bardziej, że powtarzanie badania wykoślawia jego wynik... U nas w domu doskonale sprawuje się ciśnieniomierz Geratherm Desktop - codziennie używa go babcia, rodzice sporadycznie, ja z resztą też. Nie nalezy po prostu kupować chińskich nołnejmów, których nawet nie ma u kogo reklamować... Niestety chytry dwa razy traci
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Szczerze mówiąc to ja nawet pytalam o to swojego lekarza który z cisnieniomierzów bedzie najlepszy jesli chodzi o kontrole cisnienia w domu i poradził mi ze dokładnie takie http://geratherm.pl/desktop/
I to jest prawda, bo jestem bardzo zadowolona. I mogę Wam polecic.
 

gjanicki

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Baeur czy jakoś tak. Mam pulsometr tej firmy. Widzialem że produkują także ciśnieniomierze. Niektóre całkiem wypaśne.
 
Do góry