Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Ciśnieniomierz, jaki wybrac ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Hellraiser

Hellraiser

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 27 April 2012 - 17:04

Witam

mam za zadanie kupić starszej osobie ciśnieniomierz do codziennych pomiarów w celu ich spisania dla lekarza
i tu zaczyna się mój problem nie mam w ogóle pojęcia jaki wybrać jest ich mnóstwo i ceny są również zróżnicowane
nie wiem czy taki do stówki wystarczy czy trzeba wydać więcej zęby te pomiary były bardziej rzetelne

mam dwie aukcje na oku

http://allegro.pl/au...2297109146.html

http://allegro.pl/ci...2276442174.html
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 M.Osin

M.Osin

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 94 postów

Napisano 30 April 2012 - 19:11

Polecam rozmowę z lekarzem jakimś.. Czy coś..
  • 0

#3 Medicus

Medicus

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 27 May 2012 - 23:49

Na pewno nie automatyczny - najlepsze są manualne, gdzie stetoskopem sprawdzasz tętnienie, ale jako, że mało kto potrafi dobrze zmierzyć ciśnienie to polecam półautomaty - aparat z gruszką gdzie sam pompujesz powietrze, a potem delikatnie spuszczasz a aparat dokonuje pomiaru już bez Twojej dalszej pomocy - najlepsza opcja, najbardziej wiarygodny wynik.
  • 0

#4 Guest_Arowana14_*

Guest_Arowana14_*
  • Goście

Napisano 25 August 2012 - 12:18

[indent=1,35]W dzisiejszym świecie prawie każdy ma jakieś problemy z ciśnieniem. Ja od kilku miesięcy biorę "Resveratrol Plus" firmy CaliVita i muszę przyznać, że wreszcie ciśnienie mam w normie. Nie skacze mi, nie jest podwyższone. Wcześniej brałam jakieś inne leki, ale zawsze bolał mnie po nich brzuch. Gdy biorę te nic takiego się nie dzieje. Pewnie dlatego, że preparat ten zawiera same naturalne składniki. Polecam Wam wypróbowanie go. Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie jest najskuteczniejszy ze wszystkich, jakie stosowałam (a trochę już ich było).

Użytkownik wiki9969 edytował ten post 21 January 2014 - 22:56

• 0

#5 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 31 August 2012 - 19:10

Jeśli chodzi o aparaty powiem ,że najlepsze są te manualne ,żadnych elektronicznych.Jednak dla starszej osoby ,jak najprostszy w użyciu -elektroniczny.W czym rzecz ?Dokładne zbadanie RR,wymaga doświadczenia i wprawy-jestem pielęgniarką ,zjadłam na tym zęby.Różnice pomiarów nie są ąż tak wielkie,więc dla mało wprawionych -tylko elektroniczne.Niestety nie te najtańsze.
  • 0

#6 Mateusz Ostrowski

Mateusz Ostrowski

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 26 September 2012 - 19:50

teoretycznie najdoskonalsze są rtęciowe - zero elementów mechanicznych, czysta fizyka, wystarczy umieć mierzyć. jednak są niewygodne. przez lata mierzyłem swojej babci jednak mechanicznym z rurką Bourdona (ciśnieniomierz był ze sklepu lekarskiego- taki szpitalny model) Teraz kupiłem Omrona i jest super. Dokładny. Nie polecam nadgarstkowych... - porarzka. Robiłem kiedyś porównanie pomiarów zwykły z rurką Borurdona Vs elektroniczny nadgarstkowy... - nadgarstkowy pokazywał totalną abstrakcję
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 M.T.W.D.

M.T.W.D.

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 252 postów

Napisano 26 September 2012 - 20:08

Najlepiej kup taki co mierzy ciśnienie:lol::D:D:P.

A tak na serio idź do lekarza.

Wysyłane z mojego LG-E400 za pomocą Tapatalk 2
  • 0

#8 Gracek90

Gracek90

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów

Napisano 17 December 2012 - 18:14

Generalnie wybór w tej kwestii jest wielki. W końcu technika się rozwija, więc i różnych ciśnieniomierzy mamy od zatrzęsienia, jest w czym wybierać heh. 

• 0

#9 pateczka15

pateczka15

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 24 June 2013 - 20:07

Z tego co mówił lekarz mojemu ojcu jak był na badaniach, to lepiej nie kupować nadgarstkowych, bo są mało dokładne. Lepsze są naramienne. Mój ojciec musi brać amlator i mierzyć regularnie ciśnienie, więc kupiliśmy mu naramienny.

• 0

#10 pauli11

pauli11

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 July 2013 - 11:03

Jeśli szukasz jak najbardziej rzetelnego ciśnieniomierza to faktycznie dużo lepiej sprawdzają się te manualne - są znaczniej dokładniejsze. Moim dziadkowie od kilku dobrych już lat używają ciśnieniomierza  i faktycznie pomiary ciśnienia są niemalże takie same jak te u lekarze. Z resztą, sam lekarz zalecił im ciśnieniomierz manulany. A i co istotne - takich sprzętów nie powinno kupować się w miejscach takich jak supermarkety, najlepszym wyborem jest sklep ze sprzętem medycznym - my ten ciśnieniomierz kupiliśmy w CHDE.

• 0

#11 Eizzy

Eizzy

Nowicjusz

• Zbanowany
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 20 August 2013 - 11:12

Jeśli szukasz jak najbardziej rzetelnego ciśnieniomierza to faktycznie dużo lepiej sprawdzają się te manualne - są znaczniej dokładniejsze. Moim dziadkowie od kilku dobrych już lat używają ciśnieniomierza  i faktycznie pomiary ciśnienia są niemalże takie same jak te u lekarze. Z resztą, sam lekarz zalecił im ciśnieniomierz manulany. A i co istotne - takich sprzętów nie powinno kupować się w miejscach takich jak supermarkety, najlepszym wyborem jest sklep ze sprzętem medycznym - my ten ciśnieniomierz kupiliśmy w CHDE.

Hmmm... po pierwsze manualny ciśnieniomierz zdecydowanie podaje wiarygodniejszy wynik, ale dla osoby starszej jest niepraktyczny. Dlatego ja zdecydowałam kupić babci elektryczny, żeby w spokoju mogła sama sobie zmierzyć ciśnienie, kiedy będzie miała taką potrzebę. Po drugie, również polecam sklep chde. Właśnie u nich kupowałam i jestem zadowolona.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Dante190884

Dante190884

Użytkownik Roku

• Użytkownik
  • PipPip
  • 201 postów

Napisano 20 August 2013 - 15:45

Chciałbym się podzielić pewną ciekawostką dla zainteresowanych tematem. Istnieje inna możliwość mierzenia ciśnienia. Jeżeli posiadacie urządzenia firmy Apple [tablety, laptopy] możecie zainstalować aplikację stworzoną w tym roku przez koncern Philips o nazwie Vital Signs Camera. W skrócie aplikacja bada poprzez kamerę wbudowaną w urządzenie zmiany koloru skóry i na tej podstawie oraz kilku wytycznych pokazuje dosyć trafnie [podobno] wyniki. Polecam sprawdzić, ja nie miałem przyjemności zakupić urządzenia Apple.

Użytkownik Dante190884 edytował ten post 20 August 2013 - 15:46

• 0

#13 Guest_kargin_*

Guest_kargin_*
  • Goście

Napisano 07 October 2013 - 16:04

Żeby pomiary były wiarygodne, sprzęt musi być porządny, dobry jest Omron -
Zwykłe ciśnieniomierze nagarstkowe nie zawsze będą dawały wyniki wiarygodne, tak więc chyba szkoda na takie rozwiązania czasu.

Użytkownik wiki9969 edytował ten post 21 January 2014 - 22:54

• 0

#14 Guest_Paulinkaa80_*

Guest_Paulinkaa80_*
  • Goście

Napisano 22 January 2014 - 18:06

Aktualnie na rynku najlepszy jest BP A200 z Microlife, bo jako jedyny wykrywa migotanie przedsionków.

• 0

#15 sandal_wood

sandal_wood

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów

Napisano 30 November 2014 - 23:29

w domu mam geratherm easy med i jest bardzo dobry, szybko mierzy i nie jest skomplikowany w obsłudze

• 0

#16 florienta

florienta

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 February 2015 - 18:39

Ciśnieniomierze nadgarstkowe są bardzo niedokładne, raz zaniżają, a raz zawyżają wyniki - i to potwierdzi każdy kardiolog. Ja mam ciśnieniomierz półautomatyczny na ramię, który był sprawdzany w gabinecie lekarskim, więc wiem, że pokazuje dobre wyniki. Na jakikolwiek ciśnieniomierz byśmy się nie zdecydowali, powinniśmy pójść z nim do lekarza w celu sprawdzenia jego wiarygodności.

• 0

#17 Guest_natulka123_*

Guest_natulka123_*
  • Goście

Napisano 26 March 2015 - 23:03

Dokładnie tak jak wyżej. Nadgarstkowy jest najgorszy. Elektroniczne też nie są najlepsze, ale nie każdy ma możliwość i umiejętności obsługi ciśnieniomierzy manualnych. Z tym elektronicznych Beuer robi najlepsze. W mango.pl ostatnio widziałam, że stoją w dobrej cenie. 

A prawda jest taka, że najlepsze to były ciśnieniomierze rtęciowe ;) Ale już ich się nie robi

• 0

#18 adamu

adamu

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 28 March 2015 - 16:36

no nie wiem- nie wyobrażam sobie, żeby przychodnie miałyby kalibrować ciśnieniomierze... tym bardziej, że powtarzanie badania wykoślawia jego wynik... U nas w domu doskonale sprawuje się ciśnieniomierz Geratherm Desktop - codziennie używa go babcia, rodzice sporadycznie, ja z resztą też. Nie nalezy po prostu kupować chińskich nołnejmów, których nawet nie ma u kogo reklamować... Niestety chytry dwa razy traci

• 0

#19 modliszka23

modliszka23

specjalista

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1107 postów

Napisano 31 May 2015 - 21:20

Szczerze mówiąc to ja nawet pytalam o to swojego lekarza który z cisnieniomierzów bedzie najlepszy jesli chodzi o kontrole cisnienia w domu i poradził mi ze dokładnie takie http://geratherm.pl/desktop/

I to jest prawda, bo jestem bardzo zadowolona. I mogę Wam polecic.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 gjanicki

gjanicki

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów

Napisano 20 August 2015 - 08:51

Baeur czy jakoś tak. Mam pulsometr tej firmy. Widzialem że produkują także ciśnieniomierze. Niektóre całkiem wypaśne.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0