Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jak ozdobić ogród?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 08:32

No dobrze, sezon za nami a narzędzia i drobiazgi ogrodowe jakoś przechować trzeba. Ma ktoś może coś takiego? http://sklep.andrewe...-narzedzia.html - potrzebuję niewielkiej przestrzeni i zastanawiam się, jak się taki domek sprawuje w praktyce. Jakieś opinie?

rodzice mają, u nich wystarcza, kosiarki do tego nie schowasz, ale zwykłe narzędzia ogrodowe, jakieś worki na śmieci, łopatę do odśnieżania to już spokojnie. Na zdjęciu może tego nie widać dokładnie, ale na podłodze jest niewielki podest, wiec nawet jak podczas ulewy dostanie się na podłogę trochę wody to narzędzia są bezpieczne ;)

• 0

#42 Wilk_LancaSter

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zależy

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3319 postów

Napisano 09 grudzień 2013 - 08:41

Może coś pnącego się?

Aktinidia małoowocowa rośnie intensywnie, oplata drzewo i ma owocki - bardzo smaczne.

Nie owocuje długo, jeśli nie jest corocznie przycinana.

• 0

#43 Primawera

Primawera

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 809 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 22:32

W obecnej chwili mniej więcej tak prezentuje się teren z przodu mojego domu:

Jesli Twój ogród nie jest jeszcze gotowy to pozwolę sobie na małą uwagę. Według mnie Twój projekt jest zbyt symetryczny.  Dodałabym kilka elementów łagodzących ostrość symetrii .  :)

http://www.futurewor...013/08/ogro.jpg

http://ogrody.info/w...ód_dom_eu1.jpeg

Bardzo mi sie podobają aranżacje roślin z glinianym dzbanem.

z2506099Q,Gliniane-pojemniki-w-ksztalcie

z14041280Q,OGRODEK-ZIOLOWY-urzadzony-w-u

przewrocony-dzban.jpg

• 0

#44 Guest_Yellow Jester_*

Guest_Yellow Jester_*
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2013 - 22:42

Beznadzieja, wygląda jakby dzbany rzygały tymi roślinami. :D

• 0

#45 Primawera

Primawera

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 809 postów

Napisano 28 grudzień 2013 - 22:56

. :P

Masz do kompletu ...

pawie.jpg

ogrod.jpg

1269383238_82520348_1-Zdjecia--Pielegnac

Użytkownik Primawera edytował ten post 28 grudzień 2013 - 22:45

• 0

#46 Guest_iwonka88_*

Guest_iwonka88_*
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 13:54

a może coś kamiennego do ogrodu? figurki małej architektury :)? ja mam w ogrodzie takiego skrzata :) kupiłam na stronei kamienie wrocław :) 

Załączone pliki

• Załączony plik  skrzat.jpg   119,37 KB   0 Ilość pobrań

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 jurkiewicczzowa

jurkiewicczzowa

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 luty 2015 - 14:08

Ja ostatnio wyczytałam w internecie ciekawy sposób na ozdabianie ogrodu, taki amerykański, nowoczesny, boomhouse.pl/

opisywali tutaj dokładnie ze szczegółami co jak i gdzie kupić i jak wszystko rozmieścić, bomba !

• 0

#48 Guest_wiemlepiej_*

Guest_wiemlepiej_*
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 12:21

Fajne są te wszystkie pomysły na meble ale szczerze? To nie wiem czy wstawiłabym sobie krasnala ogrodowego do ogrodu :D Nawet jeśli jest z kamienia a nie z plastiku. Z drugiej strony jak byłam w Niemczech to tam krasnale robia duża furorę i ludzie mają je w praktycznie każdym ogrodzie.

Sama proponowałabym zainwestować w ładny komplet mebli ogrodowych. Uwierzcie,że jak nic innego zdobią one ogród.

Meble z technorattanu są eleganckie i jednocześnie bardziej praktyczne od rattanowych bo mogą stać pod gołym niebem. Jednocześnie nie kosztują dużo. Bardzo podobają mi się takie ogrodowe pufy:

FO.001.103_FOTEL-39749-m.jpeg

• 0

#49 Guest_KamilKA01_*

Guest_KamilKA01_*
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2015 - 22:53

Piękne rośliny, drzewka i krzewy ogrodowe można kupić w szkółce Polskie Korzenie Państwa Kałuzińskich http://www.kaluzinscy.pl/byłam ostatnio na zakupach, to jest koło Szadku, kawałem za Łodzią

• 0

#50 Guest_Aleksa24_*

Guest_Aleksa24_*
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 19:29

Jest kilka fajnych sposobów, jak donice Hiszpańska, Grecka, Duńska oraz kule ozdobne my w całości zaopatrywaliśmy się na nie w Pozbruk. Bardzo dobry kontakt, realizacja poszła szybko i w dobrych cenach. 

• 0

#51 jarzebina6

jarzebina6

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 listopad 2016 - 11:53

Zobacz w google image, na pewno się czymś zainspirujesz, 

Szukaj na frazy polskie i angielskie, bo jest tego zdecydowanie więcej

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#52 Solde

Solde

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 11:49

Moja propozycja na zagospodarowanie ogrodu, to posadzenie krzewów  (iglaków) wokół ogrodzenia, aby teren dla innych był mało widoczny. Następnie krzewy oddzielić od trawy obrzeżami, np. elasteo są giętkie i można z nich robić falę, a wokół roślin wysypać korę. Można z  takich obrzeży także zrobić ścieżki, oddzielić rabaty, lub też wykonać plac wysypując kamieniami i na środku umieścić meble ogrodowe. Coś w stylu takiej własnej oazy i miejsca wypoczynku.

• 0

#53 Iga1980

Iga1980

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 11:59

Świetnym pomysłem ozdoby ogrodu będzie ciekawe oświetlenie i wykorzystanie wszelkiego rodzaju dodatków, w tym na przykład dekoracyjnych lamp do wbicia w ziemię albo różnego rodzaju rzeźb wiatrowych. Ja korzystałam z oświetlenia od Aurora Garden. Znajdziesz tam sporo ciekawych inspiracji :)

• 0

#54 beata_smol1983

beata_smol1983

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 22 styczeń 2019 - 14:54

Pomyśl o jakiś lampionach na przykład drewnianych, w różnych rozmiarach, które z pewnością stworzą wyjątkowy klimat. Poza tym może jakieś niestandardowe kwiaty ogrodowe? Sporo fajnych produktów możesz kupić we FloraDekora.pl, (hurtownia pod Łodzią) polecam! ;)

• 0

#55 Fanita

Fanita

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 52 postów

Napisano 06 luty 2019 - 22:00

My mamy oczko wodne z małym wodospadem i sporo roślinności dookoła. Do tego hamak na drewnianym stelażu (nie mamy drzew) ktory zbudował mi mąż. Zabezpieczyl go impregnatem do drewna garden luxdecor by nie rozlecial sie przy zmieniajacej sie pogodzie. Ten impregnat odpycha wode wiec drewno nie pruchnieje po opadach. Brakuje mmi tylko małego baseniku dla pelnego luksusu i bylabym happy :D

• 0

#56 beata_smol1983

beata_smol1983

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 11 luty 2019 - 14:50

Myślę, że fajnie ozdobić ogród chociażby poprzez różne donice, w których mogą być umieszczone kwiaty. Różne faktury, wielkości, kolory a nawet kształty. W ogrodach lub na tarasach super wyglądają też takie duże lampiony (robią ekstra klimat zwłaszcza wieczorami!). Ja ostatnio zaopatrywałam się w fajne donice i dodatki w sklepie FloraDekora.pl, więc mogę polecić, bo ceny są niższe niż w tych największych, popularnych sklepach ogrodniczych. ;) 

• 0

#57 wazera

wazera

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 06 lipiec 2019 - 10:33

Ma ktoś basen ogrodowy? 

Jak go czyścicie? 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#58 gniewnyy

gniewnyy

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 11 lipiec 2019 - 09:55

Trzeba regularnie, jeśli kupisz dobrą chemię oraz będziesz miał pompe to nie będziesz musiał wymieniać w nim wody przez cały sezon. Warto zainwestować w urządzenie takie jak pompa:

https://www.dobrebas...FILTRUJACE-c333

W pompie regularnie trzeba czyścić filtr. Zgromadzony w nim brud pogarsza jakość wody w basenie, jest pożywką dla bakterii oraz zwiększa zużycie środków chemicznych stosowanych do pielęgnacji wody (szczególnie chloru). 

Konieczny tutaj wydaje się też skimmer, ktory będzie zatrzymywał większe zabrudzenia tak aby nie zapychały pompy.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0