Jak ozdobić ogród?

Andrz3!

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
Witam mam do zagospodarowania mały ogródek przed domem. Chcę aby to jakoś ładnie wyglądało więc potrzebuje jakiś porad jak można go ozdobić najlepiej domowymi sposobami :)

Mam już :

Skalniak , figurgi porcelanowe , małe lapmy solarne , kilka drzewek iglastych + wierzba , kwiaty obsadzone w oponach, i stojak z kwiatkami doniczkowymi.
 

Martyna Omilian

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam mam do zagospodarowania mały ogródek przed domem. Chcę aby to jakoś ładnie wyglądało więc potrzebuje jakiś porad jak można go ozdobić najlepiej domowymi sposobami :)

Mam już :

Skalniak , figurgi porcelanowe , małe lapmy solarne , kilka drzewek iglastych + wierzba , kwiaty obsadzone w oponach, i stojak z kwiatkami doniczkowymi.
Mój pomysł: zrób na środku ścieżke, najlepiej w postaci małych kamyczków, drzewa iglaste najlepiej wyglądały by razem w jednym punkcie. lapmy niedaleko ścieżki. kwiaty obsadzone w oponach na początku ogródka będę wyglądały super., dzięki temu będziesz miał jeszcze trochę wolnego miejsca na środku. ; )
 

Andrz3!

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
W obecnej chwili mniej więcej tak prezentuje się teren z przodu mojego domu:

http://pokazywarka.pl/z62244/

1- skalniak
2- stara studnia
3- opony z kwiatami
4- stojak z kwiatkami doniczkowymi
5- lampy solarne
6- wierzba
7- kawałki rur pcv ustawione obok siebie
8- duże drzewo iglaste (choinka)
9- mniejsze drzewa iglaste
 

Attachments

  • plan ogródka.jpg
    plan ogródka.jpg
    37,4 KB · Wyświetleń: 34

Stułbia

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Kup sobie dużo gazet ogrodniczych, pochodź po stronach i forach internetowych, poszukaj fajnych pomysłów dla Ciebie.
 

Chromosom

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
329
Punkty reakcji
20
Wiek
30
Miasto
Gliwice
Spróbuj usypać kopiec ziemi o kształcie ściętego stożka lub wycinka sfery, półtorametrowej średnicy dolnej podstawy i półmetrowej wysokości - chociaż są to granice orientacyjne. Tak powstałą górkę możesz przykryć geowłókliną, ozdobić kamieniami, a pomiędzy nimi posadzić drzewka i krzewy iglaste oraz kwiaty. W ten sposób uzyskasz jednolitą kompozycję, na której nie będą rosnąć chwasty. W centralnej części umieściłbym jeszcze duży kamień, a na nim postawiłbym lampkę solarną - wyglądałoby to tak, jakby światło było wewnątrz kamienia :)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Wszystko zależy od wielkości ogrodu i jego przeznaczenia. Jeżeli ktoś ma sporo miejsca, to zawsze warto zrobić jakiś fajny taras, zasadzić świerki, przeznaczyć kawałek ziemi pod ławki stoliki i grilla.
@Samba_mamba - faktycznie mają ciekawy wybór ogrodzeń i mebli.
 
D

Dorka123

Guest
Mają też bardzo fajne ogrodzenia, najprawdopodobniej od nich będziemy zamawiać. Mimo, że są nieco droższe, to o wiele lepsze jakościowo, dłużej wytrzymają i są estetyczniej wykonane.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
A widzieliście gotowe place zabaw dla dzieci? Co o tym sądzicie? Bardzo mi się podobają takie rozwiązania!
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Samba-mamba, wybór to oni mają całkiem ciekawy. W sumie można nie mieć pomysłu na zagospodarowanie przestrzeni - po prostu wystarczy zajrzeć do tego typu sklepu i popatrzeć co sie może przydać, jakie to ma wymiary, itd.
 

terra_nova

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
A widzieliście gotowe place zabaw dla dzieci? Co o tym sądzicie? Bardzo mi się podobają takie rozwiązania!
gotowe zestawy chyba najlepiej się sprawdzają :) wszystko do siebie idealnie pasuje i co najważniejsze ma atesty, czyli każdy ze spokojem zarówno w ogródku jak i w przedszkolu może ich używać. Niektóre rozwiązania są naprawdę świetne, niestety wszystko musi kosztować...
 

Marta890

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
http://artdecor24.pl/ogrod zobacz sobie tutaj kilka ciekawych doniczek, skrzynek na doniczki, ozdobnych mebli ogrodowych i to co myślę, że Cię zainteresuje - wodniki - myślę, że tą starą studnię można by było zaprzęgnąć do pracy ;)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
gotowe zestawy chyba najlepiej się sprawdzają :) wszystko do siebie idealnie pasuje i co najważniejsze ma atesty, czyli każdy ze spokojem zarówno w ogródku jak i w przedszkolu może ich używać. Niektóre rozwiązania są naprawdę świetne, niestety wszystko musi kosztować...

Ale jak tak zsumujesz samodzielne kombinowanie, to okaże się, że gotowy zestaw i tak wyjdzie taniej.
 
D

Dorka123

Guest
Dorka, a skąd ta opinia, że droższe a lepsze? Nie widzę jakichś szokujących różnic cenowych.. za to wiele dobrych opinii w necie. Kupowaliście już u nich? Btw.. zakochałam się w tym! http://sklep.andrewe...lanteria/mostek
gdzieś pytałam o nie na forum budowlanym to mi ktoś odpisał, ze w marketach budowlanych są takie same, a tańsze, więc pojechałam i zobaczyłam, ale to była masakra :p Bałabym się coś takiego postawić w ogrodzie, bo pierwszy wiatr by to pewnie powalił. Te płoty z andrewexu są nieporównywalnie lepszej jakości, cena wyższa, ale za jakość się płaci. Ja wolę zapłacić raz i mieć spokój na lata niż kupować co rok czy dwa nowe ogrodzenie, bo "tańsze".
 
A

Arowana14

Guest
Ja doniczki kupuję przez Internet, w ten sposób można troszkę zaoszczędzić, no i jest większy wybór niż w tradycyjnym sklepie. Ostatnio skusiłam się na podświetlane donice, po prostu cudo! Salon wieczorem wygląda pięknie, doniczka rzuca piękne światło na mojego fikusa, a cały pokój zyskuje na uroku :) Jeżeli ktoś chciałby zakupić takie doniczki w atrakcyjnej cenie, to wklejam link do sklepu, gdzie ja robię zakupy: http://www.sklep.hydroponika.pl/Donice/
 
Do góry