Agata Polok

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Hej! Od dawna marzy mi się tango, krwistoczerwona róża we włosach i emocje. Niestety mój chłopak twardo stąpa po ziemi, rytmu nie czuje za grosz i nie znosi tańczyć. Myślicie, że można gdzieś zapisać się na tango 'bez pary' i i tak nauczyć się kroków?
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Do tanga to raczej trzeba dwojga, ale z tego co wiem nie wszyscy przychodzą na kursy parami. Często tworzą się one podczas zajęć. Jeżeli chłopak nie będzie miał nic przeciw temu ( a nie powinien ) to na co tutaj czekać ? ;)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Kroki są dowolne, bo nikt nie depcze po palcach i nie przeszkadza.
Tango popisowe, samodzielnie opracowane, ON w charakterze 100% widowni ...
Może to go zachęci do podjęcia nauki kroków. Bo jeśli nie, to o tangu-przytulangu ani marzyć
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Z tego, co wiem, pierwotnie tango tańczyło się w domach publicznych Buenos Aires. Początkowo taniec był potępiany, więc kobiety z "dobrych domów" nie tańczyły go, jednak mężczyźni próbujący je uwieźć, oczarować czy popisać się przed nimi tańczyli właśnie tango. Wątpię jednak, by była ona zainteresowana widząc któregoś z inną kobietą, więc podejrzewam, że tańczyli je samemu. Gdzieś kiedyś wyczytałem, że początkowo właściwie mężczyźni tańczyli je w pojedynkę, więc pewnie powinna być jakaś forma dla pojedynczych kobiet.
 

smoczka

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Bez partnera nie da się tańczyć. Ale nie musisz ciągnąć swojego chłopaka, tylko znaleźć partnera w szkole. Jest wiele szkół tańca, w których zawsze znajdzie się samotny facet, szukający parterki. Z mojej strony mogę polecić szkołę Ananday. Bardzo fajni instruktorzy i miła atmosfera. No i chodzi tam kilku fajnych przystojniaków ;) Tu jest stronka tej szkoły: http://www.ananday.pl/index.php?id=tango-argentino
 
Do góry