Gra z klimatem

S

Sadoss

Guest
Hej. Ostatnio przeszukiwałem internet w poszukiwaniu ciekawej gry, która nie tylko przyciąga klimatem, ale i pozwala wczuć się w głównego bohatera gry. Nie jestem wybredny i mam w d*pie grafikę, ważne, żeby była za***ista fabuła. I wiecie co? - Niewiele znalazłem ciekawych gier, których nie przeszedłem. Narobiło mi się sporo wolnego czasu, a ja nie mam w co pykać, wiecie. Jestem też otwarty na różnego rodzaje gatunki, ostatnio myślałem o przygodówkach. Wiecie, jakieś zagadki, gdzie trzeba troszeczkę ruszyć głową, a nie gry pokroju 'najpierw zabić, potem zadawać pytania', 'zrób roz:cenzura:'. Chociaż nie ukrywam, że satysfakcjonuje mnie klimat gangsterski, mafii. Swojego czasu interesowałem się tym, czytałem dużo ciekawych artykułów. Co do komputera, nie dysponuje najlepszym sprzętem. Mam kartę graficzną GeForce 9400 GT 1GB, 3GB ramu, AMD 2.1 MHZ.


Doradzicie coś, heh? :ninja2:
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ze starszych produkcji możesz zerknąć na serię Thief - skradanka z klimatem i niezłą intrygą w tle. Z nowszych Amnesia, chyba nie ma dużych wymagań - to już przygodówka, a jeśli idzie o atmosferę horroru, to stanowi wręcz podręcznikowy przykład.
Vampire the Masquarade Bloodlines - technicznie trochę kuleje, ale można się wciągnąć. Ponure miasto, podświat wampirów, te rzeczy.
Sam jestem wielkim fanem Portala - jeśli nie widziałeś, koniecznie zagraj. Bardzo świeże podejście do FPP, a klimat wręcz fenomalny i na swój sposób wysublimowany.
 
S

Sadoss

Guest
Dzięki, co do Portala to na bank się skusze. Wiele osób mi polecało ten tytuł.
Znałbyś może coś z klimatów gangsterki, dynamicznych gier akcji?
 

Velta

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2010
Posty
90
Punkty reakcji
3
Jedyne z gangstuchów to mogę Ci podrzucić GTA San Andreas.
Taka fajna przygodowa gra akcji, stara może troszeczkę ale fajna - Beyond Good & Evil. Zawsze próbowałem do niej powracać, aż się łezka kręci w oku jak próbowałem niektóre rzeczy rozwiązać. ^_^ Przeszedłem ją około dziesięć razy.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
Gangstery:

Scarface
Mafia
Driver San Francisco
Chicago 1930

Z dobrym klimatem to moge polecic
Gorky 17
Fallout 2
Alan Wake-nowe ale raczej powinno ci śmigać
Bardzo fajny klimat miało dla mnie Desperados: Wanted Dead or Alive gangsterka wymięszana z dzikim zachodem :p
 
S

Sadoss

Guest
No, heh, jestem fanem serii GTA, a najbardziej doceniam SA za klimat. Szkoda tylko, że nie zostaliśmy w biedzie, ghetto, a wspinaliśmy się na szczyt, uwalniając się z biedy. W każdym bądź razie przeszedłem tą grę wiele razy. Beyond Good & Evil - spróbuję dowiedzieć się czegoś więcej o grze, dzięki za informacje.

Lupin, to samo, zobaczę parę z tych gier. W każdym bądź razie znałbyś, znalibyście coś jeszcze? - Zależy mi na jak najwięcej tytułów to obczajenia, wiecie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Z czystą gangsterką będzie problem, bo większość jest gier jest na to zbyt poprawna. Ale jeśli lubisz klimaty typu Ameryka za czasów Capone to zerknij na starą, ale jarą przygodówkę - Jack Orlando. Ciekawy motyw dedektywa, który musi oczyścić się z zarzutów, stąd prowadzi śledztwo na własną rękę w mafijnym półświatku.
 
S

Sadoss

Guest
Z czystą gangsterką będzie problem, bo większość jest gier jest na to zbyt poprawna. Ale jeśli lubisz klimaty typu Ameryka za czasów Capone to zerknij na starą, ale jarą przygodówkę - Jack Orlando. Ciekawy motyw dedektywa, który musi oczyścić się z zarzutów, stąd prowadzi śledztwo na własną rękę w mafijnym półświatku.

Kurcze, słyszałem o tej przygodówce ale nie wiem gdzie ją dostać. :ninja2:
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
moze karaibskie klimaty, ja osobiscie często do nich wracam
Tropico-władasz wyspą
Port Royale 2-WŁADASZ FLOTA STATKÓW ZA CZASÓW KONKWISTADORÓW PO MORZU KARAIBSKIM
co do przygodówek to może:
Hopkins FBI-stara dobra i zacna, dużo zróżnicowanych lokacji. Tropisz w niej goscia który uciekł spod krzesła elektryczngo, zawiera troche elementów S-f
Syberia
 
S

Sadoss

Guest
Hopkins FBI to zdecydowanie najlepsza przygodówka w jaką miałem okazje grać, chociaż klimat prysnął z dalszą rozgrywką, stawało się wszystko nierealne.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
nie chce nowego tematu zakładać wiec zapytam na twoim
interesowały by mnie nazwy gier z klimatem S-F oraz postapokaliptycznym
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A rozwinąłeś, żeby pokazywały się całe? Wczoraj działało na pewno.
 
S

Sadoss

Guest
Polecicie mi coś jeszcze? - Boli mnie to, że muszę się wracać do nowych tytułów, a chciałbym zasmakować czegoś niespodziewanego, nowego, wiecie. ;-d
Przyznam, że z przygodówki można odstawić na chwilę obecną na bok, raczej nastawiłbym się na strzelanie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Fallout
Mass Efect
Red Alert
Star Wars
W systemie Steam jest darmowa sieciówka Fallen Earth, trudno powiedzieć o niej coś pewnego na dzień dzisiejszy, bo społeczność się dopiero rozwija, ale wiele osób twierdzi, że to trochę jak Fallout przeniesiony do masowej gry.
Ma wychodzić Wasteland 2, kontynuacja jednego z pierwszych postapo na pecety - warto poczekać, jeśli lubisz takie motywy.
Z SF możesz sprawdzić Deus Ex, choć to również cyber punk, także nie każdemu podpadnie.
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Amnesia: Mroczny Obłęda oraz wszystkie części Penumbry. Jeśli chcesz wczuć się w postać, to polecam te gry. Amnesia jest to jedna z lepszych gier pod tym względem, w jakie kiedykolwiek grałem. Twój komputer powinien jej podołać, a jeśli nie to Penumbra. Wszystkie te gry podchodzą pod horror, ale mają swój klimat.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Mafia II
GTA : San Andreas
The Longest Journey : Dream fall
 
Do góry