Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w dniach ostatnich. Mormon

Humbleguy

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2012
Posty
86
Punkty reakcji
0
Słuchajta, trochę poczytałem co to za ludzie i jakoś mi to nie leży zbytnio (jestem katolikiem).

Mormoni.

Mianowicie, dzisiaj na osiedlu złapali mnie dwa chłopaczki. Mówią "dzień dobry" (łamaną polszczyzną) sraliz mazgaliz "gdyby nie to to nie byłoby nas tutaj" (kolesie z Ameryki) i wciskają mi książkę, każą przeczytać i mówią, że za miesiąc zadzwonią spytać się jak mi idzie przemiana duchowa.

Teraz dwie sprawy:

Ktoś miał styczność z tym czymś? Albo posiada jakąś praktyczną wiedzę na temat mormonów?

Dlaczego odłamy, sekty, ugrupowania, uznają swoje wierzenia za prawdziwe i jedyne. Karol Wojtyła np. popierał albo może inaczej, nie beształ religii monoteistycznych. A Ci łażą i starają się przekabacać. Rozumiem, innowierców ateistów, bo w sumie ewangelizacja jest nam przykazana, ale podłażą do chrześcijanina i mówią "panie katoliku chodź wierzyć z nami w Boga, nasza wiara jest lepsza, mamy więcej świadectw i nie ma piekła". Po cholerę.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
gdyż uważają, że ich spojrzenie na wiarę, Boga, (tu wstaw co, tam uważasz), jest lepsze, słuszniejsze
odnośnie samych "mormonów" trochę na forumowisku było (wcześniej), jesteś leniwy pogoogluj
 

Humbleguy

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2012
Posty
86
Punkty reakcji
0
Nie nie jestem leniwy. Dobra, może trochę. Dobra jestem.
Po co jest forum? fo rum. Rozmawiajmy, dyskutujmy, są nowi, są może starzy, może by coś z tego wynikło, a nie "było dalaj".
Spoko, do kosza, jak tam chcecie.

gdyż uważają, że ich spojrzenie na wiarę, Boga, (tu wstaw co, tam uważasz), jest lepsze,
Noo tak, tak powiedziałem.

Nie ma skandalu, ani okazji do zjechania kościoła, nie ma dyskusji, ok ok, powolutku, dopiero poznaję forumowe realia.
 

max242

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2012
Posty
368
Punkty reakcji
16
Humbleguy, szkoda, że nie można obstawić wszystkich kościołów na raz, któryś by w końcu odpalił, nie?
Ale masz rację, trzeba się dowiadywać od ludzi i lepiej uczyć się na cudzych błędach. Powiem Ci tylko, uważaj i nie rób niczego na łapu capu bo zostaniesz bez religii tak jak ja. Staram się trzymać Bibli ale jednoosobowy kościół nie jest zbyt wesoły. Jakieś 15 lat temu straciłem fason, zacząłem żyć mocno i Kościół dla mnie zniknął. Przez jakiś czas nic się nie działo aż w końcu życie samo mnie zatrzymało. Zacząłem szukać od nowa i wybór padł na Świadków Jehowy, ale nie wstąpiłem do nich tylko badałem, sprawdzałem sprawę powierzchownie. Od razu mówię, że to są wspaniali ludzie, najlepsi z jakimi miałem do czynienia. Nie są ukrytymi lisami jak by chciał ich nazwać niejeden katolik...
Jakiś rok temu zastanawiałem się czy jednak nie zbliżyć się do nich bardziej, ale postanowiłem jeszcze poszperać i zacząłem czytać wszystkie słowa krytyki na ich temat. Wybór religii to przecież nie zabawa.
No i pewnie nie zmieniłbym zdania gdyby nie jedna rzecz: książka "Kryzys Sumienia" autorstwa Raymond Victor Franz. No spadłem z fotela, człowiek związany z nimi przez całe życie, należący do Kierownictwa, znający wszystkie ich sprawy od podszewki zrywa z nimi. Szok,szok,szok...
Okazało się, że miał powód. Na górze działy się rzeczy, o których żaden ze Świadków nie miał fioletowego pojęcia. Mógłbym ich oskarżać, męczyć na forach ale to byłby chwyt poniżej pasa bo im nawet nie wolno czytać tych publikacji...To straszne.
Domek z kart się przewrócił, to była moja wielka nadzieja, ale co zrobić.
Teraz szukam na swój pokrętny sposób jakiejś prawdy i oby mi się udało ją znaleźć, bo nie mam już "swojej tratwy".
Wiesz co robić...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
http://www.forumowisko.pl/topic/22015-mormoni/ taki temat był, z całą pewnością nie wyczerpuje tematu (baa większość postów jest mało wartościowa)
ale...
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Dla zainteresowanych podaję, że Mormonii też mają Trójcę Świętą.
Jednak u Mormonów Trójca Święta to nie Triada, czyli trzy osoby w jednej.
U Mormonów Bóg jest osobą, Jezus też jest Bogiem i jest to oddzielna od Boga osoba, jest On naszym Zbawicielem oraz Duch Święty też jest osobą. Wszystkie te trzy osoby wchodzą w skład Trójcy Świętej.
Bóg i Jezus nieustannie podróżują po naszym globie i są widoczni, natomiast Duch Święty jest Duchem i jest niewidoczny. Jego działalność można odczuwać w różnych miejscach jednocześnie.
(napisał MD)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
A Maria to zona Boga wyporzyczona/rozwód?/ Józefowi na czas ziemskiego zycia żeby urodzic syna
religia gdzie dozwolne/nalazane/ jest zabojstwo dla zmycia grzechu
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
agar 22 kwietnia 2012 roku napisała:
"A Maria to zona Boga wyporzyczona/rozwód?/ Józefowi na czas ziemskiego zycia żeby urodzic syna
religia gdzie dozwolne/nalazane/ jest zabojstwo dla zmycia grzechu"


Prostuję ten złośliwy post:
Prezydent Mormonów David O.McKay powiedział, że macierzyństwo jest najszlachetniejszym powołaniem kobiety.
Przez to święte powołanie kobiety pomagają Bogu w sprowadzaniu na świat Jego duchowych dzieci - Bóg stwarza duchowe dzieci, które następnie umieszcza w rodzących się dzieciach.
Duch plus materia równa się człowiek.
(napisał MD)
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
wyjaśnienie:
Bóg stwarza duchowe dzieci, które następnie umieszcza w rodzących się dzieciach ludzkich.
(napisał MD)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
A wiecie co ja bym zrobił, jakby mnie taki zaczepił gdzieś w pobliżu kościoła.Złapałbym delikwenta za krawat ( oni zawsze są w krawatach ) i zaprowadził do kościoła.Wyrywać by się nie wyrywał, bo by się udusił.W kościele starałbym się go nawrócić na swoją wiarę. :D :D :tongue:
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
a jakimi argumentami byś nawracał?
święcona woda?
a jakby on złapał Ciebie wcześniej za czuprynę i zaprowadził do swojego koscioła i tam Ciebie nawracał?
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
agar 22 kwietnia 2012 roku napisała:
"a jakimi argumentami byś nawracał?
święconą wodą?
a jakby on złapał Ciebie wcześniej za czuprynę i zaprowadził do swojego kościoła i tam Ciebie nawracał? "


Komentuję:
Bardzo dobra odpowiedź na agresywny atak na inny kościół, też chrześcijański.
Według mnie wspólczesne chrześcijaństwo przypomina wieżę Babel. To nie są jakieś żarty z mojej strony, tak to właśnie wygląda obecnie współczesne chrześciajństwo.
Obecnie różne kościoły tak zwane chrześcijańskie uważają siebie, że są One tym prawdziwym chrześcijańskim kościołem utworzonym przez Mesjasza z Nazaretu, natomiast Mesjasz z Nazaretu powiedziałby - "Jesteście w wielkim błędzie."
(napisał MD)
 

Humbleguy

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2012
Posty
86
Punkty reakcji
0
Obecnie różne kościoły tak zwane chrześcijańskie uważają siebie, że są One tym prawdziwym chrześcijańskim kościołem
O to pytałem w pierwszym poście.

A co do tego:
Według mnie wspólczesne chrześcijaństwo przypomina wieżę Babel. To nie są jakieś żarty z mojej strony, tak to właśnie wygląda obecnie współczesne chrześciajństwo. Obecnie różne kościoły tak zwane chrześcijańskie uważają siebie, że są One tym prawdziwym chrześcijańskim kościołem utworzonym przez Mesjasza z Nazaretu, natomiast Mesjasz z Nazaretu powiedziałby - "Jesteście w wielkim błędzie."
zapytam się, no i?
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
Humbleguy 25 kwietnia 2012 roku napisał:
"zapytam się, no i? "


Odpowiadam:
Nie rozumiem tego skrótu myślowego?
Czy mam odpowiedzieć, że w dzisiejszych czasach kościół utworzony przez Mesjasza z Nazaretu nie istnieje, ponieważ został zagubiony?
(napisał MD)
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
W sumie trzeba by sobie zadac pytanie o cel powolania kościola . Jaki zadanie mial powołany kosciól spełniąc
Biblia ukazuje wokól tronu Bożego Jego LUD nie kosciół. Zgromadzeni ze wszystkich narodów , języków.
Z tego wiec można wnioskować że nie jest tak istotny kośćiól w relcji z Bogiem
Ap 18.4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli:
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
agar 26 kwietnia 2012 roku napisała:
"W sumie trzeba by sobie zadać pytanie o cel powolania kościola . Jakie zadanie miał powołany kościół spełniąć?
Biblia ukazuje wokół tronu Bożego Jego LUD nie kościół. Zgromadzeni ze wszystkich narodów , języków.
Z tego wiec można wnioskować że nie jest tak istotny kościół w relcji z Bogiem:
Ap 18.4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: "


Uzupełniam:
Zbawiciel z Nazaretu powiedział, że gdyby ktoś zburzył Jerozolimską Świątynię to On w trzy dni by ją odbudował.
Jezus miał tu na myśli Świątynię złożoną z żywych ludzi, a nie kamienną Świątynię.
W Ewangelii jest też napisane, że Bóg nie mieszka w kamiennej Świątyni rękami ludzkimi zbudowanej.
(napisał MD)
 

Mietek Dębski

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
298
Punkty reakcji
3
agar 03 maja 2012 roku napisała:
"jednak u Mormonów slowa Jezusa Chrystusa nie są naczelnymi."

Uzupełniam:
Józef Smith został natchniony przez słowa z listu Jakuba 1,5 - 6, aby spytać Boga, który kościół jest prawdziwym kościołem Jezusa Chrystusa.
Ojciec niebiański i Jezus Chrystus przyszli do Józefa Smitha w odpowiedzi na jego modlitwę.
Józef Smith po wskrzeszeniu tej prawdziwej wiary, którą ustanowił Mesjasz z Nazaretu, został przez chrześcijański motłoch zamordowany z namowy kapłanów od wartości chrześcijańskich.
(napisał MD)
 
Do góry