żel , krem na zylaki

mikusia89

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
śląsk
niestety od jakiegoś czasu wyskakują mi małe żylaki, tzw pajączki, mam 23 więc trochę mnie to niepokoi, czy znacie jakieś sprawdzone żele lub kremy na żylaki, proszę o podpowiedzi, pozdrawiam :)
 

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Podobno Diohespan max jest dobry :)
Fajnie wiedzieć że są inne młode osoby z takim problemem. Mi też ostatnio na łydce taki pajączek wyskoczył, na szczęście tylko pojedynczy- godziny siedzenia przed komputerem teraz wychodzą :), no ale też muszę pomyśleć nad jakąś maścią i chyba kupie ten Diohespan.
Pozdrawiam.
 

mikusia89

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
śląsk
Dziekuję bardzo za pomoc, też go kupię i wypróbuje, może choć trochę pomoże :)
pozdrawiam ciepło :)
 

betty80.80

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Pabianice
mikusia zylaki, a pajaczki to dwie rozne sprawy ;)))

Na pajaczki dobrze bedzie tez uzywac jakichs balsamow z kasztanowcem, arniką lub milorzebu. Te skaldniki obkurczaja i wzmacniaja naczynka. Ja stosuje od czasu do czasu balsam Flosleka do skory z takimi problemami

Wiolcia a wiesz ze ja akurat mam takie pajaczki na udach od liceum gdy duzo sie ruszalam, a teraz jak praca siedzaca to niewiele juz mi powstaje... moze to tez zasluga pielegnacji :))) Diohespan max - to suplement ?!
 

mikusia89

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
śląsk
dziekuje Betty80.80 , właśnie czytałam o kremach z wyciągiem z kasztanowca .
Diohespan max to cos w rodzaju suplementu, w każdym razie w tabletkach.
a co różnicy między żylakami a pajączkami to masz racje, tylko nie wiem czemu ja zawsze na to mówię po prostu żylaki :):)
 

marlena005

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
u mnie niestety żylaki są przypadłością rodzinną :( ale używam żelu Venoruton i jest ok, nogi wyglądają bardzo dobrze :)
 
N

na forum

Guest
Na żylaki, pajączki i ogólnie problemy z ciężkimi opuchniętymi nogami idealne są kremy, balsamy z kasztanowcem lub z wyciągiem z pijawki medycznej. A najlepiej z jednym i z drugim :) to działa.
 

bellonna

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
a ja sie u kosmetyczki dowiedzialam, ze takze ekstrakt z winogron moze zdzialac w tej kwestii cuda. Kupilam u niej taki suplement firmy noble health i licze ze efekty beda dobre:) tylko nie łudzmy sie, ze suplementy spowoduje, ze pajaczki znikna... po prostu nie pojawia sie kolejne a to juz sukces w moim przypadku (całe uda w popekanych naczynkach...ach te geny...)! :)
 

Ola44

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
My (ja + rodzeństwo) jestesmy rodzinnie obciążeni - mama i tata są zażylakowani. Mimo że jestem jeszcze "za młoda" na żylaki - tzn nie widać u mnie zadnych zmian, jestem osobą młodą, w ruchu i w ogóle, nie stosuję antykonceptów i nie mam inncyh skłonności do zakrzepicy - czasem odczuwam bóle nóg, łydek - gdy jestem zmęczona, po ciężkim dniu - nie szprycuję się tabletkami bo nie mam widocznej potrzeby. W takie wieczory jak wczoraj - gdy ledwo stałam na nogach w moim przypadku sprawdza się masaż chłodzącą pianką (prezent od siostry) feet-up z oriflame. Takie uczucie mrożenia i odprężenia na moje łydy to poprostu szał:)
Gdy dobrnę do 30-stki to wtedy zacznę bardziej wymuszać na swoim lekarzu jakieś działania zapobiegające żylakom i zakrzepicy - bo jak na razie to on się tylko na mnie patrzy i śmieje:)
 

mumumi

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mnie pomogły te pończochy ale trzeba się pomierzyć by dobrze dobrać rozmiar

http://www.redmed.pl/rajstopy-przeciwzylakowe-avicenum-140-den-p-177.html

http://www.redmed.pl/ponczochy-samonosne-avicenum-140-den-p-176.html
 
Z

zyla_zbanowany

Guest
Masz rację, na żylaki najlepsze rajstopy i pończochy. Na Zachodzie to produkty najczęściej polecane przez lekarzy specjalistów. W Polsce też już co raz częściej.
 
N

nianiaSweet

Guest
wszystkie kremy, żele, rajstopy czy pończochy to tylko doraźna pomoc na żylaki jełsi chcecie się na dobre pozbyć żylaków to warto udać sie na jakiś zabieg, ostatnio natchnęłam się na artykuł nt. skleroterapii żylaków, czyli bezbolesnej metody zwalczania żylaków, słyszeliscie o tym zabiegu?
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
na forum napisał:
Na żylaki, pajączki i ogólnie problemy z ciężkimi opuchniętymi nogami idealne są kremy, balsamy z kasztanowcem lub z wyciągiem z pijawki medycznej. A najlepiej z jednym i z drugim :) to działa.
Jakby rzeczywiście działało to by było pięknie. Jakoś u mnie nie ma za bardzo efektów, a stosouję od dawna różne balsamy, żele, suplementy itd.
 
I

Infiner

Guest
Niby działają ale weście również pod uwagę,że takie maści to jest działanie jedynie na jakiś czas. Na pewno nie rozwiążą problemu całkowicie, nie wyleczą żylaków.
Najlepiej jest sprawę skonsultować z chirurgiem naczyń. Jest to specjalista , który zajmuje się tym tematem.
Tutaj: http://chirurgianaczyniowagdansk.pl/
- możecie sobie o tym poczytać.

Obecnie jest kilka dobrych metod usuwania żylaków. Najpopularniejsze to:

skleroterapia
laserowe usuwanie
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
jesli żylaki są już w zaawansowanym stopniu to raczej kremami się ich nie wyleczy, wtedy trzeba już ustalić z lekarzem i wiedzieć dokładnie jakie powinno być leczenie
 

Marta Malwinska

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Tuta są wypunktowane domowe sposoby na żylaki: medyczny-blog.blogspot.com/2015/07/zylaki-przyczyny-leczenie-i-domowe.html . Skuteczność taka sama jak w przypadku kremów, a cena niższa.
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
mikusia89 napisał:
dziekuje Betty80.80 , właśnie czytałam o kremach z wyciągiem z kasztanowca .
Diohespan max to cos w rodzaju suplementu, w każdym razie w tabletkach.
a co różnicy między żylakami a pajączkami to masz racje, tylko nie wiem czemu ja zawsze na to mówię po prostu żylaki :) :)
Bo niestety pękające naczynka to zapiedź późniejszych problemów z krążeniem, w tym żylaków.
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
a ja stosuję od miesiąca żel galvenox soft i widzę efekty, dobrze się wchłania, ładnie pachnie, a pajączki pomału znikają. Zrezygnowałam również z bardzo wysokich obcasów, i mam wrażenie, że moje nogi mi za to dziękują ;)
 
N

natulka123

Guest
Też słyszałam że Diohespan jest dobry. Sama żylaków nie mam, więc sama nie testowałam ale on ma dość dobrą opinię
 
Do góry