Ulubione drinki

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Jakie są wasze ulubione drinki?
Czekam na przepisy :)

A oto przepis ode mnie:


Summer crush

40 ml whisky Ballantine’s Finest
10 ml soku z cytryny
10 ml syropu cukrowego
3-4 kawałki ananasa
20 ml soku jabłkowego

Kawałki ananasa ugnieść w shakerze, następnie dodać whisky, sok z cytryny, syrop cukrowy i sok jabłkowy. Dokładnie wymieszać i przelać do szklanki typu short, wypełnionej w 2/3 pojemności lodem kruszonym. Wymieszać i dopełnić lodem. Dekorować cząstką ananasa. Mniaam :D
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Drink Whisky Sour
Składniki drinka
  • whisky Johnnie Walker Black Label (50 ml)
  • sok z cytryny (40 ml)
  • syrop cukrowy (20 ml)
  • lód
Przygotowanie drinka

Whisky, sok z cytryny oraz syrop cukrowy mieszamy dokładnie w shakerze, a następnie przelewamy do szklanki z lodem i podajemy.

Drink Three Amigos​

kładniki drinka
  • Tequila (30 ml)
  • Bacardi 151 (rum) (30 ml)
  • Tennessee whiskey (30 ml)
  • lód
Przygotowanie drinka

Do szklanicy barmańskiej z lodem wlewamy wszystkie składniki. Całość mieszamy, a następnie wszystko przelewamy przez sitko do kieliszka.
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Drink Long Island Iced Tea



Składniki drinka
  • wódka (15 ml)
  • tequila (15 ml)
  • gin (15 ml)
  • biały rum (15 ml)
  • likier pomarańczowy (15 ml)
  • syrop cukrowy (15 ml)
  • sok z cytryny (25 ml)
  • Coca Cola (100 ml)
  • cytryna (2 plasterki)
  • lód
Przygotowanie drinka

Do shakera z lodem wlewamy wszystkie składniki poza Coca Colą i energicznie mieszamy. Następnie przelewamy drink do wysokiej szklanki z lodem i dopełniamy Colą. Do szklanki wrzucamy jeden plasterek cytryny, a drugim dekorujemy szklankę.
 
B

bilq

Guest
moim ulubionym jest Mojito, przepis znajdziecie na oficjalnej stronie Bacardi: http://www.bacardimojito.com/ .

Kluczem jest zakup dobrych limonek, jeśli uda Wam się kupić wystarczająco dojrzałe, gwarantuje że będzie świetne! :)
 
F

favriell

Guest
Cześć. Ja osobiście lubię „niebieskie” drinki ( wariacje na temat Blue Velvet, Blue Train, Blue Lagoon) Najczęściej robię ”na oko” mieszanki z: Blue curacao, sokiem z limonki i sokiem z cytryny ( lepiej świeżo wyciskanym, ale w ostateczności napój z kartonu też może być) rumem Malibu i spritem. Moim zdaniem super. Polecam
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Hot Cherry

Skład:
Lód
25ml Cherry Polish
25ml Stolicznaja wódka
50ml tonik
wisienka koktajlowa

Jak wykonać:
Shaker wypełnić lodem i wlać wódki. Mieszać przez około 5 sekund. Odcedzić do szklanki typu oldfashioned. Uzupełnić tonikiem. Dekorować wisienką koktajlową.

:D
 

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Może zabrzmi dziwnie, ale skład mojego ulubionego drinka to:

Kilka plastrów świeżych, zimnych OGÓRKÓW,
Żubrówka (ok 40ml)
Sok jabłkowy
kruszony lód

Niewiarygodnie dobry i orzeźwiający, polecam spróbować :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
A piliście drinka na bazie piwa Radler? do niego dodajesz limonkę pokrojoną w plastry i lód.. idealne na upały i nie tylko. czasem wieczorkiem przy TV mam ochotę na takiego drineczka.
 
S

Spamerski

Guest
Tequilla bum bum. Wlewamy do szklanki do whisky lub innego naczynia mającego ok. 400ml pojemności o grubym szkle 100 albo 50 ml tequilli i dolewany 7UP-a według uznania, po czym kładziemy dłoń wewnętrzną stroną na szklance i obejmujemy tak, aby można było uderzyć nią o stół (najlepiej między stołem a szklanką położyć jakąś ściereczkę) i uderzamy. Kiedy napój się zapieni, to od razu wypijamy tak szybko jak to tylko możliwe.
 

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
no tego typu driny o akurat klasyczna oczywistość ;) obiła mi się o uszy ostatnio jakaś nowa żubrówka palona - próbował ktoś?
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
Spróbujcie połączyć Mojito Sodę z wódką! Prosty a za to jaki orzeźwiający drink :)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Pina Colada
czas: 5 minut liczba porcji: 2 składniki: 3/10 białego rumu
2/10 likieru kokosowego
5/10 soku ananasowego
1 porcja płynnej śmietanki (z kartonika)


przyrządzanie: Shaker wypełnić do połowy kostakmi lodu, a następnie wlać do niego składniki. Zamieszać i podawać w szklankach do long drinków. uwagi: Do dekoracji użyć możemy platerków ananasa.
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
Spróbujcie połączyć Mojito Sodę z wódką! Prosty a za to jaki orzeźwiający drink :)
Miałam okazję spróbować połączenia Lemon Sody z wódką i naprawdę świetnie się komponują te napoje z puszek z alkoholem. Szkoda tylko, że jeszcze nie wszędzie można je kupić ;/
 
K

kasia278

Guest
A tutaj kilka sławnych już drinków. Miłego picia :) http://chceszwiedziec.pl/spoleczenstwo/najpopularniejsze-drinki/
 

brzozajoanna

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja lubie wódke z sokiem jabłkowym i mięta, a ostatnio piłam % z napojem soda. trafiłam na to w markecie. to jakaś nowość, sprawdzone, dobre, polecam !
 
Do góry