Czy mieliście kiedyś problem z dłużnikiem?

Adrian Trzciński

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Witam Serdecznie!

Niedawno otworzyłem działalność windykacyjną i chciałbym spytać was o wasze doświadczenia z dłużnikami lub firmami windykacyjnymi. Co sądzicie o frimach windykacjynych? Jak radziliście sobie z dłużnikami? Prosiłbym o wasze opinie, gdyż pomoże mi to w rozwijaniu mojej firmy :)
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Jakby mi ktoś przyszedł z takiej firmy do domu to bym poszczuł psami :)
 

Adrian Trzciński

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Dąbrowa Górnicza
No super, to rokuje obiecująco :)

Ale dlaczego? Często lepiej dogadać się z firmą windykacyjną i np. rozłożyć dług na raty niż czekac na to aż przyjdzie komornik. Zakładając że masz gdzieś zadłużenie, nie wolałbyś załatwić sprawy w taki sposób?
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Ale co może taka firma windykacyjna? Jedynie namawiać to tego żeby rozłożyć na raty. Jak przyjdzie komornik to u niego też można rozłożyć na raty. Zresztą brat miał do zapłacenia odszkodowanie, coś 700zł, komornik rozłozył mu to na raty, brat zapłacił w ratach łącznie 500zł, a te 200zł które zostało już nie zapłacił i sprawa się skończyla tak że komornik uznał że 200zł to jest za mało żeby się o to ubiegał i na dodatek obciązył kosztami postępowania tego gośćia któremu mój brat musiał płacić.
 

Adrian Trzciński

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Widzisz, ale to tylko dlatego że osoba zlecająca działania komornikowi działała słabo. Owszem komornik może rozłożyć na raty, ale koszty są przybijane dłużnikowi (przybija je sąd, trzeba tylko wznieść o zasądzenie kosztów) do tego jeszcze można wnieść o zastępstwo procesowe (kolejne koszty) - to już pierwszy minus bo płacisz po prostu więcej. Komornik działa tak skutecznie jak osoba zlecająca mu działanie. Wierzyciel Twojego brata musiał być po prostu mało poinformowany w temacie. Dla przykładu gdybym to ja miał odzyskać pieniądze z tych 700 "zrobiłbym" 900 i komornik odzyskałby każdą złotówkę.

Fajnie że Twojemu bratu się akurat udało, ale to jest przykład nieudolności wierzyciela. Walcząc z firmą windykacyjną zapłacisz więcej. Zajmie to może troszkę więcej czasu, ale czy warto?
 

dariuszpe

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dzieńdoberek. Wpadłem tu przypadkowo, bo szukam właśnie rozwiązania mojego problemu - zacząłem pracę w firmie handlującej hurtowo paliwem i na starcie mam takiego zonka - szef sprzedał paliwo gościowi który się nie odzywa a ja mam zadanie coś z tym zrobić... ale co?
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
mimo wszystko, cokolwiek by nie mówić o windykatorach, takie firmy są po to żeby pomóc gdy ktoś jest wobec nas nieuczciwy. ja kiedyś byłam zmuszona z tego skorzystać, zrobiłam to bardzo niechętnie, ale ludzie z intrum poinstruowali mnie co i jak i pieniądze odzyskałam, a o to właśnie mi chodziło.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
nie, na szczęscie nie maiałam takich problemów ale moi znajomi niestety tak. I myślę, że w takiej sytuacji nie ma co się zastanawiać tylko iść do firmy windykacyjnej. Ta Intrum wydaje sie być solidna, mająca doświadczenie w tej kwestii.
 
E

ElArturo

Guest
zawsze można zatrudnić firmę windykacyjną i oni zajmą się sprawą...
 
I

immanentne

Guest
ja nie miałam nigdy żadnego dłużnika i nie musiałąm korzystać z usług firmy windykacyjnej, ale rozumiem, ze cos takiego jest potrzebne na rynku, bo istnieje wiele nieuczciwych ludzi na świecie...szczególnie w świecie biznesu
 

orionn

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Oj żebyś wiedział, że tak właśnie jest... :/ Gdyby nie było zapotrzebowania to takie firmy by nie powstawały. Zresztą nawet kancelarie prawne uruchamiają nawet działy windykacyjne... Ludzie niestety nie chcą regulować swoich zobowiazań, myślą, że nik im nic nie zrobi, ale mogą się zdziwić ;) Jeśli mam kogoś polecić, to Koksztysa. Na stronie e-koksztys.pl jest info jak wykupić testowy miesiąc za 1 zł. Pozdro
immanentne napisał:
ja nie miałam nigdy żadnego dłużnika i nie musiałąm korzystać z usług firmy windykacyjnej, ale rozumiem, ze cos takiego jest potrzebne na rynku, bo istnieje wiele nieuczciwych ludzi na świecie...szczególnie w świecie biznesu
 

mariuszzz

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kiedyś miałem jednego klienta, który nie chciał zapłacić rachunku. Skończyło się sądem, który wydał nie przychylny dla niego wyrok.
 
I

Infiner

Guest
Nie podejmuję się większych zleceń bez zaliczki. Ryzyko jest zbyt duże, a zaliczka to pewnego rodzaju forma zabezpieczenia.
Jak ściągać długi... hmm są do tego odpowiednie instrumenty, ale stosuje się je w ostateczności.... Mam tutaj na myśli wpis do BIK, KRD i innych rejestrów. Można również pokusić się o windykację - ale tak jak mówię, to ostatecznośći wiąże się ze sprzedażą długów po zaniżonej wartości. Tutaj macie kilka ciekawych historii http://www.forum-kredytowe.pl/f145/i gotowych rozwiązań.
 
Do góry