cinekmar80

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Buduję dom w miejscowości gdzie nie ma kanalizacji i właśnie jestem na etapie wyboru przydomowej oczyszczalni ścieków. Przeglądałem już oferty różnych firm jednak najbardziej skłaniam się ku takiej:

http://www.haba.pl/oferta/przydomowe-oczyszczalnie-sciekow/oczyszczalnia-biologiczna-typu-sbrk.html

Nie bez znaczenia jest tu fakt, że firma jest z naszego rejonu i słyszałem wiele pozytywnych opinii na jej temat. Jednak czy ktoś kto jest zorientowany w temacie mógłby mi powiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie i eksploatacji takiej oczyszczalni? Będę wdzięczny za wszelkie komentarze, porady i uwagi - przydadzą się w rozmowie z przedstawicielem.
 

Jack72

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam
Od 12 lat używam przydomowej oczyszczalni ścieków firmy Sotralentz.
Jest to starsza konstrukcja - nie mniej, nie zawodna.
Ostatnio szukałem czegoś nowszego pod ewentualna wymianę i znalazłem taką stronkę:
http://arch-projekt.com
Jest tam wiele ciekawych rozwiązań Sotralentza.
Polecam
 
A

Arowana14

Guest
Oczywiście, że budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to świetna sprawa. Fakt, koszty budowy są większe niż tradycyjnego szamba, ale w przeliczeniu na kolejne lata to się zwróci i to z nawiązką. Teraz produkowane są bezobsługowe oczyszczalnie, więc w ogóle nie ma z nimi kłopotów. A poza tym oczyszczalnie są bardziej ekologiczne. Odprowadzasz ścieki a jednocześnie ochraniasz środowisko, chyba lepszej opcji nie ma. System oczyszczania zamyka obieg wody w przyrodzie, przywracając ja środowisku. A jak wiadomo, wody na naszej planecie jest coraz mniej. Jeśli chcesz to mogę Ci polecić profesjonalną firmę, ktora zajmuje się tym fachem. Sam korzystałem z ich usług, kiedy to właśnie budowałem na swojej posesji taką oczyszczalnię. Póki co jestem bardzo zadowolony. A co do tej firmy NARO (szamba-baseny.com.pl), to pełen profesjonalizm. Ich produkty są naprawdę dobre, świadczą o tym zresztą wszystkie atesty, które posiadają. Jeśli jednak nie zdecydujesz się na przydomową oczyszczalnie ścieków to zbuduj chociaż szambo ekologiczne. Dobry i taki wkład w dbanie o środowisko :) Firma ma stronę internetową, więc możesz sobie poczytać o oczyszczalniach.
 

lolek112

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
jak najbardziej przydomowe oczyszczalnie ścieków to jedno z najlepszych rozwiązań jakie można zamontować w swoim ekologicznym domu.
 
Do góry